Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne
sobota, 19 czerwca 2021

Konkursy
Zaproszenie Kenko Hoya do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym 2017-2018
środa, 17 maja 2017 16:31    Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym 2017-2018, organizowanym przez firmę Kenko Tokina Co. Ltd. z okazji sześćdziesięciolecia powstania firmy. Konkurs ma na celu pokazanie kreatywnego wykorzystania filtrów. Można w nim zgłosić dowolne zdjęcie własnego autorstwa, wykonane z użyciem filtrów fotograficznych.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody: jedna nagroda główna - ekwiwalent 500 000 jenów japońskich(ok. 16 850zł*), cztery nagrody Jury - ekwiwalent 100 000 jenów japońskich (ok. 3 370zł*) każda oraz trzydzieści wyróżnień w postaci zestawu produktów firmy Kenko Tokina o sumarycznej wartości 10 000 jenów japońskich (ok. 337zł*) każdy.

Jako część obchodów 60-ciolecia firmy, konkurs organizowany jest w dwóch edycjach, raz w sezonie wiosenno-letnim i drugi raz w sezonie jesienno-zimowym. Z tej okazji uruchomiona została specjalna strona zbierająca zgłoszenia na pierwszy, wiosenno-letni finał: http://sg-g.jp/photocontest/filtercontest2017ss/en/index.html (w język angielski). Zapraszamy do udziału i nadsyłania zdjęć przedstawiających nieograniczone możliwości wyrazu jakie dają filtry fotograficzne.

* kwoty podane na podstawie średniego kursu NBP dla jena japońskiego z dnia 17 maja 2017

hoya standard

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Zwycięzcy Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2014
piątek, 26 września 2014 02:27    Drukuj Email

Jury rozstrzygnęło 10., jubileuszową edycję Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Uczestnicy nadesłali na Konkurs niemal 30 tysięcy fotografii, które oceniało Jury pod przewodnictwem Tomasza Tomaszewskiego, w składzie: Adam Balcerek, Wojciech Franus, Grzegorz Leśniewski, Maciek Nabrdalik, Rafał Olejniczak i Martyna Wojciechowska.

Rywalizacja przebiegała w 5 kategoriach: FOTOREPORTAŻ, LUDZIE, ZWIERZĘTA, KRAJOBRAZ, oraz w kategorii specjalnej Samsung: NAJSZYBCIEJ DO DOSKONAŁOŚCI. 

Szczególnym wydarzeniem gali było przyznanie pierwszej w historii WKF Nagrody Specjalnej dla Tomasza Tomaszewskiego, który jest konsultantem generalnym National Geographic Polska i przewodniczącym Jury Wielkiego Konkursu Fotograficznego od początku jego istnienia. Nagroda, którą redaktor naczelna Martyna Wojciechowska wręczyła Tomaszowi Tomaszewskiemu, jest jednocześnie uhonorowaniem wybitnego fotografa za całokształt dokonań artystycznych i podziękowaniem za zasługi dla polskiej edycji magazynu.

– Obcowanie z obrazami, które nie były jedynie wynikiem uchwycenia świata jako obiektu, ale obrazami, które uczyniły ze świata obiekt sam w sobie, jest doświadczeniem tak satysfakcjonującym, że godziny poświęcone na ocenianie tysięcy nadesłanych prac przestały mieć znaczenie – komentuje pracę przy Wielkim Konkursie Fotograficznym Tomasz Tomaszewski.

 

Tegorocznym GRAND PRIX uhonorowany został Sebastian Gorgol za zdjęcie „Bezpieczna zabawa”

 

Grand Prix sebastian-gorgol

Sebastian Gorgol. Bezpieczna zabawa. Grand Prix Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska.

 

Kategoria FOTOREPORTAŻ

PIERWSZE MIEJSCE
SEBASTIAN GORGOL: POLOWANIE
Mieszkańcy indonezyjskiej wioski Lamalera z wyspy Lembata podtrzymują wielowiekową tradycję polowania na wieloryby z użyciem wiosłowych łodzi i bambusowych harpunów. O skuteczności łowów decyduje pierwszy skok lamafy – harpunnika. To funkcja zarezerwowana dla najodważniejszych mężczyzn. Chłopcy trenują więc skoki z harpunem, by kiedyś zdobyć zaszczytny tytuł. W dzieleniu mięsa upolowanego kaszalota biorą udział wszyscy mieszkańcy wioski, w tym dzieci.

 

Fotoreportaż sebastian-gorgol-1

Sebastian Gorgol, Polowanie, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska, I miejsce w kategorii FOTOREPORTAŻ.

 

Fotoreportaż sebastian-gorgol 3

Sebastian Gorgol, Polowanie, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska, I miejsce w kategorii FOTOREPORTAŻ.

 

Fotoreportaż sebastian-gorgol 2

Sebastian Gorgol, Polowanie, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska, I miejsce w kategorii FOTOREPORTAŻ.

 

WYRÓŻNIENIE
AGNIESZKA SZEDERA: QUEER TANGO
Ruch queer tango od ponad dekady rozprzestrzenia się w Europie. Queer tango porzuca sztywne zasady tradycyjnej formy tego zrodzonego w Argentynie tańca, gdzie to mężczyzna prowadzi kobietę. Tu każda płeć ma możliwość eksperymentowania z rolami, co przekłada się na poszukiwanie własnego stylu komunikacji. Zdjęcia powstały na festiwalu queer tango w stolicy Norwegii Oslo.

agnieszka-szedera

agnieszka-szedera-1

Agnieszka Szedera: QUEER TANGO. WYRÓŻNIENIE

 

WYRÓŻNIENIE
KUBA KAMIŃSKI: SZEPTUCHY
Szeptuchy to przeważnie starsze kobiety, które uważają, że posiadają dar od Boga – moc leczenia chorób, bólu fizycznego i psychicznego. Twierdzą też, że są w stanie rzucać czary i uroki. Uwalniać ludzi od opętania przez złe duchy za pomocą specjalnych modlitw i rytuałów przekazywanych przez pokolenia. Można je spotkać w rejonach przy wschodniej granicy Polski oraz na zachodniej Białorusi.

 

kuba-kaminski

kuba-kaminski-1

Kuba Kamiński: SZEPTUCHY. WYRÓŻNIENIE

 

Kategoria LUDZIE

PIERWSZE MIEJSCE
KATARZYNA PAWLICA: WIARA
Kalwaria Zebrzydowska. Jak co roku tysiące ludzi wzięło udział w celebracji Wielkiego Tygodnia. Trudno o uśmiech na twarzy, gdy osoba wierząca uczestniczy w misterium Męki Pańskiej, zwłaszcza tak realistycznym jak to. Sprzedawcy pączków i waty cukrowej liczą, że zasmuceni widokiem cierpienia ludzie chętniej skorzystają z ich słodkiej oferty.

 

Ludzie katarzyna-pawlica

Katarzyna Pawlica, Wiara, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska, I miejsce w kategorii LUDZIE.

 

WYRÓŻNIENIE
ZBIGNIEW BORYS: SZANSA NA WODĘ
Południe Etiopii – plemienne ziemie Hamerów. Susze to tutaj codzienność. Bywa, że miesiącami nie spada kropla deszczu i wysycha wszystko, w tym wioskowe studnie. Wtedy jedyną szansą na orzeźwiający łyk jest dotarcie do wody, która sączy się leniwie między ziarenkami piasku, tuż pod wyschniętym korytem rzecznym.

 

zbigniew-borys 

Zbigniew Borys: SZANSA NA WODĘ. WYRÓŻNIENIE 

 

WYRÓŻNIENIE
DANIEL FRYMARK: SIŁKA
Chojnice. Amatorska siłownia w piwnicy altanki na działkach ogródkowych. Adi i Tede ćwiczą tutaj trzy razy w tygodniu. Pomieszczenie urządzili sami, bo nie mieli pieniędzy na karnety do profesjonalnej siłowni. Przez kilka miesięcy zbierali używane sprzęty do treningów, porządkowali piwnicę i malowali ściany. Ćwiczą od ponad dwóch lat.

 

daniel-frymark

Daniel Frymark: SIŁKA. WYRÓŻNIENIE 

 

Kategoria ZWIERZĘTA

PIERWSZE MIEJSCE
ADAM KOT: KONFRONTACJA
O świcie w nadodrzańskiej czatowni fotografowałem z kolegą myszołowy, które przyciągała padlina. Gdy już podjadły, w pobliżu lądowała czapla siwa. Powoli zbliżała się do myszołowów, pilnie je obserwując, a potem porywała resztki. Oczywiście nie podobało się to myszołowom, więc dochodziło do starć. Bojowa czapla niekiedy przeganiała konkurentów. Tylko że potem... traciła zainteresowanie padliną, do czasu aż myszołowy znów się zjawiły. Co ciekawe, taka sytuacja powtarzała się przez kilka dni.

 

Zwierzęta adam-kot

Adam Kot, Konfrontacja, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska, I miejsce w kategorii ZWIERZĘTA.

 

WYRÓŻNIENIE
ADAM FICHNA: MAGIA PORANKA
Wczesnym jesiennym rankiem nad stawami Wielikąt pojawił się sokół wędrowny, który swoją obecnością wywołał niepokój i poruszenie wśród przebywających tam ptaków. Cały akwen zamienił się w jeden wielki teatr, który miałem szczęście podziwiać.

 

adam-fichna

Adam Fichna: MAGIA PORANKA. WYRÓŻNIENIE

 

WYRÓŻNIENIE 
PIOTR KRUPA: KACZA WYSPA

Od kilku lat dokumentuję różne koryta rzek z lotu ptaka. Na tym zdjęciu widać odcinek Wisły w okolicy Baranowa Sandomierskiego. Niski stan wody odsłonił malownicze wysepki, na których zgromadziło się dzikie ptactwo. Spłoszone, gwałtownie wzbija się do lotu, pozostawiając kręgi na wodzie. Myślę, że zdjęcie mogłoby świetnie zilustrować definicję wyrażenia „puszczać kaczki”.

 

Piotr-Krupa

Piotr Krupa: KACZA WYSPA. WYRÓŻNIENIE 

 

Kategoria KRAJOBRAZ

PIERWSZE MIEJSCE
WALDEMAR GRAŚ: ZAMIEĆ
Zdjęcie zostało wykonane podczas zimowego pleneru na Pilsku zorganizowanego przez Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Śląski. Niestety, pogoda nas nie rozpieszczała. Szczęście uśmiechnęło się do nas ostatniego dnia. Gdy porywisty wiatr rozwiał chmury prószące śniegiem, wykorzystałem chwilę na szczycie i zrobiłem tę fotografię.

 

Krajobraz waldemar-gras

Waldemar Graś, Zamieć, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska, I miejsce w kategorii KRAJOBRAZ.

 

WYRÓŻNIENIE
HUBERT STOJANOWSKI: SZURPILSKIE

Okolice suwalskiego jeziora Szurpiły wciąż mnie nęcą, bo mogę tam z paralotni podziwiać niemal skończone obrazy – takie jak ten. Spękany lód fotografowałem o poranku w asyście klucza żurawi. Lecieliśmy, a wiosna szła.

 

hubert-stojanowski

Hubert Stojanowski: SZURPILSKIE. WYRÓŻNIENIE 

 

WYRÓŻNIENIE
MARIUSZ JANISZEWSKI: TAJFUN
Trzy miesiące po tajfunie Yolanda (Hayan) miasto Tacloban na filipińskiej wyspie Leyte powoli wraca do życia. Mieszkańcy z trudem odbudowują swoje domostwa. Widok palących się śmieci na tle połamanych palm ciągnie się po horyzont.

 

mariusz-janiszewski

Mariusz Janiszewski: TAJFUN. WYRÓŻNIENIE 

 

Kategoria Samsung NAJSZYBCIEJ DO DOSKONAŁOŚCI

PIERWSZE MIEJSCE
KONRAD BĄK: ARMAS AVELLANO

Ogier widoczny na zdjęciu to Armas Avellano z rzadkiej w Polsce linii koni andaluzyjskich
– Yeguada de Cartuja, które występują w spektaklach Królewskiej Szkoły Jazdy
– Fundación Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre. Właścicielką rumaka jest znana miłośniczka koni tej rasy Blanka Satora.

 

Najszybciej do doskonałości konrad-bak

Konrad Bąk, Armas Avellano, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska, I miejsce w kategorii specjalnej Samsung: NAJSZYBCIEJ DO DOSKONAŁOŚCI.

 

WYRÓŻNIENIE
KRZYSZTOF CHOMICZ: TANGO ORŁÓW

Zdjęcie powstało nad chronionym obszarem delty Świny, prawdziwego ptasiego królestwa. Przedstawia zaloty dorosłego bielika i młodej samicy.

 

krzysztof-chomicz

Krzysztof Chomicz: TANGO ORŁÓW. WYRÓŻNIENIE

 

WYRÓŻNIENIE
MARCIN MIROSŁAWSKI: REKREACJA

Dla fotografa wszystko może się stać tematem. Choćby ścieżka rowerowa biegnąca wałami miejskiego zalewu, a na niej para rowerzystów.

 

marcin-miroslawski

Marcin Mirosławski: REKREACJA. WYRÓŻNIENIE 

 

JURY KONKURSU

TOMASZ TOMASZEWSKI
Przewodniczący Jury, wybitny i nagradzany fotograf, współpracuje z magazynem National Geographic od 25 lat, a od 1999 r. jest konsultantem generalnym jego polskiej edycji. Członek m.in. Związku Polskich Artystów Fotografików oraz American Society of Magazine Photographers. Publikował zdjęcia na łamach: Stern, New York Times, Time, Vogue, Die Zeit. Autor wystaw w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, we Włoszech, w Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze.

MARTYNA WOJCIECHOWSKA
Od 2006 roku redaktor naczelna magazynów National Geographic Polska i NG Traveler, dziennikarka, autorka bestsellerowych książek i zapalona globtroterka, która ze swoimi telewizyjnymi projektami podróżniczymi Misja Martyna oraz Kobieta na krańcu świata ponad 10-krotnie okrążyła kulę ziemską. Stanęła na szczycie Mount Everestu jako druga Polka w ramach zakończonego sukcesem projektu Korona Ziemi i jako pierwsza kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej dotarła do mety Rajdu Dakar.

WOJCIECH FRANUS
Dyrektor artystyczny National Geographic Polska, zajmuje się również opracowaniem graficznym książek podróżniczych. Wcześniej pracował w Gazecie Wyborczej, w agencji fotograficznej East News i w tygodniku Polityka. Z zamiłowania – specjalista od rewitalizacji fotografii historycznej.

ADAM BALCEREK
Nagradzany w Polsce i za granicą fotograf mody oraz reklamy, podróżnik. Publikował w Moves New York, Glamour, Prestige France oraz Vogue China. Jego prace zdobyły wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Autor licznych projektów charytatywnych związanych z fotografią, takich jak warsztaty Photography For Nairobi polegające na tworzeniu miejsc pracy oraz walce z niewolnictwem w Afryce.

GRZEGORZ LEŚNIEWSKI
Przyrodnik z wykształcenia, fotograf z zamiłowania, uwieczniający piękno polskiej natury. W 2005 roku został uhonorowany tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. Jako jedyny Polak został zaproszony do projektu Wild Wonders of Europe ukazującego dziedzictwo przyrodnicze naszego kontynentu.

MACIEJ NABRDALIK
Członek prestiżowej amerykańskiej agencji VII. Nagradzany w konkursach fotografii prasowej, m.in.: NPPA The Best of Photojournalism, Pictures of the Year International, Grand Press Photo. Laureat nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, juror Grand Press Photo 2012. Jego zdjęcia były prezentowane na wystawach we Francji i Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Niemczech, Czechach i Polsce.

RAFAŁ OLEJNICZAK
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, fotograf, menedżer. Dyrektor Radia ZET, ZET Gold oraz Chilli ZET. Jako fotograf specjalizuje się w fotografii ulicznej. Jest m.in. autorem albumu Pierw(s)i w Polsce (nowatorski projekt charytatywny dla wydawnictwa National Geographic). Autor trzech wystaw: Lokalne historie (Warszawa, 2003), Podejrzane przypadki (Warszawa, 2008), Wszystkie niewłaściwe momenty (wystawa w Warszawie pod patronatem National Geographic, 2013). Dzieli życie między trzy wielkie pasje: radio, fotografowanie i podróże.

 

 10WKF logo

 

 

NG 102014

 

 

 

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Konkurs fotograficzny ,,Jasna Strona Kadru''
środa, 24 września 2014 21:42    Drukuj Email

Do udziału w konkursie fotograficznym ,,Jasna Strona Kadru'' zapraszają amatorów i profesjonalistów:  Fundacja HumanDoc, Profesjonalny Sklep Fotograficzny Proclub, Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

,,JASNA STRONA KADRU'' jest kategorią honorową konkursu fotograficznego "ŚWIAT RÓŻNORODNYCH SZEROKOŚCI" organizowanego w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. www.humandoc.net

jasna strona kadru-konkurs

IDEA

JASNA STRONA KADRU, to idea do której zachęcić chcemy wszystkich szukających pozytywnych aspektów życia społecznego oraz do pochylenia się nad ciekawymi relacjami pomiędzy ludźmi, zaobserwowanymi podczas interesujących podróży oraz w życiu codziennym. Celem konkursu jest szerzenie pozytywnych wartości, takich jak: dobroć, solidarność, odpowiedzialność, szacunek do innych, tolerancja, empatia.

Najlepsze prace zostaną wyłonione wśród zdjęć spełniających powyższe założenia zarówno w aspekcie fotografii ludzi, jak i udokumentowania ich pracy. Interesują nas zdjęcia z Polski i z zagranicy, szczególnie z krajów spoza UE - krajów rozwijających się, które stanowią motyw przewodni Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC.

DLA KOGO / WARUNKI TECHNICZNE

Konkurs skierowany jest dla wszystkich zarówno do amatorów, jak i do profesjonalistów, starych i młodych, kobiet i mężczyzn. Znaczenie ma tylko przesłane zdjęcie.

Warunki techniczne: każdy może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia w formacie png, gif, jpg, jpeg , które nie może być mniejsze niż rozmiar 1200x1200 pikseli i nie większe niż 4 MB. Technika fotograficzna nadesłanych prac dowolna. Dozwolone jest modyfikacja cyfrowa zdjęcia jedynie w aspekcie kolorystycznym, ekspozycji, czy kadrowania. Prace zawierające jakiekolwiek ślady fotomontażu nie mogą brać udziału w konkursie.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić zdjęcie na stronie konkursowej www.jasnastronakadru.pl podając imię i nazwisko PESEL autora, dane kontaktowe, tytuł pracy oraz jej krótki opis.


Prawa autorskie – wykorzystanie zdjęć.

Autor zgłaszając swoją prace zgadza się tym samym na udzielenie organizatorom, współorganizatorom i fundatorom nagród licencji niewyłącznej w ramach, której organizatorzy mają prawo do bezpłatnego zamieszczania nadesłanych prac na stronach internetowych, w mediach i publikacjach związanych z konkursem, w katalogach i innych niekomercyjnych materiałach organizatorów oraz wystawach pokonkursowych.

TERMINY

Czas trwania konkursu: 22.09.2014-13.10.2014
Ostateczny termin składania prac: 13.10.2014 godz. 23:59.
Ogłoszenie wyników konkursu: 07.11.2014 - Strona internetowa
Gala wręczenia nagród podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC oraz otwarcie wystawy pokonkursowej:09.11.2014

JURY

Wojciech Grzędziński
fotoreporter, laureat nagrody World Press Photo, szef fotografów Kancelarii Prezydenta RP

Aneta Sałajczyk
przedstawiciel Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC

Karol Zapała
Fotograf, menadżer Proclub Studio.

Dr Dorota Heidrich
Przedstawiciel Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego

Regulamin i strona Konkursu TUTAJ

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Laureaci 1. edycji konkursu fotograficznego Japońskie Kadry 2014
poniedziałek, 22 września 2014 14:17    Drukuj Email

Wybrano zwycięzców pierwszej edycji konkursu fotograficznego Japońskie Kadry. Zadaniem uczestników było przesłanie fotografii przetworzonej cyfrowo, która będzie nawiązywała do japońskich motywów i symboliki. Na konkurs spłynęło ponad 300 prac, z których Jury wybrało zwycięzców. Nagrodę Główną (monitor graficzny NEC) otrzymała Anna Lewiak za pracę Przełamać Lęk. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w dniu 26 września w Krakowie podczas Forum Nowych Japońskich Technologii.

Jury składające się z ekspertów powołanych z firm: NEC, COREL, WACOM, DEPOSITPHOTOS.PL oraz przedstawicieli Organizatora po długotrwałych dyskusjach wybrało laureatów konkursu Japońskie Kadry. Uczestnicy Konkursu mogli nadsyłać prace przetworzone cyfrowo, m.in.: wykonane metodą wielokrotnej ekspozycji, fotokolaże, a także fotografie z dodanymi lub usuniętymi obiektami. Tematy prac docelowych (już zmodyfikowanych cyfrowo) nawiązywały do motywów i symboliki związanej z historią, sztuką i kulturą Japonii.

Lista Laureatów i Nagrody:


I miejsce:
Przełamać Lęk - autorka Anna Lewiak
Nagroda Główna: Monitor graficzny NEC SPECTRAVIEW 232

Anna-Lewiak

fot.  Anna Lewiak

 

II miejsce:
Gniazdo - autorka Dorota Pyra
Nagroda: Oprogramowanie CorelDRAW Graphics Suite X7 PL

 

Dorota Pyra

fot. Dorota Pyra

 

III miejsce:
Góra Fuji - autorka Bogusława Kwiatkowska-Baster
Nagroda Oprogramowanie: Corel Painter X3

Bogusława Kwiatkowska Baster

fot. Bogusława Kwiatkowska-Baster

 

Nagroda specjalna:
Geisha - autorka Edyta Pilichowska
Nagroda specjalna firmy WACOM Tablet Piórkowy Wacom Intuos Pro S

 

Edyta Pilichowska

fot. Edyta Pilichowska

 

Nagroda specjalna:
Bonsai - autor Andrzej Gordon
Nagroda specjalna firmy DEPOSITPHOTOS.PL

Andrzej Gordon

fot. Andrzej Gordon

 

Podlaska Godzilla - autor Grzegorz Sułkowski
Nagroda specjalna firmy DEPOSITPHOTOS.PL oraz Wyróżnienie

Grzegorz Sułkowski

fot. Grzegorz Sułkowski

 

Wyróżnienia:


Japan for the Little – autor Robert Stożek

Robert Stożek

fot. Robert Stożek

 

Kino iskra – autor Przemysław Tyler
Nagrody książkowe od Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz roczna prenumerata magazynu TORII.

 

 Przemysław Tyler

fot. Przemysław Tyler

 

Konkurs Japońskie Kadry był objęty Patronatem Honorowym Ambasady Japonii w Polsce oraz zorganizowany w ramach obchodów Roku Wymiany pomiędzy Grupą Wyszehradzką i Japonią.
Sponsorami w konkursie byli: NEC Display Solutions, Corel, Depositphotos.pl, Wacom, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. 
Organizator dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie i zaprasza w przyszłym roku na kolejną edycję Japońskich Kadrów.
Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na stronie: www.japonskiekadry.pl

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Konkurs fotograficzny Nikon Photo Contest 2014-2015
sobota, 20 września 2014 13:23    Drukuj Email

Firma Nikon Europe zaprasza wszystkich entuzjastów fotografowania do uczestnictwa w 35. edycji konkursu fotograficznego firmy Nikon, czyli Nikon Photo Contest. Po raz pierwszy w kategoriach zdjęć i filmów będą przyjmowane prace wykonane przy pomocy dowolnych urządzeń cyfrowych, w tym również smartfonów. Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy będą mogli przesyłać swoje zdjęcia i filmy od 15 września do 15 grudnia 2014 roku.

-nikon-photo-contest-2014-2015

Prestiżowy, coroczny konkurs Nikon Photo Contest (NPC) po raz pierwszy został zorganizowany w 1969 roku. Stanowi on świetną okazję, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów, do nawiązania znajomości wśród entuzjastów fotografiki z całego świata i zaprezentowania swojego talentu. W zeszłorocznym konkursie zostało zgłoszonych 99 339 prac ze 153 krajów w różnych częściach globu, które obejmowały wszystkie możliwe tematy — od poruszających krajobrazów po komiczne portrety.

W konkursie na rok 2014–2015 obowiązują cztery nowe warunki:

• We wszystkich kategoriach zdjęć i filmów będą przyjmowane prace o tematyce „Dom”. Osoby zgłaszające prace będą miały okazję przedstawić swoją indywidualną interpretację — co oznacza dla nich dom. 
• W każdej kategorii zdjęć i filmów będą teraz przyjmowane prace wykonane dowolnymi urządzeniami cyfrowymi (także smartfonami i kamerami).

• Aby ułatwić przedstawienie własnych koncepcji i kreatywnej twórczości, w kategoriach filmów będą akceptowane nagrania trwające od 6 do 180 sekund.

• Nowa nagroda „Pokolenie N” zostanie przyznana 10 uczestnikom, którzy mają 19 lat i mniej, we wszystkich kategoriach.

W tegorocznym konkursie prace będą oceniane przez międzynarodowe jury, w którego skład wchodzić będzie 17 znanych fotografów, reżyserów filmowych oraz specjalistów i znawców w dziedzinie fotografiki. Ich zadaniem będzie wybranie 96 prac, które uplasują się na 1., 2. i 3. pozycji w każdej kategorii, oraz wybranie zdobywcy Nagrody Głównej.

Zdobywca Nagrody Głównej, wybrany spośród autorów prac obejmujących zdjęcia i filmy, otrzyma trofeum, certyfikat zwycięstwa oraz produkty firmy Nikon o wartości 1 000 000 JPY, a także nagrodę gotówkową w wysokości 500 000 JPY. Zdobywcy pierwszego miejsca w każdej z poszczególnych kategorii otrzymają trofeum, certyfikat zwycięstwa oraz produkty firmy Nikon o wartości 500 000 JPY. Więcej informacji na temat nagród w każdej kategorii można znaleźć na stronie www.nikon-photocontest.com/en/.

Rejestracja Nikon Photo Contest 2014-2015 TUTAJ

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w czerwcu 2015 roku, a ich prace zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Konkurs fotograficzny "Potęga Łodzi - Power of Łódź" 2014
piątek, 19 września 2014 13:40    Drukuj Email

Fundacja Ulicy Piotrkowskiej i Urząd Miasta Łodzi zaprasza do udziału w 8. edycji renomowanego konkursu fotograficznego „Potęga Łodzi - Power of Łódź”!  

Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, prezentacja fotografii w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego oraz ich publikacja w albumie "Potęga Łodzi - Power of Łódź!" wydawanym co trzy edycje Konkursu.

Łódź jest miastem, które zachowało niezwykłą w skali europejskiej strukturę przestrzenną XIXwiecznego, najdynamiczniej rozwijającego się w tej części świata miasta kreatywnego kapitalizmu. Niezwykłość ówczesnej erupcji budowlanej, biznesowej i przemysłowej jest zapisana w tkance tworzącej historyczne centrum Łodzi: ulicach, kamienicach, podwórkach, pałacach i zespołach fabrycznych. Materialne dziedzictwo Łodzi mimo, że naruszone zębem czasu, zaniedbaniem, czy niedocenianiem pozostaje świadkiem przeszłości, zyskuje i będzie zyskiwało na wartości z każdym dniem.

Fotografie Łodzi to przeważnie szablonowe, „pocztówkowe” wizerunki kilku zabytków powtarzające się jak uporczywa mantra: pałac Poznańskiego, plac Wolności, ulica Piotrkowska lub smutek artystycznie ujętych zrujnowanych zaułków, odrapanych ścian czy staruszków przy śmietniku. Czasem pojawia się radosne zdjęcie współczesnej architektury łódzkiej, bądź zakurzona fotograficzna pamiątka ze starego albumu.

Otwórz oczy - pokaż potężną Łódź!

Zadaniem konkursu jest zachęcenie łodzian do zainteresowania się Łodzią i jej imponującą historią.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: „do 16 lat” oraz „open”.

Zgłoszenia fotografii konkursowych przyjmowane są do 4 listopada br.

Regulamin i karta zgłoszeniowa TUTAJ

 potega lodzi 2014 plakat

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
V Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Matematyka w obiektywie"
piątek, 05 września 2014 15:28    Drukuj Email

Uniwersytet Szczeciński zaprasza fanów fotografii do wziecia udziału w V edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Zgłoszenia prac przyjmowane będą do 15 października 2014 r. 

Matematyka to przecież nie rachunki, wzory, reguły. To ważny składnik kultury człowieka budowany przez wieki na fundamentach kultury antycznej obejmujący nie tylko technikę i sprawność, lecz również posługiwanie się językiem formalnym, dowodzenie, rozwiązywanie problemów, twórczość i wyobraźnię geometryczną, dobre rozumienie pojęć oraz postrzeganie piękna tej dyscypliny. Kultura matematyczna polega także na tym, że zauważa się pewne idee matematyczne, problemy, a nawet twierdzenia w otaczającym nas świecie, w przyrodzie martwej, ożywionej, w dziełach rąk ludzkich.

konkurs-mwo-2014-400 big

Konkurs, organizowany cyklicznie od roku 2010, ma na celu połączenia świata kultury wizualnej z nauką, popularyzowanie i rozwijanie wiedzy oraz kultury matematycznej. Nowością bieżącej edycji, trwającej do 15 października 2014, jest zwolnienie uczestników z ponoszenia jakichkolwiek kosztów, gdyż wysyłkę odbitek zastąpiono zgłoszeniami za pośrednictwem strony internetowej. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy mieć swoje konto pocztowe i zalogować się TUTAJ

Można zgłosić maksymalnie 6 fotografii przesyłając pliki przez formularz i wpisując tytuły prac - najlepiej związane z matematyką. Pole "opis zdjęcia" jest szczególnie istotne w przypadku fotografii metaforycznych, ukazujących własne, czasami odległe, skojarzenia z królową nauk. Wypełnienie tego pola pomoże jurorom w docenieniu walorów poznawczych pracy. 

Dla autorów najciekawszych prac przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe – m. in. nagrodę finansową Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 2 tys. zł brutto dla laureatów I miejsca w obu grupach wiekowych, nowoczesne smartfony, czytniki e-booków i tablety. Ponadto zaplanowane są kolejne wystawy i publikacje książkowe. 

Podczas czterech lat konkurs Matematyka w obiektywie zgromadził kilka tysięcy prac. Wiele z nich wystawianych było i jest w galeriach w kraju i za granicą. Kilka z nich prezentujemy obok. Corocznie wydawany jest matematyczny kalendarz Matematyki w obiektywie oraz publikacja popularno-naukowa z fotografiami laureatów. 

Konkurs rozwinął się i zyskał rangę międzynarodową, zyskał wielu partnerów i sprzymierzeńców. Nieoceniona jest praca organizatorów - studentów z Naukowego Koła Młodych Dydaktyków Matematyki oraz Koła Kultury Matematycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na nauczycieli i inne osoby, które przez fotografię pomagają rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej czeka zakładka "Zostań ambasadorem MWO". W tym roku dla najaktywniejszych ambasadorów zalogowanych na stronie konkursu przygotowano cenne nagrody rzeczowe i honorowe dyplomy.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, galeria laureatów z lat poprzednich - na stronie internetowej konkursu.

Organizator: Uniwersytet Szczeciński. Patronat: JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego 
prof. dr hab. Edward Włodarczyk, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, 
Prezydent Miasta Szczecin, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Termin zgłaszania prac: 15 października 2014 r.

 

karolina-kania

Fot. Karolina Kania. Fraktalnej spirali poczatek.

 

katarzyna-grzadka

Fot. Katarzyna Grzadka. Punkty przecięcia.

 

kinga-trzeciak

Fot. Kinga Trzeciak. Okręgi styczne.

 

malgorzata-kempa

Fot. Małgorzata Kempa. Elipsa żeglarskiej wędrówki.

 

malgorzata-wsinkiewicz

Fot. Małgorzata wasinkiewicz. Parabole plenności.

 

nastazja-kurek

 Fot. Nastazja Kurek. Kat prosty.

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Zwycięzcy konkursu krajobrazowego International Landscape Photographer of the Year 2014
wtorek, 02 września 2014 17:08    Drukuj Email

Jurij-Pustowoj 1

 

Jurorzy ogłosili zwycięzów konkursu krajobrazowego International Landscape Photographer of the Year 2014. Jury złożone z uznanych fotografików z USA, Australii i Nowej Zelandii (David Burnett, Tony Hewitt, David Ward, Jackie Ranken, Jim Goldstein) pod przewodnictwem austalijskiego fotografika Petera Eastwaya rozdysponowało otrzymane wg regulaminu 100 punktów aby wybrać 101 najlepszych zdjęć z ponad 2000 zdjęć, które zostaną nagrodzone i opublikowane w albumie. 

Pierwszą nagrodę International Landscape Photographer of the Year 2014 otrzymał Australijczyk Christian Fletcher za cykl lotniczych zdjęć przedstawiających tereny industrialne.

 

 Christian-Fletcher

I miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Christian Fletcher

 

Christian-Fletcher 2

I miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Christian Fletcher

 

Christian-Fletcher 3

I miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Christian Fletcher

 

Christian-Fletcher 4

I miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Christian Fletcher

 

Tom-Putt 1

II miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Tom Putt

 

Tom-Putt 2

 

II miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Tom Putt

 

Tom-Putt 3

II miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Tom Putt

 

Tom-Putt 4

II miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Tom Putt

 

Will-Dielenberg 1

III miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Will Dielenberg

 

Will-Dielenberg 2

III miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Will Dielenberg

 

Will-Dielenberg 3

III miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Will Dielenberg

 

Will-Dielenberg 4

III miejsce - International Landscape Photographer of the Year 2014 - Will Dielenberg

 

Zwycięzcą International Landscape Photographer of the Year 2014 dla pojedynczego zdjęcia został Craig Parry, również z Australii, za fotografię obrazującą granicę buszu z obszarem dotkniętym przez pożar.

 

Craig-Parry 1

I miejsce - International Landscape Photograph of the Year 2014 - Craig Parry 

 

Tom-Putt 1

II miejsce - International Landscape Photograph of the Year 2014 - Tom Putt 

 

Bas-Meelker 1

III miejsce - International Landscape Photograph of the Year 2014 - Bas Meelker

 

 Marcos-Furer 1

The Sunset Award 2014 - Marcos-Furer

 

David-Anderson 1

 The Jetty Award 2014 -  David Anderson

 

Mark-Seawell 1 

The Lone Tree Award 2014 - Mark Seawell

 

Ted-Grambeau 1

The Fuzzy Water Award2014 - Ted Grambeau

 

Bas-Meelker 1

The Hot Location Award 2014 - Bas Meelker - Iceland

 

Ali-Akbari 1

Top 101 - Ali Akbari 

 

Erez-Marom 1

Top 101 - Erez Marom

 

Julia-Fletcher 1

Top 101 - Julia Fletcher 

 

Jurij-Pustowoj 1

Top 101 - Jurij Pustowoj

 

Mike-Reyfman 1

Top 101 - Mike Reyfman

 

Phil-McFadden 1

Top 101 - Phil McFadden

 

Siergej-Rumiancew 1

 Top 101 - Siergej Rumiancew

 

Wojciech-Kruczynski 1

 Top 101 - Wojciech Kruczyński

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Kolejna edycja "VIVA! PHOTO AWARDS" - zgłoszenia do 24 września 2014 r.
niedziela, 24 sierpnia 2014 19:16    Drukuj Email

Trwa przymowanie zgłoszeń do kolejnej edycji "VIVA! PHOTO AWARDS". Termin Nadsyłania prac: do 24 września 2014 roku.

Kategorie konkursu, w których można wziąć udział:

  • moda
  • portret
  • beauty
  • reportaż
  • fotografia komórką

viva 1

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi na przełomie listopada i grudnia 2014 r. na łamach VIVY! i stronie www.photo-awards.viva.pl oraz podczas wystawy konkursowej.

Zgłoszenia do konkursu: www.photo-awards.viva.pl

viva

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 


Strona 1 z 38