Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium TERRA - IX Festiwal Slajdów Podróżniczych
czwartek, 15 kwietnia 2021

TERRA - IX Festiwal Slajdów Podróżniczych
czwartek, 08 października 2009 10:58    Drukuj Email

Patronat FOTO i Fotografia Cyfrowa.

Logo_Terra_IX_2005 - 6 grudnia 2009, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

Po raz dziewiąty zapraszamy Państwa w pierwszy weekend grudnia do warszawskiego kina Luna na  starannie wybrane pokazy slajdów z dalekich zakątków świata. Zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka zaprowadzą widzów w magiczny świat podróży.

Jak zwykle postaramy się  przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Poprzez osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami chcemy pokazać że świat jest nie tylko taki straszny jak go media malują, opisując głównie złe wydarzenia.  Najważniejsze w pokazie slajdów są wrażenia widzów, na które składa się wiele elementów: ciekawa podróż, dobre zdjęcia i ich wybór (zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej gdy tak łatwo robi się tysiące zdjęć), kompozycja pokazu, osobowość i opowieść autora, muzyka i to nieuchwytne „coś" co sprawia, ze pokaz zapada nam w pamięć.

Mamy nadzieję, że zapamiętaliście Państwo wspaniałe pokazy slajdów z gór wysokich wybitnego himalaisty Piotra Morawskiego, który zginął w tym roku w Himalajach

Podczas tegorocznej IX TERRY:  Na  Kamczatce - krainie wulkanów na rosyjskim Dalekim Wschodzie razem z Żanetą i Jackiem Govenlockami będziemy paść renifery z Ewenami i podglądać z bardzo bliska niedźwiedzie łowiące ryby. Podczas klimatycznych wędrówek  po Bliskim Wschodzie z Mariuszem Jachimczukiem  będziemy podróżować  karawanowymi szlakami, odwiedzać bazary, podziwiać meczety i wdychać zapach kadzidła. Rajskie wyspy Pacyfiku (Polinezja Francuska, Fidżi, Samoa, Tonga i Wyspa Wielkanocna) z ich bajecznymi krajobrazami i ciekawymi kulturami poznamy dzięki podróży poślubnej  Małgorzaty Preuss-Złomskiej i Marcina Złomskiego.  Słuchając niezwykłej opowieści Olgi Morawskiej o ostatniej wyprawie himalaisty Piotra Morawskiego i swojej podróży do Nepalu po tragicznym wypadku jej męża pożegnamy się z autorem wspaniałych zdjęć i pięknych opowieści z gór wysokich. Podróżując z Katarzyną  i Andrzejem Mazurkiewiczami przez sawannę, tajemnicze płaskowyże tepui i dżunglę  odkryjemy fascynującą przyrodę i  zjawiskowe krajobrazy Wenezueli. Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus zabiorą nas na samochodową wyprawę do Namibii gdzie m.in. odwiedzili plemiona Himba i Buszmenów, nauczyli się jak przetrwać na pustyni  Kalahari i obserwowali  dzikie zwierzęta. Do trudno dostępnych rejonów Kolumbii zamieszkałych przez tajemnicze indiańskie plemiona Kogi i Arhuacos nazywające siebie „Strażnikami Ziemi” dotrzemy wspólnie z  Claudią Cardenas i Dominikem Bacem. Lodowce u stóp Mt Cooka, turkusowe tafle jezior, jurajskie lasy z tysiącletnimi drzewami i klifowe wybrzeża Pacyfiku to tylko część  z bogactwa krajobrazów i przyrody Nowej Zelandii, którymi zaskoczą nas Anna i Marcin Szymczakowie.

Od marzeń zaczyna się każda podróż...

Życzymy Państwu aby Festiwal stał się inspiracją do ciekawych podróży oraz aby spełniały się  Wasze  podróżnicze marzenia.

Bilet na jeden pokaz - 14 zł

Karnet na jeden dzień - 42 zł

więcej informacji: http://www.festiwal.terra.waw.pl/ 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież