czwartek, 18 lipiec 2024

Co nas pozytywnie łączy? Lubimy więzi i relacje międzyludzkie. Lubimy miejsca, które nas otaczają. Lubimy ludzi, obok których żyjemy. Lubimy kształty i cienie, którymi obdarza nas rzeczywistość. Bez wątpienia Krosno jest miastem, które da się lubić. Dlatego hasło bieżącej edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Miasto i ludzie brzmi: lubię to! Zachęca ono fotografujących do pozytywnego spojrzenia na miasto, w którym żyjemy – miasto, które jest żywym tworem ale i w pewnym sensie social medium. Zdjęcie jest zawsze swoistym wyborem fotografującego. Ten a nie inny kadr bywa wynikiem przemyśleń, analizy obrazu rzeczywistości, a często i refleksu. W fotografii nie ma miejsca na dłużyzny narzekań – trzeba myśleć, odczuwać i łapać chwilę. Na pewno warto uchwycić pozytywne chwile – stworzyć obraz Krosna – miasta, które mimo wszystko lubimy.

biennale-fotografii-krosno

7. Ogólnopolskie Biennale Fotografii Miasto i ludzie - lubię to!, zgodnie z przyjętym w poprzedniej edycji założeniem, poświęcone jest Krosnu. W 4. i 5. edycji wydarzenia założenia konkursowe zostały rozszerzone o możliwość fotografowania innych miast. Jednak ze względu na konieczność silniejszej identyfikacji konkursu z Krosnem a także potrzebę interpretacji krośnieńskich motywów w szerszym kontekście Organizator zdecydował się w 6. edycji na powrót do pierwotnej idei wydarzenia.

Zatem tematem bieżącej edycji biennale jest wyłącznie KROSNO. Uczestnicy mogą jednak interpretować temat, przedstawiając w pracach nie tylko samo miasto ale również motywy związane z Krosnem na tle innych miejsc. Zapraszamy!

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 5 prac. Zdjęcia nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:

♦ Grand Prix – 2 000 zł oraz statuetka,
♦ pierwsza nagroda – pieniężna, w wysokości ustalonej przez Organizatora,
♦ druga nagroda – pieniężna, w wysokości ustalonej przez Organizatora,
♦ trzecia nagroda – pieniężna, w wysokości ustalonej przez Organizatora,
♦ wyróżnienia honorowe – dyplomy.

 

Strona konkursu:

http://muzeumrzemiosla.pl/foto/biennale.html