Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
niedziela, 20 czerwca 2021

Gra o zmierzchu
środa, 15 lipca 2009 10:40    Drukuj Email

Zobacz większe!

Rozpoczyna się światowy projekt o nazwie „Gra o zmierzchu”  – pierwsza tego rodzaju na świecie, której głównym jej organizatorem jest  firma Sony.

„Grze o zmierzchu” towarzyszyć będzie szereg  imprez  i konkursów na całym świecie a ich współorganizatorami będą partnerzy medialni firmy Sony.

„Wakacyjna przygoda kulinarna” to hasło konkursu organizowanego przez miesięcznik FOTO i portal http://www.foto.com.pl. Konkurs składać się będzie z dwóch etapów – pierwszy z nich  rozpoczyna się 15 lipca a zakończy 14 sierpnia, zwycięzca pierwszego etapu przechodzi do etapu drugiego, który odbędzie się w drugiej połowie września w Wenecji i będzie miał możliwość walki o 10.000 zł.

Zdobywca trzeciego miejsca otrzyma w nagrodę białą drukarkę Sony DPP-FP76W, drugiego miejsca aparat cyfrowy Sony HX1. Nagrodom rzeczowym towarzyszyć będą także nagrody pieniężne.

Zdobywca I miejsca w konkursie „Wakacyjna przygoda kulinarna”  otrzyma czerwoną kamerę cyfrową Sony HDR-CX105, przejdzie do drugiego etapu konkursu i pojedzie  do Wenecji oraz  otrzyma szansę na zdobycie nagrody w wysokości 10000 zł.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej http://www.foto.com.pl/regulamin, a informacje o drugim etapie konkursu na stronie http://www.sony.pl/hub/gra-o-zmierzchu/block/3

Zmierzch dostarcza fantastycznego, naturalnego oświetlenia, stanowiącego idealne tło niepowtarzalnych i niemożliwych do przewidzenia zdarzeń, w jakie obfituje każdy mecz. Bez względu na to, czy chodzi o Ligę Mistrzów UEFA, czy o kopanie piłki z przyjaciółmi w parku, niemal zawsze zdarzy się coś szczególnego. Firma Sony umożliwia uczestnikom „Gry o zmierzchu” uwiecznienie tych wyjątkowych momentów za pomocą innowacyjnych produktów Sony – i tym samym chronić je od zapomnienia.

Niesamowitą okazją będzie siedem meczów piłki nożnej w zapierającej dech scenerii zachodzącego słońca – idealnej do pokazania zalet technologii najnowszego przetwornika obrazu Exmor CMOS. Wszystkie mecze odbędą się 22 września 2009 r., w równonoc jesienną (na półkuli północnej) lub wiosenną (na półkuli południowej). Mecze zostaną rozegrane we wspaniałych, specjalnie wybranych miejscach we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Argentynie i Australii, a wielki finał „Gry o zmierzchu” będzie miał miejsce na stadionie Soccer City w Johannesburgu – tym samym, na którym spotkają się finaliści mundialu 2010. Żeby zobaczyć przewidywane lokalizacje meczów warto zajrzeć na stronę główną projektu „Gry o zmierzchu” - www.sony.pl/hub/gra-o-zmierzchu

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) była tak uprzejma, że zgodziła się zapewnić dziewięciu sędziów i pomocników sędziów potrzebnych do obsługi meczów.

W każdej imprezie weźmie ponadto grupa fotografów i filmowców rejestrujących zmagania. Fotografowie będą mogli wypróbować gamę produktów Sony wyposażonych w przetwornik Exmor CMOS. Modele te znakomicie radzą sobie z rejestracją szczegółów w słabym świetle. Pozwalają ponadto na użycie dwóch nowych trybów, które zmniejszają szumy przy fotografowaniu w trudnych warunkach.

Zanim rozpoczną się konkursowe zmagania „Gry o zmierzchu”  trzeba poznać tajniki fotografowania w ekstremalnych, pod względem oświetlenia, warunkach. Poradniki znajdują się na stronie http://www.sony.pl/hub/gra-o-zmierzchu/block/2


Nagrody I etapu konkursu „Wakacyjna przygoda kulinarna”:
Kamera Sony HDR-CX105

Zobacz większe!Mała i lekka, łatwa obsługa oraz świetna jakość filmów i fotografii to atuty tego modelu. Kamera umożliwia nagrywanie filmu HD w wewnętrznej pamięci 8 GB a także na kartach pamięci Memory Stick.

Kamera precyzyjnie ustawia ostrość, ekspozycję oraz odcień skóry, dzięki czemu twarze wyglądają bardziej naturalnie. Tryb wykrywania uśmiechu automatycznie robi zdjęcia za każdym razem, gdy model się uśmiechnie, nie przerywając filmowania.

Organizacja kolekcji filmów i zdjęć jest prosta dzięki programowi komputerowemu Picture Motion Browser – dodawanemu bezpłatnie do kamery. Daje on możliwość błyskawicznego sortowania, szukania i przeglądania wszystkich filmów i zdjęć.

Zobacz większe!Aparat Sony DSC-HX1

Aparat z licznymi zaawansowanymi funkcjami, który jako pierwszy na świecie umożliwia wykonywanie zdjęć panoramicznych w trybie Sweep Panorama. W tym trybie aparat rejestruje z dużą prędkością serię klatek w miarę płynnego przesuwania aparatu z jednej strony w drugą (albo w górę i w dół). Później aparat łączy obrazy automatycznie, tworząc panoramę. DSC-HX1 to aparat, który myśli, że jest kamerą - teraz można rejestrować wyraźne, płynne filmy HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Aparat ten, szybszy od wielu profesjonalnych lustrzanek cyfrowych – fotografuje z szybkością 10 klatek na sekundę - to wspaniały sposób na uchwycenie szybkiego ruchu bez utraty szczegółów obrazu.

Drukarka Sony DPP-FP67W

Zobacz większe!Miniaturowa, stylowa drukarka fotograficzna charakteryzująca się doskonałą jakością obrazu. Funkcja Auto Touch-up koryguje ten błąd czerwonych oczu jednym naciśnięciem przycisku, dając piękne, naturalnie wyglądające portrety. Korekcja ekspozycji rozjaśnia lub przyciemnia zdjęcia, by wyglądały one bardziej naturalnie. Funkcja ta jest w pełni zautomatyzowana – i o wiele prostsza w obsłudze, niż komputerowe programy do edycji obrazu. Komputer ani specjalne umiejętności nie są potrzebne, by stworzyć piękne odbitki z cyfrowej kolekcji zdjęć. Wystarczy włożyć kartę pamięci z aparatu do drukarki, a piękne, trwałe odbitki to dopiero początek. Dzięki różnym, stylowym szablonom w prosty sposób można na przykład stworzyć własny kalendarz fotograficzny.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 6 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież