czwartek, 18 lipiec 2024
II Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej

plakat_konkursfoto_emp-ostr-foto_080KONKURS FOTOGRAFICZNY „DROGI BLUESA”

Do długiej listy cyklicznych wydarzeń kulturalnych Krakowa trzeba chyba na stałe dopisać Bluesroads - Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej. …

II Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej

plakat_konkursfoto_emp-ostr-fotoKONKURS FOTOGRAFICZNY „DROGI BLUESA”

Do długiej listy cyklicznych wydarzeń kulturalnych Krakowa trzeba chyba na stałe dopisać Bluesroads - Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej. Piszę „kulturalnych” a nie „muzycznych” ponieważ to co szykuje się tam w tym roku, to iście wybuchowa mieszanka, na którą składają się różne dziedziny sztuki. Koncertom towarzyszyć będą pokazy filmowe, warsztaty tańca, gospel i gry na instrumentach, wykłady na temat bluesa w krakowskich szkołach oraz konkurs fotograficzny. A wszystko to dzięki grupie zapalonych wolontariuszy złożonej ze studentów krakowskich uczelni.

Konkurs fotograficzny  nie jest związany z samym Festiwalem a jego temat  „Drogi Bluesa” wyraźnie wskazuje na to, że wszelkie skojarzenia, inspiracje i własne spojrzenie na tę wyjątkową muzykę i jej kulturę są jak najbardziej mile widziane. Organizatorzy zastrzegają, że najbardziej ceniona będzie pomysłowośc i oryginalność. Chcieliby zobaczyć na zdjęciach nie tylko scenę i emocje muzyków, ale także obrazy, które poprzez skojarzenia przywodzą na myśl bluesa. Dlatego warto wgłebić się w historię tej niesamowitej muzyki, której korzenie sięgaja afrykańskiej sawanny.

Na długiej liście nagród znalazły się prenumeraty miesięcznika Foto, bony na wywołanie zdjęć w Pracowni Fotografii Cyfrowej – Ostrowski, karty upominkowe na zakupy w Salnach Empiku, dyplomy i prezentacja zdjęć na wernisażu podczas Festiwalu.

Zwycięzców, którym przypadną te laury, wybiorą nie tylko członkowie festiwalowego jury, ale także użytkownicy portalu Facebook w osobnym głosowaniu, które odbędzie się w połowie maja na profilu Festiwalu Bluesroads.

Każdy kto chce wziąć udział w konkursie powinien wysłać formularz zgłoszeniowy oraz zdjęcia. Ten pierwszy jest dostępny na stronie internetowej Festiwalu: http://www.bluesroads.pl/foto.php, należy wysłać go pocztą na adres: Mateusz Krywult, ul. Kazimierza Wielkiego 20/11, 30-074 Kraków, z dopiskiem „drogi bluesa”. Zdjęcia można wysłać na nośniku elektronicznym wraz z formularzem, albo na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Krótszy bok zdjęcia powinien mieć długość co najmniej 2500 pikseli.

Idealna okazja do zrobienia zdjęć nadarzy się już wkrótce podczas imprez przed-festiwalowych w klubie Żaczek, dlatego uważnie śledźcie stronę internetową festiwalu.

Ukoronowaniem konkursu będzie rozdanie nagród, które odbędzie się w piątek 27 maja. Towarzyszyć mu będzie wystawa kilkudziesięciu wyróżnionych zdjęć, którą następnie będzie można zobaczyć także w festiwalowym tramwaju, który 24 maja będzie okążał Stare Miasto.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie jak i w całym II Studenckim Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie.