piątek, 19 kwiecień 2024
Barlinek S.A. ogłasza zwycięzców ekskluzywnego konkursu fotograficznego  L'EspritPhoto 
espirit_logo_0Już 26 marca br. w „Fabryce Trzciny” podczas uroczystej gali odbędzie się wręczenie nagród w Międzynarodowym Konkursie Barlinka na portret i akt kobiecy. Jury pod przewodnictwem Wojciecha Fibaka, uznało, ze Grand Prix oraz Ford Focus ufundowany przez organizatora konkursu trafią do rąk amerykańskiego fotografika - Toma Forda. …

Informacja prasowa z dnia 24.03.2010

Barlinek S.A. ogłasza zwycięzców ekskluzywnego konkursu fotograficznego  L'EspritPhoto 
espirit_logo_0Już 26 marca br. w „Fabryce Trzciny” podczas uroczystej gali odbędzie się wręczenie nagród w Międzynarodowym Konkursie Barlinka na portret i akt kobiecy. Jury pod przewodnictwem Wojciecha Fibaka, uznało, ze Grand Prix oraz Ford Focus ufundowany przez organizatora konkursu trafią do rąk amerykańskiego fotografika - Toma Forda.

L'Esprit Photo - prestiżowy konkurs ogłoszony we wrześniu 2009 roku przez firmę Barlinek cieszył się ogromnym zainteresowaniem artystów z całego świata. Nadesłano zdjęcia między innymi z Chin, Singapuru czy Australii. Z ponad 5 500 zdjęć Jury - pod przewodnictwem Wojciecha Fibaka, a w składzie: Wacław Wańtuch, Bartosz Podkowa, Gosia Baczyńska, Grzegorz Sroga, Monika Brodka, Marek Straszewski - wyróżniło pracę Toma Forda nagrodą Grand Prix.

Dodatkowo, I. nagrodę zdobyła Ludmila Foblova z Czech za zdjęcie o tytule "Dishwasher", za które odbierze wysokiej klasy aparat DSLR. II. nagrodę zdobyła Catrinel Cotae za zdjęcie „Femail ideal" uhonorowane notebookiem Toshiba Satellite L300-1F9, a III. nagrodę - wysokiej klasy światłomierz Sekonic L-758D - uzyskała Mayya Pak za  zdjęcie "Mediterranean smile".

Zwycięskie zdjęcia miały być przeciwwagą dla trywializowania i uprzedmiotowienia ciała kobiecego we współczesnej kulturze masowej. Jednocześnie – organizatorzy konkursu liczyli na to, że nadesłane na konkurs zdjęcia wpiszą się w wielowiekową tradycję obrazowania kobiet przez artystów sięgającą czasów prehistorycznych. Wybrane prace pomogą odpowiedzieć na pytanie o uniwersalną definicję piękna, jej zmieniające się oblicza, konwencje. Wybrani przez Jury fotograficy wskazali całą paletę różnego rodzaju przejawów piękna.

Wszystkie wyróżnione i nagrodzone zdjęcia, w których Jury znalazło niebanalne podejście do aktu i portretu kobiecego będą od 25 marca do 8 kwietnia wystawione w Galerii Skwer Hoovera na Krakowskim Przedmieściu 60A w Warszawie.

Na gali wręczenia nagród w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Barlinka -  L'Esprit Photo - która odbędzie się 26 marca w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie, laureat konkursu pojawi się wraz ze swoja żoną,  hollywoodzką  aktorką i modelką - Moniką Ford.


Firma Barlinek S.A. – organizator konkursu - jest jednym z największych producentów naturalnych podłóg drewnianych na świecie. Logo Barlinek to najbardziej rozpoznawalna marka podłóg naturalnych w Polsce. W 2009 r. deska barlinecka eksportowana była i jest do ponad czterdziestu pięciu krajów na czterech kontynentach.

Firma, przywiązuje dużą wagę, aby jej działalność nie miała negatywnego wpływu na środowisko, otoczenie i życie mieszkańców. Zakład spełnia najwyższe standardy ochrony środowiska i jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy zmniejszające emisję zanieczyszczeń. Firma posługuje się prestiżowym certyfikatem Forest Stewardship Council (FSC), który zaświadcza, iż wytwarzane produkty powstają z surowca pozyskiwanego z racjonalnie eksploatowanych zasobów leśnych.

Jednocześnie Barlinek nie stroni od przecierania szlaków nie tylko w ekologii, lecz w obszarze nietypowych rozwiązań marketingowych – których dobrym przykładem jest właśnie unikatowy konkurs L’Esprit Photo,  łączący świat sztuki i fotografii z wyszukanymi wnętrzami, w które wpisują się produkty Barlinka.

Więcej informacji na temat konkursu i rozdania nagród można znaleźć na stronie internetowej http://www.lespritphoto.com/pl/  oraz kontaktując się bezpośrednio z Panią Dorotą Karbowską
(e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).