środa, 17 lipiec 2024

00-1-x80fc-1-orgPodręczników dotyczących różnych programów graficznych jest sporo, jednak najczęściej do nich nikt nie sięga, gdy trzeba cos szybko zrobić ze zdjęciami z wakacji czy imienin u ciotki. Wtedy siadamy do komputera i staramy się wycisnąć jak najwięcej z programu, który mamy. Dobrze, gdy znamy wszystkie tajniki, gorzej gdy szukamy rozwiązań, które ktoś inny już z dawno odkrył.

Dlatego właśnie postanowiliśmy zaprosić naszych Czytelników do twórczej zabawy.

Oto proste zasady konkursu – trzeba ściągnąć ze  stron: ...

Podręczników dotyczących różnych programów graficznych jest sporo, jednak najczęściej do nich nikt nie sięga, gdy trzeba cos szybko zrobić ze zdjęciami z wakacji czy imienin u ciotki. Wtedy siadamy do komputera i staramy się wycisnąć jak najwięcej z programu, który mamy. Dobrze, gdy znamy wszystkie tajniki, gorzej gdy szukamy rozwiązań, które ktoś inny już z dawno odkrył.

Dlatego właśnie postanowiliśmy zaprosić naszych Czytelników do twórczej zabawy.
Oto proste zasady konkursu – trzeba ściągnąć ze stron:

http://www.corel.com/servlet/Satellite/us/en/Product/1184951547051#versionTabview=tab1&tabview=tab0

wersję próbną programu Corel Paint ShopPro PHOTO X2 i na p podstawie zawartych w nim licznych funkcji zbudować tutorial – podręcznik dla początkującego użytkownika. Szczegółowe zasady konkursu zawarte są w regulaminie, tu warto jedynie dodać, że licząc na szeroki odzew Czytelników na nasz konkurs, mamy nadzieję na odkrycie nowych talentów – tym razem w dziedzinie edukacji. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone pełną wersją programu Corel Paint ShopPro PHOTO X2 oraz opublikujemy je na łamach Fotografii Cyfrowej i na naszej stronie internetowej,

Powodzenia.

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu jest miesięcznik "Fotografia Cyfrowa".
 2. Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy fotografujący.
 3. Konkurs trwa od 15-06-2009 r. do 15-09-2009 r. Spośród tutoriali przysyłanych przez uczestników jury konkursy przyzna ich autorom trzy równorzędne nagrody – pakiet Corel Paint ShopPro PHOTO X2 ufundowany przez firmę Corel.
 4. Tematyka tutoriali powinna być związana z jedną z funkcji zawartych w programie Paint ShopPro PHOTO X2.
 5. Na każdą edycję uczestnik może nadesłać do trzech prac.
 6. Tutorial powinien być wykonany techniką tradycyjną: tekst ilustrowany zrzutami ekranu w objętości nie przekraczającej trzy strony formatu A4 – do redakcji należy przesłać droga elektroniczną tekst w formacie TXT z zaznaczonymi miejscami ilustracji oraz zrzuty ekranu w formacie JPG (300 dpi) lub w formacie DOC jako całość.
 7. Konkursowe prace należy przysyłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tematem maila TUTORIAL. W mailu należy podać dane autora (imię i nazwisko, adres zamieszkania z kodem pocztowym) telefon i e-mail kontaktowy oraz ewentualnie tytuły zdjęć.
 8. Termin nadsyłania prac upływa 15-09-2009 r.
 9. Oprócz nagród głównych organizator przewiduje także możliwość przyznania nagród i wyróżnień specjalnych oraz nagród internautów. Werdykt jury jest ostateczny.
 10. Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem autora posiadania do tej pracy praw autorskich, uznaniem niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody przez autora na opublikowanie jego imienia i nazwiska, a także umieszczenie jego danych osobowych w bazie danych redakcji oraz ich przetwarzanie do celów związanych z konkursem (z zachowaniem prawa autora do wglądu do własnych danych i ich poprawiania).
 11. Nadesłanie pracy na konkurs jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody przez autora na publikację tutoriali w formie drukowanej lub elektronicznej oraz ocenianie ich przez czytelników i internautów.
 12. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania nadesłanych prac na łamach miesięcznika FOTO, Fotografia Cyfrowa i w serwisie Internetowa Gazeta Fotograficzna w celu promocji konkursu, prezentacji prac, publikacji wyników.