piątek, 19 kwiecień 2024
Warszawski Festiwal Filmów Komórkowych. Znamy zwycięzców!

0-080Ludwik Lis z Warszawy i Jacek Miciuda z Rzeszowa zostali zwycięzcami festiwalu „Kameroffon 2010 – Sony Ericsson Vivaz”. Nazwiska laureatów poznaliśmy 23 kwietnia podczas uroczystej Gali w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Tym żyje miasto! - to hasło przewodnie, które towarzyszyło uczestnikom konkursu "Kameroffon 2010 – Sony Ericsson Vivaz". Na festiwal nadesłano 83 filmy, z których 52 zakwalifikowane do konkursu walczyły o uznanie Internautów i członków Jury. …

Warszawski Festiwal Filmów Komórkowych. Znamy zwycięzców!

Ludwik Lis z Warszawy i Jacek Miciuda z Rzeszowa zostali zwycięzcami festiwalu „Kameroffon 2010 – Sony Ericsson Vivaz”. Nazwiska laureatów poznaliśmy 23 kwietnia podczas uroczystej Gali w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Tym żyje miasto! - to hasło przewodnie, które towarzyszyło uczestnikom konkursu "Kameroffon 2010 – Sony Ericsson Vivaz". Na festiwal nadesłano 83 filmy, z których 52 zakwalifikowane do konkursu walczyły o uznanie Internautów i członków Jury.

{gallery}00-serwis-info/aktualnosci/2010/04/27/kamerofon{/gallery}
Decyzją Jury Konkursu „Kameroffon 2010 – Sony Ericsson Vivaz” nagrodę główną otrzymał Ludwik Lis za film „Moja Ulica”.

„Przechodząc ul. Wyszogrodzką na Bródnie może się wydawać, że nie ma tam nic ciekawego do pokazania, ale nie dla Maćka i jego przyjaciół…” – tak zaczyna się zwycięski film autorstwa Ludwika Lisa, który opowiada o grupie młodych ludzi z Targówka.

- O miejscu, które zostało pokazane w filmie, opowiedział mi kolega. Zupełnie spontanicznie postanowiliśmy tam pójść i nakręcić je komórką. Osoby, które spotkaliśmy na dachu budynku, to też przypadek. Ludzie to miasto, dzięki ludziom i takim historiom to miasto żyje – powiedział Laureat Nagrody Jury po ogłoszeniu wyników.

Jury Konkursu - w składzie: Andrzej Wolf (operator filmowo-telewizyjny, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, Przewodniczący Jury), Xawery Żuławski (reżyser, scenarzysta), Joanna Jakucewicz (Channel Marketing Manager firmy Sony Ericsson), Ewelina Tomasik (Redaktor Naczelna Ipla), Monika Wypart (kierownik redakcji portalu MM Moje Miasto Warszawa), Sławomir Baczulis (rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie) – zwróciło uwagę na bardzo dobre ujęcia i sposób realizacji, dzięki któremu świat bohatera staje się bliski widzowi. Tym samym autor udowodnił, że jest świetnym obserwatorem otoczenia i ludzi.

Nagrodę Internautów w konkursie „Kameroffon 2010 – Sony Ericsson Vivaz” otrzymał Jacek Miciuda za film „Królik po rzeszowsku”.

- Pomysłów miałem kilka, ale zdążyłem zrealizować jeden. Tytułem żartobliwie nawiązuje do „Królika po berlińsku”, który kilka tygodni temu zdobył nominację do Oskara. Ale film tak naprawdę opowiada o problemach, którymi żyje miasto, choć w żartobliwy, trochę ironiczny sposób – mówi Jacek Miciuda.

FESTIWAL „KAMEROFFON 2010 – SONY ERICSSON VIVAZ”

Każdy, kto odwiedził tego dnia centrum festiwalowe, mógł uczestniczyć w bezpłatnych wykładach i warsztatach pod okiem profesjonalistów. Na uczestników czekało też kino festiwalowe. Publiczność obejrzała filmy zgłoszone do konkursu oraz dzieła młodych dokumentalistów i etiudy studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Dla uczestników festiwalu przygotowano m.in. warsztat operatorski pod okiem operatora Andrzeja Wolfa oraz zajęcia z montażu wideo, które poprowadzili: Aleksy Pawluczuk (wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Teatralnej w Krakowie).

Nie zapomniano też o osobach, które wolą migawkę od obiektywu kamery. Specjalnie dla nich zaplanowano wykład pt. „Fotografia dokumentem”, który poprowadził Michał Łuczak z Akademii Fotografii (wielokrotnie nagradzany m.in. w konkursie Newsreportaż tygodnika Newsweek Polska oraz za dokument "Młodzi górnicy" w konkursie Magnum Expression Award).

Organizatorzy:

Portal MM Moje Miasto Warszawa
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Sponsor główny festiwalu:

Marka Sony Ericsson Vivaz

Partnerzy wspierający projektu:

Interaktywna platforma multimedialna Ipla
Warszawska Szkoła Filmowa

Patroni medialni:

portal Spryciarze.pl
portal Filmweb.pl
portal Studente.pl
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie
Akademia Fotografii
Gazeta Studencka
Magazyn Digital Vision
Magazyn Cogito
Radio Kampus


Dodatkowe informacje

Kontakt z organizatorami:

Monika Wypart
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. +48 510 026 900
www.mmwarszawa.pl/kameroffon