Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio „Możemy skończyć ze skrajnym ubóstwem”
niedziela, 09 maja 2021

„Możemy skończyć ze skrajnym ubóstwem”
wtorek, 01 czerwca 2010 19:04    Drukuj Email

Konkurs fotograficzny 

picture_this----200Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), wspólnie z Olympus Corporation oraz Fundacją Francuskiej Agencji Prasowej (AFP) ogłosił dziś w Johannesburgu, RPA, drugi doroczny konkurs fotograficzny Picture This. Konkurs ten zatytułowany „Przedstaw to: Możemy skończyć ze skrajnym ubóstwem ( Picture This: We Can End Poverty)”, ma na celu zaprezentowanie inspirujących prac realizowanych w wielu krajach w celu osiągnięcia Milenijnych Celów Rozwojowych (Millennium Development Goals MDGs), ośmiu celów uzgodnionych przez światowych liderów, aby zmniejszyć o połowę skalę ekstremalnego ubóstwa do roku 2015.

Tegoroczny konkurs nabiera szczególnej wagi, gdyż zbiega się ze Szczytem ONZ na temat Milenijnych Celów Rozwojowych, jaki odbędzie się we wrześniu w Nowym Jorku. Szczyt zgromadzi światowych przywódców, aby wzmóc intensywność działań przeciwko ubóstwu, a także przyczyni się do stworzenia wyrazistej agendy kroków zbliżających od osiągnięcia w 2015 roku celów MDG. Wystawa zwycięskich fotografii będzie miała miejsce podczas szczytu, aby podkreślić ludzki wymiar MDG. Konkurs jest otwarty dla fotoamatorów i profesjonalistów na całym świecie. Uczestnicy mogą przedłożyć trzy różne fotografie skupiające się na postępie w osiąganiu jednego z ośmiu celów MDG, najlepiej w krajach rozwijających się.

Ambasador Dobrej Woli UNDP a zarazem znany na całym świecie aktor Antonio Banderas jest jednym z pięciu jurorów, którzy będą wybierać zwycięskie zdjęcia. Pozostałych czterech jurorów, którzy będą wyłaniać zwycięskie fotografie, to profesjonalni fotoreporterzy: Alexandra Avakian oraz John Isaac, Mark Garten, Szef Agencji fotograficznej ONZ oraz Paola Messana, Szefowa biura AFP w Nowym Jorku.

Poza trzema zwycięzcami w każdej z profesjonalnych i amatorskich kategorii, przyznana zostanie jedna nagroda „People’s Choice”. Nagrodę w tej kategorii zostanie przyznana przez szeroką publiczność, gdyż poszczególne osoby będą mogły głosować na zdjęcia eksponowane na stronie internetowej Picture This. Najwyżej ocenione trzy zdjęcia z każdej z profesjonalnych i amatorskich kategorii, jak również zdjęcie wyłonione przez publiczność – „People’s Choice” – zostaną zaprezentowane na stronach internetowych sponsorów oraz zostaną pokazane przynajmniej na dwóch wystawach w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych.

Zdobywcy pierwszych nagród w kategorii profesjonalnej i amatorskiej, jak również zdobywca nagrody „People’s Choice” zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród oraz otwarcie wystawy we wrześniu w Nowym Jorku.

Nadsyłanie zgłoszeń do północy (czasu Nowojorskiego), 16 lipca 2010 roku


Więcej informacji na temat konkursu fotograficznego 2010 :Picture This: We Can End Poverty” dostępnych jest na stronach: http://picturethis.undp.org/

logo-olympus_200logo-UNDP_200logo-afp_200

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież