środa, 17 lipiec 2024
– „Powódź z nieba”

kacper-kowalski-1---080Na zlecenie Polskiej Agencji Fotografow Forum Kacper Kowalski, od 19 maja dokumentował to co działo się w Sandomierzu i okolicy podczas tegorocznej powodzi. Powstał w ten sposób przejmujący reportaż o skali zniszczeń, spowodowanych przez wodę. …

– „Powódź z nieba”

Na zlecenie Polskiej Agencji Fotografow Forum Kacper Kowalski, od 19 maja dokumentował to co działo się w Sandomierzu i okolicy podczas tegorocznej powodzi. Powstał w ten sposób przejmujący reportaż o skali zniszczeń, spowodowanych przez wodę.

kacper-kowalski-1---400

Kacper Kowalski fotografował przebieg powodzi i działania podejmowane przez mieszkańców Sandomierza od 19 maja do końca czerwca, latając na paralotni nad obszarem blisko 100 km2 zalanych przez wodę. Cykl „Powódź z nieba" pokazuje skalę zjawiska z perspektywy niedostępnej dla uczestników wydarzeń. Na zdjęciach można jednak dojrzeć szczegóły, jak reakcje ludzi, czy wręcz wyraz ich twarzy, zazwyczaj niewidoczne dla ludzkiego oka z dużej wysokości. Całość tworzy dramatyczny obraz katastrofy, widzianej z lotu ptaka.

kacper-kowalski-2---400

Teraz 30 najciekawszych z tych zdjęć będzie można po raz pierwszy zobaczyć w dużym formacie 1 x 1,5 m na rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

 kacper-kowalski-3---400

Kacper Kowalski, laureat nagrody World Press Photo, urodził się w 1977 roku w Gdańsku. Z wykształcenia architekt i licencjonowany instruktor paralotniowy, jako fotograf specjalizuje się w zdjęciach z lotu ptaka. Za swoje fotografie lotnicze otrzymał nagrody i wyróżnienia w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, między innymi: Nikon Photo Contest International, Grand Press Photo, National Geographic, Pilsner Urquell International Photography Award (IPA), Sony Worlds Photography Awards. http://www.kacperkowalski.pl/.


Rynek Starego Miasta, Sandomierz,
wystawa czynna od 11 sierpnia do 10 września
http://www.powodzznieba.pl/.