Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
Strona główna Konkursy inne Ostatnio RED BULL ILLUME 2010, DUBLIN
sobota, 19 sierpnia 2017

RED BULL ILLUME 2010, DUBLIN
czwartek, 02 września 2010 16:53    Drukuj Email

31 sierpnia iluminacja zawitała do Kolegium Trójcy Świętej w stolicy Irlandii w Dublinie. Chris Burkard został ogłoszony zwycięzcą międzynarodowego konkursu dla fotografów sportowych. Adam Kokot – fotograf z Zakopanego, został zwycięzcą kategorii „Klimat”! W emocjonującej ceremonii odsłonięcia zwycięskich zdjęć w ramach Red Bull Illume uczestniczyli liczni międzynarodowi goście, w tym: fotografowie, sędziowie konkursu oraz sportowcy.

Głównym zwycięzcą został 24-letni zawodowy fotograf – Chris Burkard. Spośród 22 764 fotografii nadesłanych przez blisko 500 fotografów z całego świata, to właśnie zdjęcie Chrisa - przedstawiające surfera Petera Mendrię, który w promieniach słońca poskramia fale na Zachodnim Wybrzeżu Chile zdobyło największe uznanie.

Do konkursu nadsyłano zdjęcia w dziesięciu kategoriach: Playground (Miejsce), Culture (Kultura), Energy (Energia), Spirit (Klimat), Closeup (Zbliżenie), Wings (Skrzydła), Sequence (Sekwencja), New Creativity (Nowa Kreatywność), Experimental and Illumination (Eksperyment i Iluminacja).

Nagrodą dla głównego zwycięzcy Red Bull Illume 2010 - Chrisa Burkarda był aparat Leica S2 wraz z obiektywami.

ZWYCIĘZCY RED BULL ILLUME W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:

Eksperyment - Daniel Grund (Niemcy)

Nowa Kreatywność – Eric Berger (Kanada)

Zw-w-kategorii-New-Creativity-Nowa-Kreatywnosc_fot-Eric-Berger_Red-Bull-Illume---400

Sekwencja SanDisk- Miguel Lopez-Virgen (Meksyk)