środa, 17 lipiec 2024
Regulamin
Patronat Stowarzyszenie Twórców „Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej” w Warszawie. Koordynacja: Fotoklub „ZAMEK” w Szczecinie.  ...
Regulamin
Patronat Stowarzyszenie Twórców „Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej” w Warszawie. Koordynacja: Fotoklub „ZAMEK” w Szczecinie. 
TEMATYKA KONKURSU
Diaporamy mogą mieć dowolną zgłoszone do konkursu mogą mieć formę impresji, etiud, reportaży, ilustracji piosenek, esejów, opowiadań, eksperymentów, itd. Wszystkie prace powinny być zapisane cyfrowo. Wszelkie informacje o konkursie będą zamieszczane na stronie www.fotoklub.zamek.szczecin.pl
WARUNKI UDZIAŁU
Każdy autor może przedstawić maksymalnie 3 prace pod warunkiem nadesłania karty zgłoszenia wraz z podpisanym regulaminem, oraz płyty CD lub DVD z nagranymi diaporamami spełniającymi warunki techniczne.
WARUNKI TECHNICZNE
płyta CD lub DVD, czas projekcji diaporam - do 10 minut (łącznie), rozdzielczość 1024 x 768 pix,  format JPG, plik startowy, samouruchamiający się, w trybie pełnoekranowym, w formacie EXE (przygotowany w programach: Pictures To Exe, Pro Show Gold, Wings Platinum, MObjects),  dźwięk –mp3.
W celu zapewnienia najwyższej jakość prezentacji, diaporamy bedą przegrane na dysk twardy komputera i z niego odtwarzane na komputerach klasy PC z procesorem Pentium i systemem operacyjnym Windows XP.
ZAWARTOŚĆ CD lub DVD
Płyta z diaporamą winna zawierać: katalog o nazwie " Nazwisko_Imię" autora.
W katalogu następujące pliki: plik diaporamy, o strukturze nazwy: "Imię_Nazwisko_Tytuł_diaporamy.exe", karta zgłoszenia autora, zdjęcie autora w rozdzielczości 600x800 pix plik jpeg, krótka notka biograficzna plik txt (rok urodzenia, dokonania fotograficzne, przynależność do stowarzyszeń i organizacji związanych z fotografią), afisz dotyczący diaporamy w rozdzielczości 1500x1100 pix, plik jpeg, do zamieszczenia na stronie internetowej konkursu.
W przypadku, gdy autor chce zgłosić więcej niż jedną diaporamę, powinny one zostać zapisana na osobnych płytach. Każda płyta CD  lub DVD, na etykiecie powinna mieć opis, imię i nazwisko autora, tytuł diaporamy, czas trwania, użyty program, e-mail i telefon autora. Płyty z diaporamami nie będą zwracane.
JURY I OCENA
Ten sam zestaw diaporam, na który złożą się wszystkie przygotowane zgodnie z niniejszym regulaminem  diaporamy, zostanie oceniony przez różne składy niezależnych jury w poszczególnych przeglądach...
Oceny prac dokonają powołane przez organizatorów Jury złożone z przedstawicieli związków twórczych, stowarzyszeń fotograficznych i doświadczonych autorów. Jury każdego z przeglądów ustali listę najlepszych 20 diaporam. Za zajęte w poszczególnych przeglądach lokalnych miejsca zostaną przyznane punkty. Po zakończeniu wszystkich imprez ogłoszona zostanie klasyfikacja generalna festiwalu, która wyłoni laureatów konkursu. Wyniki będą umieszczane na stronie konkursu. Członkowie jury mogą brać udział w konkursie, jednak ich prace są automatycznie wyłączone z oceny tego jury w którym uczestniczą. Diaporamy autorów reprezentujących miejscowość, w której odbywa się przegląd są wyłączone z oceny jury i otrzymują automatycznie ocenę (1 pkt.). Diaporamy nie spełniające warunków technicznych niniejszego regulaminu nie będą oceniane. Autor wyraża zgodę na powielanie jego diaporamy i odtwarzanie publiczne dla potrzeb przeprowadzenia konkursu.
TERMINY
Prace należy przesłać do 7 czerwca 2009r. (liczy sie data stempla pocztowego) na adres:
Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, z dopiskiem „Fotoklub Zamek Multidiaporama”.
Potwierdzeniem przyjęcia diaporamy do konkursu jest umieszczenie imienia i nazwiska autora, oraz tytułu diaporamy  na tej stronie. Umieszczone zostaną również informacje dotyczące miejsc, terminów i wyników przeglądów regionalnych, które odbędą sie w okresie 10.06. - 30.09.2009 r. Organizatorami przeglądów w 19 miejscowościach na terenie kraju są m.in. WDK Rzeszów, Gdańskie TF, Lubelskie TF, Lubuskie TF, Bałtyckie TF, Nowohuckie CK w Krakowie, PWSZ w Krośnie, Stowarzyszenie Kulturalne j’ARTE w Mielcu, Fundacja Fotografia dla Przyszłości w Warszawie, Klub Fotograficzny „ATEST 70” w Jarosławiu, Fotoklub „ZAMEK” w Szczecinie.
Klasyfikacja generalna zostanie opublikowana do 15 października 2009 r. Pokaz galowy i wręczenie nagród odbędzie się w Szczecinie  podczas XXX Pomorskich Spotkań z Diaporamą w dniu 6 listopada 2009 r.
NAGRODY
W konkursie dla laureatów I, II, i III miejsca zostaną przyznane medale Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, za kolejne trzy miejsca medale Multi Diaporamy oraz dyplomy wyróżnienia. Dla zwycięzców poszczególnych edycji lokalnych mogą być przyznane dyplomy wyróżnienia przyznane przez organizatora.

Kurator:
Leszek Kurpiewski (AFRP, zdfp) – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., mobile: 501 148 252. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.