Akademia Pstryk prezentuje: | |||
|
pierwsza książka dla dzieci ilustrowana za pomocą fotografii otworkowej
Fotografia otworkowa (camera obscura) wykorzystuje zjawisko prostoliniowego biegu światła. Tradycyjny obiektyw zastąpiony zostaje przez mała dziurkę. Do starannie wyciemnionego pudełka wpada światło przenosząc ze sobą obraz. Powstałe w pudełku zdjęcia są lekko nieostre i maja senno-oniryczny klimat. Zilustrowana za pomocą tej nietypowej techniki fotograficznej bajka opowiada o Bumburumbum, potworze mieszkającym na strychu pewnego domu. Pewnego razu mama posyła dzieci na tenże strych po wędzącą się tam kiełbasę.
Akademia Pstryk podejmuje się nowatorskich i wartościowych społecznie działań, które udowadniają, że naprawdę można realizować wartościowe przedsięwzięcia przy minimalnym, symbolicznym nakładzie. Akademia Pstryk zainicjowana została przez Martę Kotlarską i jej przyjaciół, którzy swój czas i energię postanowili poświęcić dzieciakom z warszawskiej Pragi.
16 – 17 lipca – warsztaty w ramach otwartych warsztatów sztuki Warto - z dziećmi z Ogniska im. Dziadka Lisieckiego "Dudziarska" w Warszawie 13 – 14 sierpnia otwarte warsztaty sztuki Warto w Bodzętynie koło Kielc 15 - 16 sierpnia - otwarte warsztaty sztuki Warto w Radomiu 19 lipca - 7 sierpnia - warsztaty w ramach Romskiego Pstryka (Projekt Marty Kotlarskiej i Małgorzaty Mirgi-Tas) w trzech osiedlach romskich w Małopolsce 17-26 sierpnia akcja happeningowa w kontenerze morskim nad Wisłą w ramach Festiwalu Przemiany http://www.przemianywisly.pl/ Kontener ten zostanie przerobiony na ogromna kamerę otworkową i zostanie za jego pomocą wykonane zdjęcie o powierzchni 12 m2 ( 0 Votes ) |