środa, 17 lipiec 2024
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

080Wydarzenie wpisane w kalendarz Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Barwy soli Europy”.…

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

Wydarzenie wpisane w kalendarz Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Barwy soli Europy”. Celem konkursu jest ukazanie piękna, bogactwa  i różnorodności odmian soli występujących w Polsce i w krajach Unii Europejskiej -   w kopalniach, warzelniach, solnych ogrodach  i muzeach. Wielickie muzeum zaprasza do wspólnego wykonania wyjątkowej fotograficznej mapy tych miejsc. Każdy uczestnik konkursu będzie solnym ambasadorem  swojego kraju lub innego, którego sól go zachwyci.

KOLA1

Fotografie będą prezentowane  na wystawie „Barwy soli Europy” w ekspozycji Muzeum  w znanej kopalni soli w Wieliczce wpisanej na listę UNESCO.

Najlepsze z nich pokaże album pod tym samym tytułem, który będzie zwieńczeniem tego przedsięwzięcia i wpisze się w krąg oryginalnych pamiątek polskiej prezydencji.  Album będzie pierwszą publikacją pokazującą piękno soli w Europie.

Warto w tym wydarzeniu uczestniczyć.

Termin przesyłania fotografii  upływa  30 września  2011 r.


Kontakt: Małgorzata Bogucka, 048 12  289 16 27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin i karta zgłoszenia: www.muzeum.wieliczka.pl