Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Kacper Kowalski
piątek, 16 kwietnia 2021

Kacper Kowalski
piątek, 06 sierpnia 2010 17:59    Drukuj Email

– „Powódź z nieba”

Na zlecenie Polskiej Agencji Fotografow Forum Kacper Kowalski, od 19 maja dokumentował to co działo się w Sandomierzu i okolicy podczas tegorocznej powodzi. Powstał w ten sposób przejmujący reportaż o skali zniszczeń, spowodowanych przez wodę.

kacper-kowalski-1---400

Kacper Kowalski fotografował przebieg powodzi i działania podejmowane przez mieszkańców Sandomierza od 19 maja do końca czerwca, latając na paralotni nad obszarem blisko 100 km2 zalanych przez wodę. Cykl „Powódź z nieba" pokazuje skalę zjawiska z perspektywy niedostępnej dla uczestników wydarzeń. Na zdjęciach można jednak dojrzeć szczegóły, jak reakcje ludzi, czy wręcz wyraz ich twarzy, zazwyczaj niewidoczne dla ludzkiego oka z dużej wysokości. Całość tworzy dramatyczny obraz katastrofy, widzianej z lotu ptaka.

kacper-kowalski-2---400

Teraz 30 najciekawszych z tych zdjęć będzie można po raz pierwszy zobaczyć w dużym formacie 1 x 1,5 m na rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

 kacper-kowalski-3---400

Kacper Kowalski, laureat nagrody World Press Photo, urodził się w 1977 roku w Gdańsku. Z wykształcenia architekt i licencjonowany instruktor paralotniowy, jako fotograf specjalizuje się w zdjęciach z lotu ptaka. Za swoje fotografie lotnicze otrzymał nagrody i wyróżnienia w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, między innymi: Nikon Photo Contest International, Grand Press Photo, National Geographic, Pilsner Urquell International Photography Award (IPA), Sony Worlds Photography Awards. http://www.kacperkowalski.pl/.


Rynek Starego Miasta, Sandomierz,
wystawa czynna od 11 sierpnia do 10 września
http://www.powodzznieba.pl/.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież