Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio „Dolina Kreatywna”
niedziela, 20 czerwca 2021

„Dolina Kreatywna”
piątek, 17 lipca 2009 18:02    Drukuj Email

Patronat medialny  miesięcznik FOTO

Konkurs FOTOGRAFIA projektu „Dolina Kreatywna” Telewizji Polskiej S.A.

Do 15 sierpnia br. młodzi twórcy mogą nadsyłać zgłoszenia do konkursu fotograficznego V edycji projektu Dolina Kreatywna Telewizji Polskiej S.A. Do udziału w konkursie zapraszamy młodych fotografików w wieku 14–25 lat. Na zwycięzców czeka do podziału 15 000 złotych.

Konkurs jest adresowany zarówno do młodych twórców stawiających pierwsze kroki w fotografii, jaki i artystów posiadających już osiągnięcia w tej dziedzinie. Kryterium decydującym o wstępnej selekcji nadsyłanych prac jest wiek uczestników (14–25 lat). Kandydaci biorący udział w konkursie mogą zgłaszać swoje prace sami lub mogą być zgłaszani przez szkoły, uczelnie, domy kultury, fundacje, pracownie, ale jedynie za zgodą kandydatów i po zaakceptowaniu przez nich formularza zgłoszeniowego.

Podczas audycji finałowej konkursu autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody finansowe. Finał konkursu fotograficznego zostanie wyemitowany we wrześniu 2009r., na antenie TVP2. Będzie go można również obejrzeć na stronie internetowej www.tvp.pl.

Aby wziąć udział w konkursie fotograficznym należy do dnia 15 sierpnia 2009 r. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. przesłać pracę konkursową wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie trzy różne zdjęcia lub jeden fotoreportaż (do sześciu zdjęć). Jeśli przesłane zdjęcie jest w jakikolwiek sposób przetworzone, to autor pracy musi opisać sposób, w jaki zostało to dokonane i dołączyć ten opis do pracy.
O tym, które ze zdjęć zostaną nagrodzone, zdecyduje jury złożone z doświadczonych i powszechnie uznanych fotografów. Oryginalność pomysłu, walory artystyczne i intelektualne oraz poziom techniczny nadesłanej pracy to główne kryteria, które będą brane pod uwagę przy ocenie.
Laureat I miejsca konkursu fotograficznego będzie miał dodatkowo możliwość zaprezentowania swoich prac na wystawie zorganizowanej przez TVP S.A. i Galerię OBOK należącą do Związku Polskich Artystów Fotografików.
Regulamin konkursu oraz dokumenty niezbędne do wzięcia w nich udziału są dostępne na stronie internetowej pod adresem www.dolinakreatywna.tvp.pl.

Patronem medialnym konkursu fotograficznego projektu TVP S.A. „Dolina kreatywna czyli czego szuka młoda sztuka” jest miesięcznik FOTO.


Dolina Kreatywna
„Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” to cykliczny projekt stypendialny Telewizji Polskiej S.A. skierowany do młodych twórców (14–25 lat), który obejmuje 10 dziedzin sztuki, tj. multimedia, fotografię, literaturę, taniec, sztuki plastyczne, muzykę, teatr, film, animację kultury oraz design (co miesiąc rozstrzygamy konkurs w jednej z tych dziedzin).
Celem projektu jest wspieranie młodych talentów i umożliwienie im dalszego rozwoju artystycznego. Laureaci są prezentowani na antenie TVP2 w programie „Dolina Kreatywna” emitowanym raz w miesiącu. Przedsięwzięciu towarzyszą liczne imprezy kulturalne. Więcej informacji na www.dolinakreatywna.tvp.pl.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież