piątek, 26 kwiecień 2024

_08031 sierpnia iluminacja zawitała do Kolegium Trójcy Świętej w stolicy Irlandii w Dublinie. Chris Burkard został ogłoszony zwycięzcą międzynarodowego konkursu dla fotografów sportowych. Adam Kokot – fotograf z Zakopanego, został zwycięzcą kategorii „Klimat”! W emocjonującej ceremonii odsłonięcia zwycięskich zdjęć w ramach Red Bull Illume uczestniczyli liczni międzynarodowi goście, w tym: fotografowie, sędziowie konkursu oraz sportowcy. …

Głównym zwycięzcą został 24-letni zawodowy fotograf – Chris Burkard. Spośród 22 764 fotografii nadesłanych przez blisko 500 fotografów z całego świata, to właśnie zdjęcie Chrisa - przedstawiające surfera Petera Mendrię, który w promieniach słońca poskramia fale na Zachodnim Wybrzeżu Chile zdobyło największe uznanie.

Do konkursu nadsyłano zdjęcia w dziesięciu kategoriach: Playground (Miejsce), Culture (Kultura), Energy (Energia), Spirit (Klimat), Closeup (Zbliżenie), Wings (Skrzydła), Sequence (Sekwencja), New Creativity (Nowa Kreatywność), Experimental and Illumination (Eksperyment i Iluminacja).

Nagrodą dla głównego zwycięzcy Red Bull Illume 2010 - Chrisa Burkarda był aparat Leica S2 wraz z obiektywami.

ZWYCIĘZCY RED BULL ILLUME W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:

Eksperyment - Daniel Grund (Niemcy)

Nowa Kreatywność – Eric Berger (Kanada)

Zw-w-kategorii-New-Creativity-Nowa-Kreatywnosc_fot-Eric-Berger_Red-Bull-Illume---400

Sekwencja SanDisk- Miguel Lopez-Virgen (Meksyk)