Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium fotopolisEXPO 2010
niedziela, 18 kwietnia 2021

fotopolisEXPO 2010
wtorek, 18 maja 2010 13:39    Drukuj Email

0-1

Warszawskie Dni Fotografii fotopolisEXPO 2010

Już 11-13 czerwca Dawna Wytwórnia Wódek “Koneser” na warszawskiej Pradze zamieni się w ogromną galerię pełną wystaw fotograficznych, pokazów slajdów i inspirujących warsztatów. Wszystko to za sprawą imprezy fotopolis EXPO - Warszawskie Dni Fotografii!

Kulminacją imprezy będzie niezwykła Noc Pragi. W sobotni wieczór, 12 czerwca na ulicy Ząbkowskiej i w okolicach musi pojawić się każdy spragniony kultury!

Podczas trzydniowej imprezy fotopolis EXPO, od 11 do 13 czerwca, w Koneserze będzie można obejrzeć mnóstwo wystaw fotograficznych, które zainspirują nas przed wakacyjnymi podróżami. Zobaczymy zdjęcia Jacka Boneckiego z wyprawy do Dakaru, fotografie Piotra Wittmana  z Dalekiego Wschodu, fotografie podwodne Darka Sepioło. Będzie też polska dzika przyroda w obiektywie fotografów ZPFP a także zdjęcia praskich ulic z projektu Fotomiastikon. Nie zabraknie także fotografii mody niezwykłe zdjęcia podwodne Szymona Kobusińskiego,  cykl Macieja Pestki -Circus  jako autorska wizja współczesnego społeczeństwa, fotografii kreacyjnej  m.in: świat marzeń i koszmarów sennych w projekcie Pauliny Hebdy pt “HYBRYDA”, “Alicja w Krainie Czarów” Agnieszki Jurek czy “... banalna historia tej drugiej” -cykl Gosi Mrozek.

Impreza fotopolis EXPO to także niezwykła okazja do nauki. Trzy dni będą wypełnione warsztatami prowadzonymi przez wykładowców Akademii Fotografii i znanych fotografów ze studia Makata, Photoproduction, ZPAF-u, ZPFP oraz Fundacji Mongrel. W programie można znaleźć dosłownie wszystko: od fotografii nocnej i streetowej (praski plener), poprzez fotografię przyrody (dzikie nadwiślańskie brzegi, ZOO), fotografię mody, po pokaz malowania światłem, wykłady z fotoreportażu m.in. wyklad Krzysztofa Tomasiuka pt “Dokumentaliści czy oszuści?”, wystawa “Clubbing” czy warsztaty psychologii fotografii prowadzone przez Gosię Mrozek i Joannę Szelugę.

Natomiast w sobotni wieczór, 12 czerwca w Koneserze czeka Was niezapomniane wydarzenie - Noc Pragi. To obowiązkowy punkt programu dla wszystkich spragnionych kultury. Tej nocy wszystkie praskie galerie i kluby będą pełne niezwykłych wydarzeń do późnej nocy. Najważniejsze wydarzenia skupią się oczywiście w KONESERZE - w programie między innymi p projekcja filmów (m.in. Beats of Freedom której towarzyszyć będą występy bohaterów  m.in. Kory, Tomka Lipińskiego i Zbigniewa Hołdysa).Nie zabraknie oczywiście wydarzeń czysto fotograficznych: nocnych plenerów, pokazów slajdów i happeningów.

Zatem już od 11 do 13 czerwca 2010 podczas fotopolis EXPO nie zabraknie atrakcji dla nikogo. Warto zarezerwować sobie czas już dziś!


fotopolis EXPO  - Warszawskie Dni Fotografii

11-13 czerwca 2010

Centrum Wytwórni Wódek “Koneser”
ul. Ząbkowska 27/31
Warszawa
informacje na: expo.fotopolis.pl.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież