środa, 17 lipiec 2024

II Edycja Spotkań Fotografii Awangardowej Lomografie

Lomografia za burtą, czyli zdjęcia Łodzi spoza Łodzi

1 – 29 sierpnia 2010

logotyp-lomografie---080Głównym celem konkursu jest spojrzenie na nasze miasto zza jego burty - bo przecież w każdym mieście, miasteczku, wsi znajdzie się coś co z Łodzią się kojarzy - może jakieś wiosło, może żagiel? Pomysły zostawiamy wam:) …

II Edycja Spotkań Fotografii Awangardowej Lomografie

Lomografia za burtą, czyli zdjęcia Łodzi spoza Łodzi
1 – 29 sierpnia 2010

logotyp-lomografie---400

Głównym celem konkursu jest spojrzenie na nasze miasto zza jego burty - bo przecież w każdym mieście, miasteczku, wsi znajdzie się coś co z Łodzią się kojarzy - może jakieś wiosło, może żagiel? Pomysły zostawiamy wam:)

Oczywiście nie pomijamy tych lomujących, którzy na co dzień mieszkają w Łodzi. Ci nie muszą wyjeżdżać poza miasto, by wziąć udział w konkursie. Wystarczy, że zrobią zdjęcia pokładu, bądź tego co pod nim! Wcale nie będą mieli prościej - ocenimy ich osobno.

zaproszenie-II-edycja-lomografia---400

Idea konkursu jest raczej prosta - przez miesiąc będą zbierane od wszystkich Lomujących zdjęcia zrobione w Łodzi, bądź takie, które się z nią bezpośrednio kojarzą. Czy będzie to fotografia kutra z Gdańska, czy pociągu relacji Łódź - Warszawa to zależy tylko od fotografujących! My ocenimy zdjęcia pod kątem pomysłu, ich 'łódzkości' oraz lomograficznej estetyki.

Należy przesłać serię zdjęć od 5 do 36 - jest to jedyne ograniczenie narzucone przez organizatorów. Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: Łódź oraz Reszta Świata. Jury wybierze w każdej kategorii:

  • zwycięzcę - nagroda - Diana Deluxe Package (900zł)
  • drugie miejsce - nagroda - Diana F+ (380zł)
  • trzecie miejsce - nagroda - Fisheye Compact (170zł)

oraz wspólne dla obu kategorii:

  • najlepsze zdjęcie pojedyncze - nagroda - Action Sampler (130zł)

Wszystkie prace znajdą się na wystawie „PoLOMOand" zaplanowanej na połowę września. Regulamin konkursu dostępny na stronie http://www.lomujlodz.pl/

Zdjęcia należy przesyłać do 29 sierpnia na adres internetowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (koniecznie muszą mieć 300dpi), bądź osobiście dostarczyć do klubu Cafe 102 ul. Piotrkowska 102 w formie cyfrowej (CD/DVD/pendrive, 300dpi), lub analogowej (format 9x13) z dopiskiem 'Lomo za burtą', więcej informacji możesz uzyskać wysyłając pytanie na na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wystawa lomograficzna PoLOMOland
17 września do 3 października 2010

W ramach Spotkań stanie w Łodzi kolejna wystawa Lomograficzna, tym razem w formie labiryntu o łącznej powierzchni około 160 metrów kwadratowych! W sumie do jej budowy mamy zamiar wykorzystać 12400 zdjęć - 9400 pochodzących z archiwów lomograficznych, promujących ideę Lomografii oraz jej estetykę, 2000 z zeszłorocznej wystawy Lomowall - Kioski Łódzkie oraz 1000 konkursowych promujących Łódź. Wystawa stanie w Manufakturze w Łodzi.

Impreza Lomograficzny Krok dla Łódzkości
18 sierpnia 2010

„Lomograficzny Krok dla Łódzkości" będzie imprezą podsumowującą działania w ramach drugiej edycji Spotkań Fotografii Awangardowej Lomografie. W jej trakcie oficjalnie ogłosimy wyniki konkursu, a także rozdamy nagrody najlepszym. Zorganizujemy również koncert jednego z łódzkich zespołów muzycznych oraz otworzymy pierwszą w Polsce lomograficzną wystawę łazienkową! Impreza odbędzie się w bramie na ulicy Piotrkowskiej 102 przy współpracy z klubem Cafe Foto 102.