Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio "Uchwyć Energię" 2009
niedziela, 20 czerwca 2021

"Uchwyć Energię" 2009
czwartek, 23 lipca 2009 10:14    Drukuj Email

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Patronat medialny: miesięcznik FOTO

Druga edycja konkursu fotograficznego BBI Zeneris

18 lipca rozpoczęła się druga edycja konkursu fotograficznego BBI Zeneris, którego celem jest promocja odnawialnych źródeł energii. Konkurs objęty jest patronatem honorowym Ministra Gospodarki, a tegorocznym partnerem konkursu została firma Hewlett – Packard.

Tegoroczna edycja konkursu „Uchwyć Energie” rozpoczęła się 18 lipca i potrwa do 27 listopada, kiedy to odbędzie się pokonkursowa wystawa nagrodzonych prac oraz wręczenie nagrody Grand Prix. Wystawę będzie można obejrzeć na targach Poleko 2009, w salonie „Czystej Energii”.

Konkurs ma na celu zwiększenie świadomości związanej z ochroną środowiska naturalnego i ochroną klimatu, jak również promocję zielonej energii poprzez prezentacje rozwiązań odnawialnych źródeł energii w nowatorski sposób, ukazujący potencjał i piękno energii tkwiącej w naturze. Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i amatorów, a tematem są odnawialne źródła energii, przedstawiane również w sposób symboliczny.

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie konkursowej http://www.uchwycenergie.pl i zamieścić zdjęcia w galerii konkursowej. Spośród nadesłanych prac fotograficznych niezależne.

Konkurs zakończy się wyłonieniem 6 nagrodzonych zdjęć – 3 przez jury i 3 przez internautów w głosowaniu na stronie internetowej konkursu.

BBI Zeneris ufundował pięć nagród – dwie w kategoriach wyróżnień jury – aparat cyfrowy Canon PowerShot A480 i profesjonalną torbę fotograficzną Lowepro, oraz nagrodę główną internautów – lustrzankę cyfrową Nikon D5000 wraz z obiektywem i dwa wyróżnienia internautów – lampę błyskową Sigma i profesjonalną torbę fotograficzną Lowepro.

Konkurs fotograficzny BBI Zeneris „Uchwyć Energię” ma na celu propagowanie idei Odnawialnych Źródeł Energii oraz zwrócenie uwagi, na właściwe jej wykorzystywanie, zwłaszcza wśród młodych osób. Prace do konkursu zgłaszane są przez stronę internetową www.uchwycenergie.pl, poprzez którą w zeszłorocznej edycji wzięło udział prawie 1000 zdjęć.
Partnerem drugiej edycji konkursu fotograficznego "Uchwyć Energię'” oraz fundatorem Grand Prix konkursu została w tym roku firma HP. Nagrodą jest monitor LCD HP DreamColor LP2480zx.

Partnerami medialnymi konkursu zostały: Newsweek Polska, miesięcznik Foto, serwis Fotopolis.pl, serwis Streemo.pl oraz galerie internetowe Plfoto.com oraz Fotka.pl.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież