Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium „Pamięć ’44”
niedziela, 20 czerwca 2021

„Pamięć ’44”
piątek, 18 września 2009 20:37    Drukuj Email

 

–  Marcin Morawski

zaproszenie-pamiec44_200Wystawa prezentuje współczesnych Polaków, zwłaszcza młodzież, na tle scenerii powstańczej eksponowanej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to miejsce, gdzie teraźniejszość miesza się z przeszłością. Oba światy – ten bolesny z okresu Powstania i współczesny, naznaczony codziennym pośpiechem, stykają się ze sobą wchodząc w korelacje.

Bezpośrednią inspiracją do podjęcia tematu było odnalezienie w Muzeum Powstania Warszawskiego zdjęcia, przedstawiającego Tomasza Morawskiego – dziadka autora wystawy, wówczas zaledwie 18 letniego żołnierza AK, pułku „Baszta”.

Marcin Morawski – urodzony w 1982 roku w Warszawie, jest absolwentem Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików, które ukończył w 2005 roku. Zarówno w okresie nauki jak i po jej zakończeniu  brał udział w szeregu wystaw tak krajowych jak i zagranicznych.

Jest autorem cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawy „Kapliczki warszawskie”

Kuratorki wystawy:

Jagna Olejnikowska i Jola Rycerska

Organizatorzy wystawy:

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
Stowarzyszenie Przyjaciół DTBJ

Wystawa objęta jest honorowym patronatem ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego, a została zorganizowana przy wsparciu Fundacji BRE Banku SA.


Galeria Jabłkowskich, Warszawa, ul. Chmielna 21, w podwórku,
wystawa czynna od 19 września do 23 października

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież