Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio Konkurs Fotograficzny „Głębia Spojrzenia”
środa, 14 kwietnia 2021

Konkurs Fotograficzny „Głębia Spojrzenia”
wtorek, 10 listopada 2009 18:53    Drukuj Email

glebiaspojrzenia---plakat_200Publikacja i wystawa zdjęć, nagrody rzeczowe, ocena profesjonalnego jury – oto co czeka na laureatów Konkursu Fotograficznego dla studentów „Głębia Spojrzenia”. 

Konkurs adresowany jest do studentów różnych kierunków. Jego celem jest wyłonienie prac, które najlepiej dokumentują rzeczywistość, a jednocześnie cechują się wysokim poziomem artystycznym. Prace można nadsyłać do 15 grudnia 2009 roku. Ideą konkursu są słowa fotoreportera Henry Cartier-Bressona - „Kiedy fotografuję, to otwartym okiem patrzę na świat, a zamkniętym spoglądam w głąb siebie”.

Prace oceniane będą w trzech kategoriach tematycznych:

I: Na powierzchni rzeczywistości

II: Pomiędzy światem a człowiekiem

III: W głębinach świadomości 

W skład jury wchodzą zawodowi fotografowie i pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Fotografii oraz Akademii Sztuk Pięknych: Spośród zakwalifikowanych do Konkursu prac jury wskaże pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce w każdej z kategorii tematycznych. Zwycięskie fotografie opublikowane zostaną w „Gazecie Krakowskiej”. Wszyscy laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, a ich prace zaprezentowane zostaną podczas wystawy pokonkursowej. Wystawę zainauguruje uroczysty wernisaż, który odbędzie się w Pauzie w Krakowie. Fotografie oglądać będzie można w Pauzie oraz w budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

Wydrukowane prace, płytę CD z ich elektroniczną wersją oraz Kartę Zgłoszeniową  Uczestnika Konkursu należy wysyłać na adres:

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ
Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ
ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków

z dopiskiem: Konkurs Fotograficzny „Głębia Spojrzenia”

Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu: http://www.glebiaspojrzenia.unl.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież