Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Wyniki VI OMF Olsztyn 2009...
wtorek, 19 września 2017

VI OMF Olsztyn 2009...
wtorek, 15 grudnia 2009 16:56    Drukuj Email
VI-OMF-Olsztyn-2009VI OMF Olsztyn 2009 rozstrzygnięte!

832 fotografie 166 autorów z Polski i zagranicy uczestniczyły w Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Jury w składzie Ryszard Czerwiński, Igor Omulecki, Marek Marcinkowski - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Paweł Staszak zdecydowało kto dostał nagrody w VI edycji tego ogólnopolskiego konkursu fotograficznego.

Grand Prix wraz z Nagrodą Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza przyznana została Justynie Radzymińskiej z Warszawy za serię portretów: „Andrzejek”, „Matejko”, „Jerzyk”, „Babcia”. Laureatka, która wykonała fotografie w technice tradycyjnej, uważa ją za najwierniej oddającą treść, którą stara się przekazać odbiorcom. Tego samego zdania jest przewodniczący jury Ryszard Czerwiński. - Olśnienie aparatem cyfrowym jako zabawką już minęło i fotografujący coraz bardziej zwracają uwagę na przeżywanie procesu fotografowania, a odbiorcy na formę i technikę wykonania zdjęcia – powiedział po gali podsumowującej konkurs.

Nagroda specjalna Tygodnika „Polityka”, czyli miesięczny staż w Dziale Foto trafiła do Krzysztofa Gołucha z Knurowa za fotografię „Rugbiści – II”. Prace przysłane na OMF były oceniane w trzech kategoriach. Podczas Gali Finałowej Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2009 laureaci otrzymali statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego Szkła oraz nagrody rzeczowe.

Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac potrwa od 5 grudnia do 14 stycznia w Galerii Amfilada Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie przy ulicy Dąbrowszczaków 3.

Sponsorami nagród byli: Highlander Polska, Studio AB, Fotomax, Tygodnik Polityka, Studio OFF oraz Urząd Miasta w Olsztynie.

Prenumeraty FOTO dla laureatów ufundował wydawca miesięcznika – Wydawnictwo Kengraf.

Medialny patronat nad konkursem objęli: miesięcznik FOTO, Artserwis.pl, Fotopolis.pl, Gazeta Olsztyńska, TVP Olsztyn oraz radio Planeta.fm.

Kategoria Architektura:

I Miejsce - Zenon Embinger, Lublin – cykl „Szaruga”

II Miejsce - Katarzyna Woźniak – Łódź - „Bryła”, „Domy”, „Ciasna przestrzeń”

III Miejsce - Jan Walczewski, Warszawa, fotografia bez tytułu

Wyróżnienia:

Tomasz Stawarski – „Współczesna chata warmińska”

Krzysztof Kurowski, Lódź - „Z boku bloku”, „Niebieski 2”, „Z boku bloku 7”

Piotr Dowejko – „Jezioro łabędzi”

Kategoria „Natura”:

I Miejsce – Roman Lipiński, Zielonka - „Mostek nad czarną”, „Sen nad Narwią”, „Płot,…Po prostu płot”, „Mazowiecki świt”, „Brzask”, „Bieszczadzki wschód”

II Miejsce – Marzena Wieczorek, Kressbronn - „Zimowe opowieści cz. II”; „Zimowe opowieści cz. III”

III Miejsce – Marcin Nawrocki - „Primabalerina”

Wyróżnienia:

Michał Sośnicki, Kraków – „Jesienny poranek”

Marcin Nawrocki – „Polowanie”, „Potyczka”

Leszek Paradowski, Drawsko Pomorskie – „Pierwsza odsłona”, „Zamarznięte wspomnienia”

Grzegorz Połowczuk, Czechowice-Dziedzice - „Bielą spowite”

Kategoria „Człowiek”:

I Miejsce – Piotr Dowejko, Olsztyn – „Ludo-wisko”

II Miejsce – Karolina Jonderko, Rydułtowy - „Nieobecność”

III Miejsce –Tomasz Rusak, Olsztyn - „Dziewczyna z Bago”

Wyróżnienia:

Paweł Wawrzyniak, Krępa Słupska - „Ogródkowa księżniczka”, „Rybak 1”

Magdalena Borowiec, Warszawa - „Żniwiarz”

Piotr Woliński, Rzeszów - „ Miłośnik”, „Releve”

Krzysztof Gołuch, Knurów – „Rugbiści – II”

Justyna Radzymińska, Warszawa - „Andrzejek”, „Matejko”, „Jerzyk”, „Babcia”

Izabela Urbaniak, Łódź - „Portret samotnego mężczyzny 1”, „Portret samotnego mężczyzny 4”

Łukasz Podolski, Działdowo - „Moment ciszy”

Natalia Sroka, Grzebienisko - „Cyganka”

Przemysław Tetyk, Pluski - „Kalosze”

Paulina Pelisiak - „Zło”, „Dobro”

Anna Wojszel, Wipsowo - „W szalonym deszczu”


Zapraszamy na oficjalną stronę Otwartych Mistrzostw Fotograficznych: http://www.omf.mok.olsztyn.pl/
i kolejną, VII edycję konkursu.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Komentarze  

 
0 # Michał 2010-11-26 14:31
Maciw państwao błąd... 3 miejsce w kategorii Natura przypadło Michałowi Sośnickiem u.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież