Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna FOTOGRAFIA CYFROWA Fotografia Cyfrowa 6/2009
poniedziałek, 17 maja 2021

Fotografia Cyfrowa 6/2009
czwartek, 18 czerwca 2009 00:30    Drukuj Email

Zobacz większe!

Kontrolowane przecieki

Wydawało się, że przed wakacjami nic już nie zaskoczy. Ale, jak to w życiu bywa, kontrolowane(?) przecieki okazały się prawdą i tuż przed wyjazdem można sprawić sobie zupełnie nowy aparat.
Sony zaprezentowało trzy nowe lustrzanki dla tych, którzy pierwszy raz… Zrezygnują z kompaktu, wezmą lustrzankę do ręki, zechcą robić zdjęcia sprzętem tak prostym, jak ich kompakt i tak wyrafinowanym, jak profesjonalna (prawie) lustrzanka. Do tego dedykowane, uniwersalne obiektywy. I jeszcze lampa błyskowa – lekka, poręczna i bardzo potrzebna w nietypowych sytuacjach. A przy tym niedroga. Czego chcieć więcej?
Tak na poważnie – te trzy modele alfy to niewątpliwie wyzwanie dla pozostałych rynkowych graczy. Wydaje się, że Sony znalazło drogę do tych fotoamatorów, którym niespecjalnie po drodze z drogim i skomplikowanym sprzętem – jaka będzie odpowiedź konkurencji?
Tymczasem, warto porównać nieco starsze aparaty – tym razem Jerzy Lech wziął na warsztat półprofesjonalnego Canona i Olympusa. Od jakiegoś czasu dokonujemy takich porównań, ciekawych z naszego punktu widzenia. Jednak nie oznacza to, że tylko takie wybory są jedynie słuszne – jeśli macie Państwo propozycje kolejnych testów porównawczych, wystarczy do nas napisać i podzielić się spostrzeżeniami, warto też opisać własne doświadczenia w tym względzie.

W części galeryjnej prezentujemy twórczość Łukasza Knuta – zdjęcia niesłychanie „klimatyczne”. Ich autor, jak sam pisze, uczy się na własnych błędach i wciąż próbuje. Jak widać próby te dają bardzo pozytywne rezultaty.

Zbigniew Włodarski

spis treści 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież