Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium „Auschwitz - co ja tu robię?"
piątek, 16 kwietnia 2021

„Auschwitz - co ja tu robię?"
poniedziałek, 26 lipca 2010 16:33    Drukuj Email

akcja nagraniowa w ramach realizacji wystawy Mikołaja Grynberga

mikolaj-grynberg-co-ja-tu-robie---400Fragmenty rozmów Grynberga z odwiedzającymi Muzeum Auschwitz-Birkenau zostaną przez Uczestników akcji odczytane, utrwalone, a następnie, jako instalacja dźwiękowa, odtwarzane podczas wystawy. Akcja zrealizowana będzie we współpracy z radiofonią, Patronem Medialnym Galerii Pauza.

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau jest najczęściej odwiedzanym muzeum w Polsce. Wystawa „Auschwitz - co ja tu robię?”, dzięki sztuce rozmowy oraz fotografii, stwarza ramy do podjęcia otwartej dyskusji i zastanowienia się - dlaczego tam jeździmy, dlaczego ciągle odwiedzamy miejsce, które i tak nie da o sobie zapomnieć?

***

- Jak oglądam starych ludzi na przedwojennych fotografiach, to myślę: mam nadzieję, że mieli szczęście umrzeć przed tym wszystkim.

***

- Trzeba chronić pamięć o tym, co tu się wydarzyło.

- Jak?

- Nie wiem. To jest nasze wyzwanie.

***

Mikołaj Grynberg - z wykształcenia psycholog, fotografią zajmuje się od 20 lat. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Tematem głównym jego fotografii są emocje, wyrażane poprzez różne techniki, oraz na różnorakie sposoby.

Premierowa podwójna odsłona wystawy będzie miała miejsce w Krakowie, w Galerii Pauza oraz w CSW w Warszawie. Akcji nagraniowa poprzedzająca wystawę odbędzie się we wtorek oraz w czwartek (27 i 29 lipca 2010) w godzinach od 17 do 21 w Galerii Pauza w Krakowie.


Galeria Pauza, Kraków, ul. Floriańska 18/5,
od 7 sierpnia do 26 września

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, ul. Jazdów 2,
od 25 września do 24 października

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież