Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Patryk Karbowski – „Graniczna 4".
środa, 14 kwietnia 2021

Patryk Karbowski – „Graniczna 4".
poniedziałek, 26 kwietnia 2010 15:17    Drukuj Email

p_karbowski_graniczna_s_00-----200Wystawa jest prezentowana w ramach VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej.

Blok przy ulicy Granicznej 4 wchodzi w skład historycznego warszawskiego osiedla „Za Żelazną Bramą”. W latach 60-tych, mimo bardzo małych mieszkań, było to jedno z najbardziej pożądanych miejsc do zamieszkania w stolicy. Na Granicznej kwaterowano głównie pracowników edukacji i kultury. Większość z nich jest obecnie na emeryturze, część mieszkań zmieniło właścicieli. Zamieszkują je przeważnie młodzi ludzie, rozpoczynający swoje kariery.

Bronisława Kubiak wprowadziła się w 1968r. Przez długi czas uczyła w szkole podstawowej, pracowała też w instytucji dystrybuującej filmy edukacyjne. W wieku 76 lat uzyskała stopień doktora nauk teologicznych.

Kamil Dobrosielski mieszka przy ulicy Granicznej od 2007r. Studiuje organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na PWSTviT w Łodzi. Pracuje w firmie producenckiej. Razem z przyjaciółmi zadecydował, że jeden z październikowych weekendów spędzą na zakupach w Londynie.

Wojciech i Grażyna Lisiewscy, renciści, wprowadzili się w 1995r. Wojciech jest muzykiem bluesowym. Jego zespół, Mojo, nagrywa właśnie drugą płytę. Oboje deklarują, że po ukończeniu 60 lat przeprowadzą się w mniej zatłoczone i hałaśliwe miejsce.

Dorota Tatar przyjechała do Warszawy w 2008r. na studia. Obroniła dyplom z zarządzania i administracji, założyła własną firmę. Przygotowuje się do otwarcia kawiarni w centrum miasta.

Anna i Józef Krebs dostali mieszkanie w 1971r. Pani Anna wprowadzała dane do pierwszych działających w Polsce komputerów, a jej mąż, Józef, przez 44 lata wykładał fizykę na Politechnice Warszawskiej. Obecnie dużo podróżują.


Galeria Obok ZPAF, Warszawa, pl. Zamkowy 8, wystawa czynna od 29 kwietnia do 21 maja

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież