Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Muzeum kopalnią znaczeń.
niedziela, 20 czerwca 2021

Muzeum kopalnią znaczeń.
wtorek, 08 września 2009 19:15    Drukuj Email
Wystawa poplenerowa
Patronat miesięcznik FOTO

Jedna z najbliższych wystaw Muzeum Śląskiego w Katowicach to pokłosie pierwszego (z planowanych czterech) pleneru fotograficznego, który odbył się  od 21 do 23 września 2009 roku na terenie dawnej kopalni „Katowice”, obecnie miejscu budowy nowej siedziby muzeum.

Ekspozycję zobaczymy w miejscu gdzie fotografie powstaną – w budynku stolarni dawnej kopalni „Katowice”.

Podczas pleneru Muzeum Śląskie udostępni fotografom tereny, na których powstaje nowy kompleks muzealny z zachowaniem części pozostałej tam infrastruktury poprzemysłowej. Jego celem jest stworzenie dokumentacji fotograficznej przedstawiającej różne aspekty budowania muzeum w przestrzeni, która zmienia swe historyczne funkcje i znaczenie. Przemiany, tworzenie się nowych wartości kulturowych dają możliwość fotograficznej rejestracji, budowania autorskich interpretacji i refleksji.

Zakłada się, że ostatecznym efektem działań zamykającym cały projekt trwający od 2009 do czasu otwarcia nowej siedziby muzeum, będzie wystawa wybranych prac i ich publikacja w formie albumu lub katalogu.

Autorka projektu: Danuta Kowalik-Dura

Muzeum Śląskie, teren dawnej kopalni „Katowice” (była stolarnia), Katowice, ul. Kopalniana 6, wystawa czynna od 23 października do 15 listopada

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież