Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium WORLD PRESS PHOTO 09 w Toruniu
poniedziałek, 17 maja 2021

WORLD PRESS PHOTO 09 w Toruniu
czwartek, 14 stycznia 2010 21:37    Drukuj Email

Sung-Nam-Hun_South-Korea_-for-Photonet_1-200Już po raz drugi zagości w Toruniu najbardziej prestiżowa wystawa najlepszych fotografii prasowych 2008 roku, wyłonionych przez niezależne jury spośród tysięcy zdjęć nadesłanych z całego świata. Tegoroczna edycja bije wszelkie rekordy, zarówno pod względem ilości zgłoszonych fotografii, jak i liczby fotografów.

Tegoroczna edycja wystawy obejmuje 196 zdjęć, w tym zdjęcie roku – zwycięską fotografię Anthony'ego Suau, przedstawiającą uzbrojonego oficera wkraczającego do domu w Cleveland po dokonaniu eksmisji zadłużonych wskutek kryzysu mieszkańców. Jak twierdzi przewodnicząca tegorocznej komisji, MaryAnne Golon, jury było zgodne w przeświadczeniu, że wielka fotografia prasowa powinna zachęcać widza do myślenia i wzbudzania tylu pytań, ile daje odpowiedzi – właśnie w sposób, w jaki czyni to ta konkretna fotografia.

W tym roku zanotowano znaczny wzrost zainteresowania konkursem pośród polskich fotoreporterów – swoje zdjęcia nadesłało 104 fotografików. Nagrodzone zostały prace Wojciecha Grzędzińskiego (III nagroda za cykl fotograficzny w kategorii Wydarzenia w zbliżeniu), Tomasza Gudzowatego (III nagroda za zdjęcie pojedyncze w kategorii  Wydarzenia w zbliżeniu), Kacpra Kowalskiego (II nagroda za fotoreportaż w kategorii Sztuka i rozrywka), oraz Tomasza Wiecha (III nagroda za zdjęcie pojedyncze w kategorii Życie codzienne), którego projekt fotograficzny, zatytułowany Skawce, uzupełnia tegoroczną edycję wystawy WORLD PRESS PHOTO.


Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Toruń,
wystawa czynna od 23 stycznia do 21 lutego

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież