Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna FOTO Foto 12/2009
środa, 14 kwietnia 2021

Foto 12/2009
czwartek, 03 grudnia 2009 16:30    Drukuj Email
Nowy system?

Zobacz większe!Dla każdego coś interesującego. Miłośnicy pięknych ciał znajdą inspiracje w wykładzie Sergiusza Mitina, szczególnie wtedy, gdy zupełnie nie wiedzą, jak zacząć rozmowę o fotografowaniu modelki nago. A jeśli nie nagie modelki – bo nadal brak odwagi – to może jakiś inny, ekstremalny sport. Tak jak fotografowie Red Bulla skupić się można na narciarzach, rowerzystach, skoczkach spadochronowych i innych miłośnikach wyczynu. Okazuje się, że odpowiednio zaaranżowany plan zdjęciowy może pokazać cyklistę w zupełnie nowym świetle. Oczywiście, wymaga to też jakieś pracy, pomysłu, przedsiębiorczości. Można więc zacząć od takiej fotografii, by potem wyciszyć emocje przy pięknych ciałach modelek.

Jednak najciekawsza jest wiadomość, która być może niektórych zelektryzowała. Wkrótce opublikujemy testy TIPA aparatów Ricoh GXR 24 mm i GXR 50 mm. Otóż Ricoh postawił na kolejny system, tym razem będzie to kompakt z wymiennym obiektywem, ale i… matrycą. Modularna budowa aparatu pozwala na bezproblemową wymianę części, tak jakby aparat zbudowany był z klocków. Czy taki system ma sens i przyszłość? Kto wie, już wiele razy pojawiały się zupełnie nowe elementy w fotograficznej grze sprzętowej – niektóre z nich żyją do dziś, rozwijają się i świetlana przed nimi przyszłość, inne – jak system APS – nie znalazły szerokiego zastosowania. A tak przy okazji, czy ktoś z Państwa pamięta, w którym roku wprowadzony został ów system? Na odpowiedzi czekamy do Świąt, będą prezenty.

Co prawda wielkiego wystroju na naszych łamach zabrakło, jednak chcielibyśmy złożyć naszym Czytelnikom serdeczne życzenia – Wesołych Świąt!

Zbigniew Włodarski

spis treści 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież