Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
sobota, 15 maja 2021

DISCOVER EUROPE…
wtorek, 02 marca 2010 18:51    Drukuj Email
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny DISCOVER EUROPE 2010

logo-discover--W tym roku na zwycięzców tego międzynarodowego konkursu fotograficznego czeka 15 zaawansowanych aparatów cyfrowych marki Samsung, a wśród nich najnowsze kompakty z wymienną optyką – Samsung NX10

Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Pan Jerzy Buzek.

Idea konkursu opiera się na możliwości ukazania piękna Europy, jej tradycji, zwyczajów i różnorodności poprzez fotografie przedstawiające Polskę oraz inne kraje europejskie. Przez cały marzec 2010 r. do konkursu można zgłaszać fotografie w trzech kategoriach:

  • Obywatel Europy, zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków
  • Mój kawałek Europy, zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie
  • Europo zaskocz mnie!, zdjęcia przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie

Na autorów najlepszych fotografii w ramach każdej z powyższych kategorii konkursowych czekają najnowsze modele aparatów cyfrowych ufundowane przez firmę Samsung, w tym zaawansowane kompakty z wymienną optyką, Samsung NX10, które pozwolą zwycięzcom na kreatywny rozwój ich fotograficznej pasji:

  • Nagroda I: Samsung NX10 – zaawansowany kompakt cyfrowy z wymienną optyką
  • Nagroda II: Samsung WB600 – kompakt z ultra-szerokokątnym obiektywem i 15-krotnym zoomem
  • Nagroda III: Samsung PL100 – innowacyjny, kompaktowy aparat cyfrowy z dwoma wyświetlaczami LCD

Autorzy zdjęć, na które swój głos odda największa liczba internautów, w ramach każdej z trzech kategorii konkursowych otrzymają aparaty - Samsung WB600 – kompakt z ultra-szerokokątnym obiektywem i 15-krotnym zoomem.

W tegorocznej edycji, już po raz drugi uruchomiona zostanie również kategoria specjalna – Discover KPMG. Tym razem, uczestnicy mogą nadsyłać zdjęcia ilustrujące hasło „Cztery strony KPMG”, którego interpretacja jest pozostawiona studentom. Dla autorów trzech najlepszych interpretacji fotograficznych w kategorii „Cztery strony KPMG” firma KPMG, jako partner konkursu przygotowała po dwa bilety lotnicze do dowolnego miasta w Europie.

Dodatkowo, wśród zarejestrowanych użytkowników strony konkursowej http://www.discovereurope.esn.pl/ rozlosowane zostaną trzy aparaty Samsung PL100.

Podobnie jak w latach poprzednich, konkurs składać się będzie z dwóch części: fazy lokalnej oraz centralnej. W fazie lokalnej, prace będą zgłaszane w 12 etapach wojewódzkich i jednym zagranicznym. W każdym etapie lokalnym, jury złożone z przedstawicieli środowisk artystycznych oraz uczelnianych, wybierze po trzy najlepsze fotografie w każdej kategorii. Zwycięskie prace zostaną poddane ocenie w fazie centralnej, w której wyłonieni zostaną zwycięzcy trzech kategorii głównych. Nowością w tegorocznej edycji konkursu będzie możliwość głosowania na zdjęcia przez internautów. Wszyscy zainteresowani, będą mogli oddać głosy na ulubione prace na konkursowej stronie internetowej http://www.discovereurope.esn.pl/.

Discover Europe stanowi niezwykłą okazję do rozwoju i doskonalenia umiejętności fotograficznych, dzięki prowadzonej na stronie konkursu Szkole Fotografii Discover Europe. Unikalnych lekcji fotografii udzielać będą współpracujący z konkursem fotografowie z całej Polski.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 4 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież