Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
niedziela, 18 kwietnia 2021

Olympus μ1040
czwartek, 27 listopada 2008 13:00    Drukuj Email
Zobacz większe!Istnieje pewna grupa użytkowników, dla których aparat fotograficzny to tylko urządzenie do rejestracji obrazu. Nieprzykładają wagi do jego parametrów technicznych – powinien być prosty w obsłudze, niezawodny w działaniu, odporny na uszkodzenia. Być może Olympus µ1040 zaspokoi ich oczekiwania.

Aparat produkowany jest w czterech wersjach kolorystycznych – żółtej, czerwonej, srebrnej i czarnej. Metalowy korpus kryje w sobie matrycę Live CCD o rozdzielczości 10,1 megapikseli. Przesuwana osłona na przedniej ściance chroni przed uszkodzeniem 10-soczewkowy zoom 38-114 mm (ekwiwalent dla formatu 35 mm) oraz lampę błyskową. Odsunięcie osłony uruchomia aparat. Jak deklaruje producent, zastosowany w aparacie nowej generacji procesor przetwarzania obrazu TruePic III przyczynił się do poprawy jakości i szybkości zapisu zdjęć. Zdjęcia zapisywane są na kartach xD, jak również dzięki specjalnemu adapterowi na kartach microSD. Istnieje również możliwość zapisu w pamięci wewnętrznej.

Zobacz większe!
Zobacz większe!
Zobacz większe!


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież