środa, 17 lipiec 2024
Finał konkursu na najlepsze zdjęcie i film z gry „Twoja Klisza z Powstania”

klisza-logo-2011_080

Zapraszamy na finał fotograficznej gry miejskiej „Twoja Klisza z Powstania”, który odbędzie się 10 października, o godz. 19.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas spotkania poznamy zwycięzców tegorocznej gry, której motywem przewodnim i jednocześnie przewodnikiem był Wiesław Chrzanowski - dokumentator walk na Starówce.…  

Finał konkursu na najlepsze zdjęcie i film z gry „Twoja Klisza z Powstania”  

150

Zapraszamy na finał fotograficznej gry miejskiej „Twoja Klisza z Powstania”, który odbędzie się 10 października, o godz. 19.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas spotkania poznamy zwycięzców tegorocznej gry, której motywem przewodnim i jednocześnie przewodnikiem był Wiesław Chrzanowski - dokumentator walk na Starówce. Do 30 września trwało głosowanie internautów na najlepsze zdjęcia i filmy z fotograficznej gry miejskiej, która odbyła się 6 sierpnia na warszawskiej Starówce. Projekt został zorganizowany w ramach obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Trzystu uczestników przemierzyło dwukilometrową trasę, odnajdując 20 zakonspirowanych lokalizacji. Wszyscy dotarli na Rynek Mariensztacki, gdzie odbył się wielki finał. Tegoroczna gra toczyła się w godzinach nocnych, dzięki czemu uczestnicy mogli fotografować i filmować podświetlone Stare Miasto. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy oprócz zdjęć mogli zgłaszać do konkursu także filmy z przebiegu gry. Materiały umieszczone na portalu tvnwarszawa.pl przeszły wstępną ocenę jury w składzie: Zbigniew Furman – fotograf Muzeum Powstania Warszawskiego (przewodniczący), Jarosław Trybuś – historyk sztuki, krytyk architektury, Tomasz Meuś – fotograf, Paweł Brząkała – koordynator projektu. W drugim etapie konkursu zdjęcia i filmy oceniali internauci. Podczas wielkiego finału, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek zwycięzcy otrzymają cenne nagrody m.in. profesjonalny sprzęt fotograficzny, a specjalną nagrodę przyzna również jury konkursu. Odbędą się także dwa pokazy filmów: relacja z gry oraz wspomnienia o Wiesławie Chrzanowskim.

Wstęp na finał fotograficznej gry miejskiej „Twoja klisza z Powstania” wolny.

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza również na wystawę zdjęć z gry, którą będzie można oglądać 11 i 12 października w Fotoplastikonie Warszawskim. Wstęp 4 i 2 zł.

Patroni medialni: Foto, Fotopolis, Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl Warszawa, Radio TOK FM, TVN24.pl, TVN Warszawa.

Mecenas: Bank Zachodni WBK S.A.