środa, 17 lipiec 2024

 18 lutego br. rozpoczęła się IV edycja konkursu fotograficznego „Policja w obiektywie” dla uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych woj. lubuskiego, organizowany przez Fundację Contra Crimen i Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji  w Gorzowie Wlkp. 
 
Dzięki tej inicjatywie, która nie tylko pomaga rozbudzić zainteresowania z zakresu fotografii, ale również promuje pozytywne zachowania w trakcie spędzenia wolnego czasu wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Organizując konkurs fotograficzny pod nazwą „Policja w obiektywie” chcemy także kształtować pozytywny wizerunek instytucji, jaką jest lubuska Policja, poprzez zwrócenie uwagi na ciekawą pracę Policji oraz budowanie wspólnych relacji między policjantem, a uczniem.    
 
Ta inicjatywa, z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. W ubiegłym roku uczestnicy poprzedniej edycji konkursu nadesłali 117 prac. Młodzież miała możliwość odwiedzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., a także innych komend w naszym województwie, w celu przyjrzenia się pracy policjantów z Wydziałów Prewencji, Ruchu Drogowego, Laboratorium Kryminalistycznego, Sztabu Policji i Sekcji Antyterrorystycznej oraz sfotografowania ich podczas wykonywania codziennych zadań. Połączenie ciekawej wycieczki z możliwością robienia zdjęć policjantom podczas pracy miało być dodatkowo zachętą do rozwijania swoich zainteresowań i szukania ciekawych i pozbawionych ryzyka pomysłów na spędzanie wakacji.
 
Spośród nadesłanych zdjęć komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli: firmy sponsorującej nagrody ICT Poland Sp. z o. o. oraz Wojewody Lubuskiego, Kuratorium Oświaty, Fundacji Contra Crimen i Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp.,  wyłoniła trzech zwycięzców, a kolejnych trzech zostało wyróżnionych. 
 
 Laureaci konkursu otrzymali cyfrowe aparaty fotograficzne, natomiast wyróżnieni, zostali uhonorowani książkami i innymi drobnymi upominkami. Zarówno nagrodzone jak i wyróżnione prace można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej w siedzibie w KWP w Gorzowie Wlkp.
 
Koordynatorem Konkursu jest Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji
w Gorzowie Wlkp. podinsp. Agata Sałatka /tel. 95 7381 410/.


Regulamin konkursu
 
Postanowienia ogólne:
konkurs fotograficzny kierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych woj. lubuskiego.
 
Hasło konkursu: „Policja w obiektywie”
 
Cele konkursu:
promocja bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu,
budowanie zaufania młodych Lubuszan do Policji, która jest ich sprzymierzeńcem w rozwiązywaniu trudnych problemów.
 
Organizatorzy konkursu:
Fundacja Contra Crimen,
Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.
 
Zasady organizacyjne:
- udział w konkursie jest dobrowolny;
- zdjęcia wykonane mają być w formacie JPG (rozmiar pliku do 5 Mb);
- każdy z uczestników konkursu może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia;
- każda z prac musi być zatytułowana;
- e-mail musi zawierać informację z imieniem i nazwiskiem autora, klasą, numerem i nazwą szkoły, miejscowością, imieniem i nazwiskiem opiekuna z ramienia szkoły oraz numerem telefonu kontaktowego do szkoły;
- prace należy nadsyłać do Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
- komisja sędziowska, w skład której wejdą przedstawiciele organizatorów i fundatorów nagród wyłoni laureatów konkursu;
- nagrodzone i wyróżnione prace będzie można obejrzeć od 29 maja do 21 czerwca 2013 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.;
- organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do wykorzystania nadesłanych prac. 

Terminy:
18.02.2013 r.  - 17.05.2013 r. - termin nadesłania prac,
22.05.2013 r. - zebranie członków komisji i wyłonienie laureatów,
29.05.2013 r.   - wręczenie nagród. 
 
Autorzy trzech zwycięskich prac otrzymają aparaty fotograficzne.
 

policja w obiektywie900x600