piątek, 19 kwiecień 2024
Drugie Głosowanie Internautów rozstrzygnięte!
Konkurs fotograficzny firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010” nabiera tempa

0_---080Zwycięzcą drugiego Głosowania Internautów w konkursie fotograficznym firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010” została Marta Barczewska za zdjęcie pt. „Bocian w locie”. W tygodniu od 10 do 16 maja br.  zakwalifikowano do konkursu 474 zdjęcia. W głosowaniu Internautów wzięło udział 2041 miłośników fotografii i Internetu, którzy wybrali zwycięskie zdjęcie studentki wydziału Ochrony Środowiska z Warszawy. …

Drugie Głosowanie Internautów rozstrzygnięte!

Konkurs fotograficzny firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010” nabiera tempa

0_---200Zwycięzcą drugiego Głosowania Internautów w konkursie fotograficznym firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010” została Marta Barczewska za zdjęcie pt. „Bocian w locie”. W tygodniu od 10 do 16 maja br.  zakwalifikowano do konkursu 474 zdjęcia. W głosowaniu Internautów wzięło udział 2041 miłośników fotografii i Internetu, którzy wybrali zwycięskie zdjęcie studentki wydziału Ochrony Środowiska z Warszawy.

Marta Barczewska ma 23 lata, jest studentką SGGW i pochodzi z Płocka. Biorąc udział w fotograficznym konkursie firmy Bayer połączyła dwie swoje pasje:  przyrodę i fotografię. Zawsze zachwycały ją gady, płazy, ale przede wszystkim ptaki. Stąd pomysł na sfotografowanie bociana w locie. Pasją do fotografii zaraził ją jej tata. Marta pierwsze zdjęcia uczyła się robić aparatem Zenit TTL. Jest samoukiem, czyta książki poświęcone technice robienia zdjęć, metodą prób i błędów uczy się zgłębia tajniki fotografii. Bardzo ceni sobie krytykę i porady bardziej doświadczonych kolegów.

 - O konkursie dowiedziałam się na uczelni – mówi Marta Barczewska. – Opowiadali, że fajny konkurs i że właśnie ogłosili jego jubileuszową edycję - dodaje. Oprócz samej idei konkursu i jego tegorocznego tematu zainteresowały mnie jeszcze głosowania internautów. Chciałam, aby moje zdjęcia oceniali tacy sami jak ja, amatorzy. – dodaje Marta.

Zwycięskie zdjęcie tygodniowego głosowania internautów tak komentuje jeden z jurorów konkursu „Ekologia w Obiektywie” – Zbigniew Włodarski, redaktor naczelny magazynu Foto oraz Internetowej Gazety Fotograficznej.

- Wydawałoby się, że zdjęcia ptaków wymagają wiedzy ornitologicznej, wielogodzinnych oczekiwań w zacisznych samotniach, by w końcu ‘ustrzelić’ to jedno jedyne, niepowtarzalne ujęcie. – komentuje Zbigniew Włodarski. - To prawda, tak właśnie jest. Jednak obok jest też coś takiego, co zmusza fotografa do sięgnięcia po aparat – sentymenty, wspomnienia. Gdy jest się poza miastem coraz rzadziej słychać klekot boćków, coraz mniej ich na wysokich gniazdach. Jeszcze trochę, a dzieci  zobaczą bociany tylko w zoo.

Tymczasem okazuje się, że mając aparat w rękach, warto spojrzeć w górę i zobaczyć coś, co tak znakomicie oddaje nasze sentymenty, nasze wyobrażenia o wsi sielskiej, z bocianami w roli głównej. Pewnie dlatego to zdjęcie tak się spodobało internautom. Ciekawe, czy gdyby nie  to  właśnie sentymentalne podejście do tematu, zdjęcie z innym ptakiem zyskałoby aprobatę? Być może, jeśli byłoby dramatyczne, coś by się na nim działo, coś więcej niż tylko przelatujący nad głową ptak.- podsumowuje.

W tym tygodniu trwa trzecie Głosowanie Internautów na zdjęcia nadesłane na konkurs w terminie od 17 do 23 maja br. – patrz http://www.ekologiawobiektywie.pl/ekofoto.php/konkurs/2010-3-tydzien .

Wyniki kolejnego konkursu zostaną ogłoszone w środę, 2 czerwca br.

Organizatorzy konkursu czekają na zdjęcia do 19 czerwca 2010 r. W terminie od 28 czerwca do 11 lipca odbędzie się Główne Głosowanie Internautów na najlepsze zdjęcie 10. jubileuszowej edycji konkursu. Na laureatów konkursu i głosujących internautów czekają nagrody.

Na wszystkich fanów portalu http://www.ekologiawobiektywie.pl/  czekają e-kartki, eko-animacje oraz fotopuzzle.