Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna FOTOGRAFIA CYFROWA Fotografia Cyfrowa 7/2009
poniedziałek, 21 czerwca 2021

Fotografia Cyfrowa 7/2009
piątek, 24 lipca 2009 12:21    Drukuj Email
Lato, lato...

Zobacz większe!

Lato sprzyja robieniu zdjęć. To nic nowego, odkąd fotografia zawędrowała pod strzechy, wszyscy przywozimy zdjęcia z wakacyjnych wojaży. Czasem jest to zaledwie kilka sztuk, tych najbardziej interesujących, częściej jednak całe, zapełnione po brzegi karty pamięci. Co dalej z takimi zbiorami robić? Selekcjonować, katalogować, nagrywać na płyty czy tworzyć multimedialne prezentacje? Wszystko zależy od inwencji twórczej autora.
Podróżując z aparatem fotograficznym w ręku warto poznać zalety innych urządzeń, które mogą nam pomóc w utrzymaniu porządku w zbiorach zdjęć. Jedną z takich technologii jest dopisywanie znaczników geotagginu do opisów exif. Pierwszy artykuł na ten temat już w tym numerze „Fotografii Cyfrowej” – obiecujemy kolejne w niedalekiej przyszłości.
Natomiast dla wszystkich – fotoamatorów z doświadczeniem i zupełnie początkujących – przygotowaliśmy zestawienie najbardziej przydatnego akcesorium fotograficznego. Są nimi niewątpliwie torby i plecaki. Z wyjątkiem naprawdę niewielkich aparatów kompaktowych wszystkie pozostałe warto chronić i nosić w odpowiednio dobranej torbie. Ich zalety i wady szczegółowo opisuje Jerzy Lech, więc jeśli nie macie Państwo jeszcze stosownej torby, zapraszamy do sklepu. Oczywiście po lekturze najnowszego numeru „Fotografii Cyfrowej”.

 

Zbigniew Włodarski

spis treści 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież