Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio Przestrzeń wyobraźni
piątek, 16 kwietnia 2021

Przestrzeń wyobraźni
wtorek, 23 lutego 2010 22:59    Drukuj Email
Ogólnopolski Konkurs fotograficzny
gwozdzik_jaroslaw_m--200– zdjęcie miesiąca - X edycja

Rozstrzygnięto czwartą z dziesięciu sesji w ramach X edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Fotograficznego „Przestrzeń wyobraźni”.

Głównym elementem konkursu są comiesięczne internetowe spotkania, w trakcie których na stronie internetowej http://www.fotoplastykon.com.pl/ umieszczane są nadesłane prace, a znani fotograficy (Fotoklub RP, ZPAF) oceniają nadesłane fotografie. Autorzy uczestnicy tych wirtualnych spotkań mają jedną z nielicznych możliwości sukcesywnego podnoszenia swoich umiejętności i konsultacji z prowadzącymi fotografikami. Najlepsze zdjęcia z tych comiesięcznych spotkań są poddane ocenie profesjonalnego jury i zaprezentowane mieszkańcom Poznania i Wielkopolski w formie finałowej wystawy, a zwycięzcy konkursu otrzymają Medale Fotoklubu RP oraz nagrody i wyróżnienia. Wiele fotografii zakwalifikowanych do wystawy znajdzie się w obszernym katalogu.

Zdjęcia zgłoszone do konkursu oceniał Antoni Rut (Fotoklub RP, ZPAF, ZAP).  Po wnikliwej ocenie wszystkich prac pod względem artystycznym, technicznym, wybranego tematu i wskazaniu błędów wyróżnienia otrzymali:

Anna Klinkosz, Iwona Czerniak, Jarek Yarki Bambynek, Jarosław Gwoździk, Bartosz Nowicki, Jacek Ostrowski, Andrzej Wojtkiewicz.


JAROSŁAW GWOŹDZIK   „M”

Bardzo intrygujący portret. Można by powiedzieć - klasyczny portret w plenerze. Portret, to fotografia, w której ważne są nie tylko twarz, wzrok, błysk spojrzenia, uśmiech czy jego brak ale również sylwetka. Ten portret pokazuje nie tylko twarz ale również podkreśla inne ważne elementy zawarte w obrazie przekazujące myśl autora. To jest portret, w którym pokazano nie tylko twarz. W tym portrecie ważnym jest tło. Dość drapieżnie pokazana twarz na tle bardzo ciepłego jesiennego pejzażu sprawia, że całość jest bardzo fascynująca. Ładnie oświetlona twarz. Doświetlona ale tak ciepło, plastycznie bez dużych kontrastów. W tym portrecie modelka wzbudza emocje może nie tylko u autora ale i u widzów.

Antoni Rut

Prezes Oddziału Poznańskiego Związku Artystów Plastyków

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 6 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież