Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Prêt-à-Portégé
poniedziałek, 17 maja 2021

Prêt-à-Portégé
czwartek, 18 czerwca 2009 20:25    Drukuj Email

10-pretaportege_3_200Mariusz Przybylski, znany polski projektant mody, zaprojektował kolekcję 33 unikalnych etui przeznaczonych dla komputera Toshiba Portégé serii R. Etui może otrzymać każdy, kto kupi komputer Toshiba Portégé w jednym z siedmiu salonów Vobis w całej Polsce oraz zarejestruje się na stronie internetowej www.pretaportege.pl

W tym przypadku liczy się zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Srebro, szarość, czerń oraz czerwień, które dominują w pracach projektanta, a także występujące w kolejnych kolekcjach czerwień i pomarańcz  - pojawiają się w 33 odrębnych projektach, będących kombinacją gładkich i karbowanych szlachetnych skór, których wnętrza zostały wyściełane czerwonym aksamitem.

22-pretaportege_4_200pretaportege_1_200Ancient Blizzard, Hot Chili czy Black Pearl to tylko niektóre z nazw jakie nadano etui znajdującym się w kolekcji. Każde z nich, oprócz unikalnej nazwy, jest sygnowane wewnątrz logiem projektanta i kolejnym wytłoczonym numerem.

Etui wykonane zostały do notebooka Toshiba Portégé serii R. To najlżejszy (zaledwie 779 gramów) i jeden z najbardziej stylowych komputerów przenośnych na świecie. W skład serii R komputerów Portégé wchodzą komputery Portégé R600 oraz R500.

Seria unikalnych etui dla marki Toshiba, w nawiązaniu do świata mody i swojej funkcji nazwano „Prêt-à-Portégé” (co można tłumaczyć jako „gotowe do przenoszenia”), chociaż projektów tworzonych przez Mariusza Przybylskiego z pewnością nie można określić jako mody prêt-à-porter.

Marka Toshiba jest oficjalnym partnerem pokazów Mariusza Przybylskiego od maja 2008 roku.

Mariusz Przybylski

pretaportege_2_200Mariusz Przybylski to jeden z najciekawszych polskich projektantów mody męskiej. Bardzo szybko i wyraźnie zaznaczył swoją obecność na rynku mody, zdobywając uznanie i popularność wśród bardzo wymagających klientów - ludzi świata mediów, kultury i show biznesu. Od kilku lat prezentuje swoje autorskie kolekcje umiejętnie łączące charakterystyczną dla niego klasyczną elegancję z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami w projektowaniu męskiej mody. Ubrania Mariusza Przybylskiego noszą m.in.: Bogusław Linda, Piotr Adamczyk, Jan Peszek, Sebastian Karpiel-Bułecka, Oliwier Janiak, Kayah, Tatiana Okupnik, Reni Jusis, Maria Peszek, Katarzyna Figura.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież