środa, 17 lipiec 2024

MSZ_Logo_080Tylko do 14 listopada 2011 r. trwa głosowanie Internautów na najlepsze zdjęcia w ramach konkursu fotograficznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Rozwój w obiektywie”. Wejdź na stronę www.photo2011.eu, załóż bezpłatne konto i zagłosuj na swoje ulubione zdjęcia. …

MSZ_Logo_630

Tylko do 14 listopada 2011 r. trwa głosowanie Internautów na najlepsze zdjęcia w ramach konkursu fotograficznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Rozwój w obiektywie”. Wejdź na stronę www.photo2011.eu, załóż bezpłatne konto i zagłosuj na swoje ulubione zdjęcia.

Rozstrzygnięcie konkursu już 18 listopada 2011 r.!

Prace konkursowe można było nadsyłać drogą elektroniczną za pomocą strony internetowej www.photo2011.eu w terminie od 3 października do 1 listopada 2011 r.

Na konkurs napłynęło ponad 2,5 tysiąc zdjęć w czterech kategoriach. Spośród zgłoszonych prac konkursowych międzynarodowe jury pod przewodnictwem Marka Kamińskiego wybitnego podróżnika wybierze dziewięciu, a  Internauci czterech laureatów konkursu.

Z nagrodzonych prac konkursowych powstanie wystawa fotografii, którą będzie można oglądać w drugiej połowie grudnia w Hali Głównej Dworca Centralnego w Warszawie oraz w Bonarka City Center w Krakowie.

Tematyką konkursu są wyzwania rozwojowe stojące przed krajami ubogimi i przechodzącymi transformację ustrojową. Zgłoszone do konkursu fotografie prezentują życie codzienne, kulturę oraz problemy, jakie muszą przezwyciężać mieszkańcy krajów słabiej rozwiniętych – biorców Oficjalnej Pomocy Rozwojowej (ODA), zgodnie z klasyfikacją Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Konkurs organizowany jest przez MSZ RP w ramach Europejskich Dni Rozwoju (European Development Days).

Więcej informacji na www.photo2011.eu i www.polskapomoc.gov.pl.