Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Spacer po wystawie
środa, 14 kwietnia 2021

Spacer po wystawie
czwartek, 05 sierpnia 2010 18:21    Drukuj Email

„Nie mamy tu miasta trwającego... Opowieść o pałacach przy trakcie królewskim”

zdjecie---400
Fotografia: 1930 rok. Senatorska 37, Pałac Błękitny. Rodzina Zamoyskich.
Zbiory prywatne

Dom Spotkań z Historią zaprasza w sobotę 7 sierpnia 2010 o godz. 12.00 na Spacer po wystawie „Nie mamy tu miasta trwającego... Opowieść o pałacach przy Trakcie Królewskim”.

Miejsce: Galeria Plenerowa DSH na skwerze Wizytek, na rogu ul. Karowej i Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie

Autor ekspozycji Marcin Brzeziński zaprasza na wyjątkowy spacer po dawnej Warszawie i barwne opowieści o rodach arystokratycznych stolicy – Belina-Brzozowskich, de Bourbon, Branickich, Czetwertyńskich, Kossakowskich, Potockich, Przeździeckich, Raczyńskich, Radziwiłłów, Sobańskich, Tyszkiewiczów, Wielopolskich, Zamoyskich. Oprowadzi po wystawie plenerowej Domu Spotkań z Historią Nie mamy tu miasta trwającego...

Opowieść o pałacach przy Trakcie Królewskim, opowie o historii rezydencji, życiu ich właścicieli, zbiorach sztuki i księgozbiorach.

Wystawa pokazuje wielkomiejskie rezydencje, które przed 1939 rokiem należały do arystokracji. Większość z nich uległa zniszczeniu podczas Powstania Warszawskiego. Te, które odbudowano, tylko zewnętrznie przypominają dawne budowle. Domy arystokracji znacjonalizowano i przekazano różnym instytucjom. Pokazujemy wnętrza rezydencji, portrety właścicieli, zdjęcia z przyjęć, ślubów, wakacji. Krótkie informacje o historii domów, cytaty z pamiętników, opisujące życie w pałacach, przybliżają klimat życia przedwojennej arystokracji warszawskiej.


Galeria Plenerowa DSH, Skwer u zbiegu Karowej i Krakowskiego Przedmieścia, Warszawa,
wystawa czynna do 15 października

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież