piątek, 19 kwiecień 2024

Chodorkowski-Marcin_Kropla-Natury-080Firma Herbapol Lublin S.A z siedzibą w Lublinie, z okazji jubileuszu 60-lecia swojej działalności zorganizowała konkurs fotograficzny dla wszystkich, których pasją jest obcowanie z naturą i jej obserwowanie. Głównym celem konkursu było popularyzowanie mody na energię z natury i mody na zdrowie. Przez cztery miesiące, od czerwca do października, można było zgłaszać zdjęcia przedstawiające m.in.: wszystko, co kojarzy się z pozytywną energią – jako stanem emocjonalnym i fizycznym ...

Firma Herbapol Lublin S.A z siedzibą w Lublinie, z okazji jubileuszu 60-lecia swojej działalności zorganizowała konkurs fotograficzny dla wszystkich, których pasją jest obcowanie z naturą i jej obserwowanie. Głównym celem konkursu było popularyzowanie mody na energię z natury i mody na zdrowie. Przez cztery miesiące, od czerwca do października, można było zgłaszać zdjęcia przedstawiające m.in.: wszystko, co kojarzy się z pozytywną energią – jako stanem emocjonalnym i fizycznym, którego źródłem może być natura, świat natury i ludzi, a także atrakcje przyrodnicze, czy różne formy aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Partnerem konkursu i fundatorem nagrody głównej jest Europejska Akademia Fotografii.

W środę 21 października br. w Biurze Handlu i Marketingu firmy Herbapol Lublin S.A. w Warszawie odbyły się obrady jury, podczas obrad jury zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu. Komisja obradowała w składzie: Lidia Popiel - fotograf, Izabela Jaroszewska dyrektor Europejskiej Akademii Fotografii, Bożena Piotrowska - Dyrektor Marketingu Herbapol Lublin S.A., Paweł Kawecki - Kierownik Marketingu Herbapol Lublin S.A., Monika Falk – partner BC MFD Media Communications. Głównymi kryteriami oceny zdjęć były: poprawność techniczna, zgodność z tematem konkursu oraz kompozycja zdjęcia. O ostatecznych wynikach konkursu przesądziła oryginalność i pomysłowość fotografików.

Pierwsze miejsce zajął Marcin Chodorowski z Warszawy za zdjęcie pod tytułem „Kropla natury” nagrodą jest udział w czteromiesięcznych zaocznych warsztatach fotograficznych ufundowanych przez Europejską Akademię Fotografii.

Chodorkowski_Marcin_Kropla Natury-200

Drugie miejsce zajął Filip Maranda z Łodzi za tryptyk zdjęć pod tytułem „…” zrobionych z paralotni przedstawiających pejzaż gminy Szadek w województwie łódzkim.

Trzecie miejsce przyznano Damianowi Kołodziejowi ze Złotowa za zdjęcie pod tytułem „Kanu”.

Nagrodami za drugie i trzecie miejsce są odpowiednio netbook oraz zewnętrzny dysk twardy.


Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac wyróżnienie otrzymało aż siedem osób:

Krzysztof Krasicki za „Boso przez świat”,

Tomasz Okoniewski za „”Magię poranka”,

Łukasz Rycąbel za „Polne serduszko”,

Radosław Sąsiadek za „Natura źródłem inspiracji”,

Marek Wilczura za „Klif” oraz „”Nad Wisłą”,

Wiktoria Wojciechowska za „Impresję jesienną II”,

Wit Zwierzchowski za „Gitarzystkę”.

Najlepsze zdjęcia nadesłane na konkurs można będzie oglądać podczas wystawy w Warszawie.

W czwartek 26 listopada w Kawiarni i Księgarni Czuły Barbarzyńca o godzinie 14:00 odbędzie się wernisaż, który poprzedzi uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom oraz rozmowa na temat fotografii natury z członkami jury Lidią Popiel i Izabelą Jaroszewską z Europejskiej Akademii Fotografii.

Wystawę można będzie oglądać w Czułym Barbarzyńcy do 22 grudnia następnie zostanie ona przeniesiona do siedziby biura Handlu i Marketingu firmy Herbapol Lublin S.A. do budynku Spectra przy ul. Bobrowieckiej 6.