Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio Prawa człowieka w obiektywie - konkurs Amnesty International
czwartek, 15 kwietnia 2021

Prawa człowieka w obiektywie - konkurs Amnesty International
poniedziałek, 19 października 2009 18:56    Drukuj Email

ai-0

Amnesty International zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Prawa człowieka w obiektywie”.

Jest to już druga edycja konkursu „Prawa człowieka w obiektywie” . Tym razem czekamy na zdjęcia odnoszące się do hasła: „Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie”. 

Tytuł jest nawiązaniem do prowadzonej przez Amnesty International kampanii „Żądamy godności”, która ma na celu walkę z ubóstwem.

Godność = Prawa człowieka

Prawa człowieka to nie tylko prawa polityczne czy obywatelskie, ale także prawa gospodarcze, społeczne i kulturowe.

Konkurs  pt.„Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie” skierowany jest do wszystkich, którzy zajmują się fotografią, zarówno zawodowo, jak i hobbistycznie.

Zdjęcia należy przesyłać w dniach od 15 października do 15 listopada 2009 r. Wstępna selekcja nadesłanych zdjęć zostanie przeprowadzona prze jury konkursowe. Wybranych zostanie 60 prac.

W dniach od 19 – 25 listopada użytkownicy portalu Plfoto.com będą oddawać swoje głosy na prace finałowe. 12 fotografii z największą ilością głosów zaprezentowane zostaną w kalendarzu Amnesty International na rok 2010. Zwycięzca uhonorowany zostanie nagrodą w postaci aparatu Olympus PEN E-P1 z obiektywem 14 - 42 mm. Dodatkowo przyznane zostaną wyróżnienia w postaci bonów na wydruk fotografii w Empikfoto.pl, 2 o wartości 500 zł oraz 5 o wartości 100 zł.

Uroczysta premiera kalendarza odbędzie się podczas Maratonu Pisania Listów, 12-13 grudnia br.


Dodatkowo, zwycięskie oraz wyróżnione prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu, zostaną zaprezentowane  podczas serii wystaw, odbywających się w całej Polsce.

amnesty.org.pl, plfoto.com

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież