- Szczegóły
- Mirek
- Odsłony: 19026
Do udziału w konkursie fotograficznym ,,Jasna Strona Kadru'' zapraszają amatorów i profesjonalistów: Fundacja HumanDoc, Profesjonalny Sklep Fotograficzny Proclub, Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Solidarności Międzynarodowej.
,,JASNA STRONA KADRU'' jest kategorią honorową konkursu fotograficznego "ŚWIAT RÓŻNORODNYCH SZEROKOŚCI" organizowanego w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. www.humandoc.net
IDEA
JASNA STRONA KADRU, to idea do której zachęcić chcemy wszystkich szukających pozytywnych aspektów życia społecznego oraz do pochylenia się nad ciekawymi relacjami pomiędzy ludźmi, zaobserwowanymi podczas interesujących podróży oraz w życiu codziennym. Celem konkursu jest szerzenie pozytywnych wartości, takich jak: dobroć, solidarność, odpowiedzialność, szacunek do innych, tolerancja, empatia.
Najlepsze prace zostaną wyłonione wśród zdjęć spełniających powyższe założenia zarówno w aspekcie fotografii ludzi, jak i udokumentowania ich pracy. Interesują nas zdjęcia z Polski i z zagranicy, szczególnie z krajów spoza UE - krajów rozwijających się, które stanowią motyw przewodni Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC.
DLA KOGO / WARUNKI TECHNICZNE
Konkurs skierowany jest dla wszystkich zarówno do amatorów, jak i do profesjonalistów, starych i młodych, kobiet i mężczyzn. Znaczenie ma tylko przesłane zdjęcie.
Warunki techniczne: każdy może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia w formacie png, gif, jpg, jpeg , które nie może być mniejsze niż rozmiar 1200x1200 pikseli i nie większe niż 4 MB. Technika fotograficzna nadesłanych prac dowolna. Dozwolone jest modyfikacja cyfrowa zdjęcia jedynie w aspekcie kolorystycznym, ekspozycji, czy kadrowania. Prace zawierające jakiekolwiek ślady fotomontażu nie mogą brać udziału w konkursie.
Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić zdjęcie na stronie konkursowej www.jasnastronakadru.pl podając imię i nazwisko PESEL autora, dane kontaktowe, tytuł pracy oraz jej krótki opis.
Prawa autorskie – wykorzystanie zdjęć.
Autor zgłaszając swoją prace zgadza się tym samym na udzielenie organizatorom, współorganizatorom i fundatorom nagród licencji niewyłącznej w ramach, której organizatorzy mają prawo do bezpłatnego zamieszczania nadesłanych prac na stronach internetowych, w mediach i publikacjach związanych z konkursem, w katalogach i innych niekomercyjnych materiałach organizatorów oraz wystawach pokonkursowych.
TERMINY
Czas trwania konkursu: 22.09.2014-13.10.2014
Ostateczny termin składania prac: 13.10.2014 godz. 23:59.
Ogłoszenie wyników konkursu: 07.11.2014 - Strona internetowa
Gala wręczenia nagród podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC oraz otwarcie wystawy pokonkursowej:09.11.2014
JURY
Wojciech Grzędziński
fotoreporter, laureat nagrody World Press Photo, szef fotografów Kancelarii Prezydenta RP
Aneta Sałajczyk
przedstawiciel Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC
Karol Zapała
Fotograf, menadżer Proclub Studio.
Dr Dorota Heidrich
Przedstawiciel Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego
Regulamin i strona Konkursu TUTAJ
- Szczegóły
- Mirek
- Odsłony: 20718
Firma Nikon Europe zaprasza wszystkich entuzjastów fotografowania do uczestnictwa w 35. edycji konkursu fotograficznego firmy Nikon, czyli Nikon Photo Contest. Po raz pierwszy w kategoriach zdjęć i filmów będą przyjmowane prace wykonane przy pomocy dowolnych urządzeń cyfrowych, w tym również smartfonów. Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy będą mogli przesyłać swoje zdjęcia i filmy od 15 września do 15 grudnia 2014 roku.
Prestiżowy, coroczny konkurs Nikon Photo Contest (NPC) po raz pierwszy został zorganizowany w 1969 roku. Stanowi on świetną okazję, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów, do nawiązania znajomości wśród entuzjastów fotografiki z całego świata i zaprezentowania swojego talentu. W zeszłorocznym konkursie zostało zgłoszonych 99 339 prac ze 153 krajów w różnych częściach globu, które obejmowały wszystkie możliwe tematy — od poruszających krajobrazów po komiczne portrety.
W konkursie na rok 2014–2015 obowiązują cztery nowe warunki:
• We wszystkich kategoriach zdjęć i filmów będą przyjmowane prace o tematyce „Dom”. Osoby zgłaszające prace będą miały okazję przedstawić swoją indywidualną interpretację — co oznacza dla nich dom.
• W każdej kategorii zdjęć i filmów będą teraz przyjmowane prace wykonane dowolnymi urządzeniami cyfrowymi (także smartfonami i kamerami).
• Aby ułatwić przedstawienie własnych koncepcji i kreatywnej twórczości, w kategoriach filmów będą akceptowane nagrania trwające od 6 do 180 sekund.
• Nowa nagroda „Pokolenie N” zostanie przyznana 10 uczestnikom, którzy mają 19 lat i mniej, we wszystkich kategoriach.
W tegorocznym konkursie prace będą oceniane przez międzynarodowe jury, w którego skład wchodzić będzie 17 znanych fotografów, reżyserów filmowych oraz specjalistów i znawców w dziedzinie fotografiki. Ich zadaniem będzie wybranie 96 prac, które uplasują się na 1., 2. i 3. pozycji w każdej kategorii, oraz wybranie zdobywcy Nagrody Głównej.
Zdobywca Nagrody Głównej, wybrany spośród autorów prac obejmujących zdjęcia i filmy, otrzyma trofeum, certyfikat zwycięstwa oraz produkty firmy Nikon o wartości 1 000 000 JPY, a także nagrodę gotówkową w wysokości 500 000 JPY. Zdobywcy pierwszego miejsca w każdej z poszczególnych kategorii otrzymają trofeum, certyfikat zwycięstwa oraz produkty firmy Nikon o wartości 500 000 JPY. Więcej informacji na temat nagród w każdej kategorii można znaleźć na stronie www.nikon-photocontest.com/en/.
Rejestracja Nikon Photo Contest 2014-2015 TUTAJ
Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w czerwcu 2015 roku, a ich prace zostaną przedstawione w późniejszym terminie.
- Szczegóły
- Mirek
- Odsłony: 16384
Fundacja Ulicy Piotrkowskiej i Urząd Miasta Łodzi zaprasza do udziału w 8. edycji renomowanego konkursu fotograficznego „Potęga Łodzi - Power of Łódź”!
Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, prezentacja fotografii w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego oraz ich publikacja w albumie "Potęga Łodzi - Power of Łódź!" wydawanym co trzy edycje Konkursu.
Łódź jest miastem, które zachowało niezwykłą w skali europejskiej strukturę przestrzenną XIXwiecznego, najdynamiczniej rozwijającego się w tej części świata miasta kreatywnego kapitalizmu. Niezwykłość ówczesnej erupcji budowlanej, biznesowej i przemysłowej jest zapisana w tkance tworzącej historyczne centrum Łodzi: ulicach, kamienicach, podwórkach, pałacach i zespołach fabrycznych. Materialne dziedzictwo Łodzi mimo, że naruszone zębem czasu, zaniedbaniem, czy niedocenianiem pozostaje świadkiem przeszłości, zyskuje i będzie zyskiwało na wartości z każdym dniem.
Fotografie Łodzi to przeważnie szablonowe, „pocztówkowe” wizerunki kilku zabytków powtarzające się jak uporczywa mantra: pałac Poznańskiego, plac Wolności, ulica Piotrkowska lub smutek artystycznie ujętych zrujnowanych zaułków, odrapanych ścian czy staruszków przy śmietniku. Czasem pojawia się radosne zdjęcie współczesnej architektury łódzkiej, bądź zakurzona fotograficzna pamiątka ze starego albumu.
Otwórz oczy - pokaż potężną Łódź!
Zadaniem konkursu jest zachęcenie łodzian do zainteresowania się Łodzią i jej imponującą historią.
Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: „do 16 lat” oraz „open”.
Zgłoszenia fotografii konkursowych przyjmowane są do 4 listopada br.
Regulamin i karta zgłoszeniowa TUTAJ
- Szczegóły
- Mirek
- Odsłony: 18090
Uniwersytet Szczeciński zaprasza fanów fotografii do wziecia udziału w V edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Zgłoszenia prac przyjmowane będą do 15 października 2014 r.
Matematyka to przecież nie rachunki, wzory, reguły. To ważny składnik kultury człowieka budowany przez wieki na fundamentach kultury antycznej obejmujący nie tylko technikę i sprawność, lecz również posługiwanie się językiem formalnym, dowodzenie, rozwiązywanie problemów, twórczość i wyobraźnię geometryczną, dobre rozumienie pojęć oraz postrzeganie piękna tej dyscypliny. Kultura matematyczna polega także na tym, że zauważa się pewne idee matematyczne, problemy, a nawet twierdzenia w otaczającym nas świecie, w przyrodzie martwej, ożywionej, w dziełach rąk ludzkich.
Konkurs, organizowany cyklicznie od roku 2010, ma na celu połączenia świata kultury wizualnej z nauką, popularyzowanie i rozwijanie wiedzy oraz kultury matematycznej. Nowością bieżącej edycji, trwającej do 15 października 2014, jest zwolnienie uczestników z ponoszenia jakichkolwiek kosztów, gdyż wysyłkę odbitek zastąpiono zgłoszeniami za pośrednictwem strony internetowej. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy mieć swoje konto pocztowe i zalogować się TUTAJ.
Można zgłosić maksymalnie 6 fotografii przesyłając pliki przez formularz i wpisując tytuły prac - najlepiej związane z matematyką. Pole "opis zdjęcia" jest szczególnie istotne w przypadku fotografii metaforycznych, ukazujących własne, czasami odległe, skojarzenia z królową nauk. Wypełnienie tego pola pomoże jurorom w docenieniu walorów poznawczych pracy.
Dla autorów najciekawszych prac przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe – m. in. nagrodę finansową Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 2 tys. zł brutto dla laureatów I miejsca w obu grupach wiekowych, nowoczesne smartfony, czytniki e-booków i tablety. Ponadto zaplanowane są kolejne wystawy i publikacje książkowe.
Podczas czterech lat konkurs Matematyka w obiektywie zgromadził kilka tysięcy prac. Wiele z nich wystawianych było i jest w galeriach w kraju i za granicą. Kilka z nich prezentujemy obok. Corocznie wydawany jest matematyczny kalendarz Matematyki w obiektywie oraz publikacja popularno-naukowa z fotografiami laureatów.
Konkurs rozwinął się i zyskał rangę międzynarodową, zyskał wielu partnerów i sprzymierzeńców. Nieoceniona jest praca organizatorów - studentów z Naukowego Koła Młodych Dydaktyków Matematyki oraz Koła Kultury Matematycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.
Na nauczycieli i inne osoby, które przez fotografię pomagają rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej czeka zakładka "Zostań ambasadorem MWO". W tym roku dla najaktywniejszych ambasadorów zalogowanych na stronie konkursu przygotowano cenne nagrody rzeczowe i honorowe dyplomy.
Regulamin, formularz zgłoszeniowy, galeria laureatów z lat poprzednich - na stronie internetowej konkursu.
Organizator: Uniwersytet Szczeciński. Patronat: JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego
prof. dr hab. Edward Włodarczyk, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,
Prezydent Miasta Szczecin, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Termin zgłaszania prac: 15 października 2014 r.
Fot. Karolina Kania. Fraktalnej spirali poczatek.
Fot. Katarzyna Grzadka. Punkty przecięcia.
Fot. Kinga Trzeciak. Okręgi styczne.
Fot. Małgorzata Kempa. Elipsa żeglarskiej wędrówki.
Fot. Małgorzata wasinkiewicz. Parabole plenności.
Fot. Nastazja Kurek. Kat prosty.
- Szczegóły
- Mirek
- Odsłony: 9038
Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w III edycji konkursu fotograficznego. Dla najlepszych Instytut przygotował nagrody o łącznej wartości 5000 zł oraz wystawę, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie w październiku 2014 roku.
Zdjęcia można nadsyłać w następujących w kategoriach:
A) Człowiek w Chinach
B) Chiński krajobraz
C) Chińskie inspiracje (fotografie wykonane poza obrębem Chin w jakikolwiek sposób nawiązujące do Chin lub mogące się z nimi kojarzyć).
Warunki techniczne:
Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 fotografii, przy czym w jednej kategorii można zgłosić najwyżej 3 zdjęcia. Zgłaszane prace muszą spełniać warunki techniczne: format pliku – JPG; rozdzielczość 300dpi; długość krótszego boku min. 2000px; wielkość pliku do 3MB. Zdjęcia wraz z imieniem i nazwiskiem autora, nazwą kategorii, tytułem pracy oraz miejscem i datą wykonania zdjęcia, należy w terminie do 15 września 2014 wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W nazwie pliku ze zdjęciem należy umieścić godło Uczestnika oraz symbol kategorii A, B lub C, np.: jackiechan_A1.jpg.
Wybór zwycięzców Konkursu nastąpi dwuetapowo. Wyłonienie finalistów w I etapie nastąpi do dnia 17 września 2014 i będzie polegało na wyborze przez Komisję Konkursu 20 najlepszych zdjęć. Spośród nich Komisja Konkursu wybierze 3 zwycięzców w kategorii A i B oraz 1 zwycięzcę w kategorii C. Ponadto Dyrektor IK ze strony polskiej oraz Wicedyrektor IK ze strony chińskiej przyznają własne wyróżnienia. Dodatkowo wszystkie finałowe zdjęcia wezmą udział głosowaniu internautów, w trakcie którego internauci wybiorą zwycięzcę konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/instytutkonfucjusza w dniach od 17 do 27 września 2014 roku.
W okresie od 8 do 19 października 2014 roku odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury (Rynek Główny 25) w Krakowie wystawa pokonkursowa.
Tutaj znajdziesz: REGULAMIN
Konkurs fotograficzny
Termin zgłoszeń: 15 września 2014 roku
Instytut Konfucjusza
Kraków, ul. Radziwiłłowska 4
- Szczegóły
- Mirek
- Odsłony: 9191
Kieleckie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Życie jest piękne". Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski, patronat artystyczny natomiast sprawuje Związek Polskich Artystów Fotografików.
Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących i pasjonujących się fotografią. Jego celem jest powstanie zbioru unikatowych prac fotograficznych oraz kolekcjonerskiego kalendarza, składającego się z 12 nagrodzonych zdjęć (seria limitowana 1000 egzemplarzy).
Wydawany jest on w grudniu, kiedy zamykamy stary rok. Ponadto, po każdej edycji konkursu organizowana jest wystawa, składająca się z 24 zdjęć wyróżnionych i nagrodzonych, która, dzięki inicjatywie Związku Polskich Artystów Fotografików, prezentowana jest w różnych galeriach na terenie całego kraju. Prace można również podziwiać na frontonie budynku KCK. Zawieszone w specjalnie skonstruowanych kasetonach o wymiarach 2.50 x 3.20 m, podświetlone, towarzyszą mieszkańcom Kielc przez kolejny rok kalendarzowy.
Na konkurs napływa ogromna ilość prac, zarówno z Polski jak i zagranicy.
Ocenia je jury, składające się z wybitnych fotografików oraz artystów nie związanych profesjonalnie z tą dziedziną, ale patrzących na otaczający nas świat poprzez pryzmat swojej wrażliwości.
Oprócz fotografów zdjęcia nominują malarze, reżyserzy, reportażyści, kustosze muzeów. Każdy z nich liczy na znalezienie pośród całości zgłoszonych prac tych wyjątkowych.
Zdjęć tak nietuzinkowych, obok których nie można przejść obojętnie, które skłaniają do chwili refleksji. Na takie też fotografie czekamy my, aby wydany później kalendarz był chlubnym zwieńczeniem konkursu.
Czy życie jest piękne? Oczywiście, że tak. Dla każdego piękno to coś bardzo osobistego.
W kadrze można zatrzymać ulotne chwile szczęścia, warte zapamiętania momenty, magię uczuć czy majestat przyrody. Wszystko zaczarowane w artystycznym bezruchu żyje wiecznie.
Idąc za słowami Prezydenta Lubawskiego: "Piękno jest obecne w naszym życiu, trzeba tylko umieć je dostrzec", zachęcamy do wzięcia udziału w VII edycji konkursu.
Drodzy uczestnicy, chwyćcie aparaty w ręce, rozejrzyjcie się wokół i zatrzymajcie to, co waszym zdaniem najpiękniejsze na starannie dopracowanych fotografiach.
Regulamin: http://zjp.kck.com.pl/index.php/do-pobrania
Prace należy nadsyłać do 30.09.2014 r. na adres:
Kieleckie Centrum Kultury
25-334 Kielce
Plac Moniuszki 2b
Z dopiskiem "Życie jest piękne"
Laureaci konkursu z 2013:
Fot: Wiktor Franko
Fot: Emilia Szlufik
Fot: Wojciech Owczarzak
Fot: Iza Faber
Fot: Mchał Jaroń
Fot: Olga Grabiwoda
Fot: Piotr Krupa
Fot: Tomasz Okoniewski
Fot: Olga Grabiwoda
Fot: Bartosz Kruk
Fot: Tomasz Seweryn
Fot: Zbigniew Zalewski
Fot: Magdalena Wolf
- Szczegóły
- Mirek
- Odsłony: 8629
Rozpoczyna się kolejna edycja jednego z najbardziej prestiżowych światowych konkursów fotograficznych: Sony World Photography Awards 2015, organizowanego przez World Photography Organisation. W konkursie mogą brać udział nie tylko dla profesjonaliści, lecz również amatorzy, młodzież i studenci kierunków związanych z fotografią. Mimo że udział w konkursie jest darmowy, na zwycięzców czeka wiele cennych nagród, zarówno pieniężnych, jak i w postaci najnowszego cyfrowego sprzętu fotograficznego firmy Sony. Prace można już zgłaszać za pośrednictwem serwisu www.worldphoto.org a ogłoszenie zwycięzców nastąpi 23 kwietnia 2015 r. na gali konkursowej w Londynie.
Sony World Photography Awards 2015
Konkurs Sony World Photography Awards jest organizowany od sześciu lat. W tym stosunkowo krótkim czasie jury oceniło przeszło 700 tysięcy obrazów zgłoszonych przez fotografów z 230 krajów. Obecnie impreza przyciąga czołówkę międzynarodowej społeczności fotografików i należy do najbardziej znanych światowych konkursów fotograficznych. W zeszłym roku nagroda L’Iris D’Or i tytułu Fotografa Roku przypadły Amerykance Sarze Naomi Lewkowicz za cykl „Shane and Maggie”, będący wnikliwą analizą rodzenia się przemocy domowej.
Dla zdobywcy głównej nagrody L’Iris d’Or/tytułu fotografa roku 2015 oraz zdobywcy tytułu fotografa roku w kategorii otwartej przewidziano nagrody pieniężne. Zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych otrzymają najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony. Nowoczesny sprzęt Sony o dużej wartości będzie również nagrodą dla uczelni, której reprezentant wygra w programie uniwersyteckim Student Focus. Zdjęcia laureatów i finalistów zostaną ponadto opublikowane w księdze Sony World Photography Awards 2015 i zaprezentowane podczas wystawy w londyńskim Somerset House.
W edycji Sony World Photography Awards 2015 zaplanowano następujące konkursy:
- Dla zawodowców – 15 kategorii, w których podstawą oceny będzie cykl prac
- Otwarty – 10 kategorii, w których oceniane będzie pojedyncze zdjęcie
- Dla młodzieży – 3 kategorie dla uczestników w wieku poniżej 20 lat, w których oceniane będzie pojedyncze zdjęcie
- Program uniwersytecki Student Focus – dla osób w wieku 18-30 lat studiujących kierunki związane z fotografią na wyższych uczelniach
Zgłoszenia na konkurs otwarty i dla młodzieży będą przyjmowane do godz. 23:59 GMT w poniedziałek 5 stycznia 2015 r. Prace w konkursie dla zawodowców będzie można zgłaszać do godz. 23:59 GMT w czwartek 8 stycznia 2015 r. Pełną listę kategorii zamieszczono w informacjach uzupełniających. Zadaniem uczestników programu Student Focus w roku 2015 jest wykonanie jednego zdjęcia symbolizującego współczesną kulturę konsumpcji. Obraz może mieć stonowany charakter lub wywoływać posmak sensacji — ważne jest, by w ocenie autora zdjęcia stanowił refleksję nad dzisiejszym społeczeństwem. Przyjmowanie prac w programie Student Focus zakończy się 6 grudnia 2014 r.
Kalendarium edycji Sony World Photography Awards 2015 przedstawia się następująco:
- 6 grudnia 2014– zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs Student Focus
- 5 stycznia 2015 – zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs otwarty i dla młodzieży
- 8 stycznia 2015 – zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs dla zawodowców
- 10 lutego 2015 – ogłoszenie listy finalistów konkursów dla zawodowców, otwartego, dla młodzieży oraz programu uniwersyteckiego Student Focus
- 17 marca 2015 – ogłoszenie zdobywcy nagrody za wybitny wkład w fotografię
- 31 marca 2015 – ogłoszenie zwycięzców w konkursie otwartym i dla młodzieży
- 23 kwietnia 2015 – gala Sony World Photography Awards w Londynie i ogłoszenie zdobywcy nagrody L’Iris D’Or / tytułu Fotografa Roku, zwycięzców w poszczególnych kategoriach dla zawodowców oraz zdobywców tytułów Fotografa Roku w konkursie otwartym, konkursie dla młodzieży i programie uniwersyteckim Student Focus
- Od 24 kwietnia do 10 maja– wystawa Sony World Photography Awards 2015 w londyńskim Somerset House
Więcej informacji o Sony World Photography Awards i World Photography Organisation można znaleźć na www.worldphoto.org.
Sony World Photography Awards 2015 – pełna lista kategorii:
KONKURS DLA ZAWODOWCÓW
- Architektura
- Kultura i sztuka
- Kampania reklamowa
- Fotografia Konceptualna
- Współczesność
- Wydarzenia bieżące
- Moda i uroda
- Krajobraz
- Styl życia
- Natura i dzika przyroda
- Ludzie
- Portret
- Sport
- Martwa natura
- Podróż
KONKURS OTWARTY
- Architektura
- Kultura i sztuka
- Po retuszu
- Słabe światło
- Natura i dzika przyroda
- Panorama
- Ludzie
- Uśmiech
- Ułamek sekundy
- Podróż
KONKURS DLA MŁODZIEŻY
- Środowisko naturalne
- Portrety
- Kultura
Wszystkie konkursy mają charakter otwarty. Zgłaszane zdjęcia muszą być wykonane w 2014 roku. Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie dla zawodowców lub w konkursie otwartym. Nie jest możliwe zgłoszenie udziału w obu konkursach. Pełne warunki uczestnictwa są dostępne na www.worldphoto.org
Zdjęcia z konkursu Sony World Photography Awards 2014 są dostępne za pośrednictwem centrum prasowego World Photography Organisation. Rejestracja na www.press.worldphoto.org/register.
Informacja o World Photography Organisation (WPO)
WPO wspiera zawodowych fotografików, fotografów-amatorów i młodych adeptów fotografii. Tworzy globalną płaszczyznę komunikacji, wymiany doświadczeń i prezentacji osiągnięć we wszystkich gatunkach fotografii. Różne inicjatywy angażują fotografów w działalność komercyjną, kulturalną i edukacyjną, stanowiąc równocześnie wydarzenia przeznaczone dla szerokiej publiczności. Imprezy organizowane obecnie pod szyldem WPO obejmują konkurs Sony World Photography Awards, program uniwersytecki World Photography Student Focus Competition oraz program Youth on Assignment. Ponadto WPO rozpoczęło prace nad organizacją Photo Shanghai, pierwszych w regionie Azji i Pacyfiku targów sztuki poświęconych fotografii, a na łamach internetowego miesięcznika The Magazine , publikuje analizy i dyskusje dotyczące fotografii. WPO prowadzi również aktywną działalność w Internecie za pośrednictwem własnej witryny oraz serwisów Twitter, Facebook i Instagram. Organizuje również cykliczne dyskusje on-line pod hasłem PhotoTALK. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.worldphoto.org