piątek, 19 kwiecień 2024

p_karbowski_graniczna_s_00-----080Wystawa jest prezentowana w ramach VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej.
Blok przy ulicy Granicznej 4 wchodzi w skład historycznego warszawskiego osiedla „Za Żelazną Bramą”. W latach 60-tych, mimo bardzo małych mieszkań, było to jedno z najbardziej pożądanych miejsc do zamieszkania w stolicy. Na Granicznej kwaterowano …

p_karbowski_graniczna_s_00-----200Wystawa jest prezentowana w ramach VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej.

Blok przy ulicy Granicznej 4 wchodzi w skład historycznego warszawskiego osiedla „Za Żelazną Bramą”. W latach 60-tych, mimo bardzo małych mieszkań, było to jedno z najbardziej pożądanych miejsc do zamieszkania w stolicy. Na Granicznej kwaterowano głównie pracowników edukacji i kultury. Większość z nich jest obecnie na emeryturze, część mieszkań zmieniło właścicieli. Zamieszkują je przeważnie młodzi ludzie, rozpoczynający swoje kariery.

Bronisława Kubiak wprowadziła się w 1968r. Przez długi czas uczyła w szkole podstawowej, pracowała też w instytucji dystrybuującej filmy edukacyjne. W wieku 76 lat uzyskała stopień doktora nauk teologicznych.

Kamil Dobrosielski mieszka przy ulicy Granicznej od 2007r. Studiuje organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na PWSTviT w Łodzi. Pracuje w firmie producenckiej. Razem z przyjaciółmi zadecydował, że jeden z październikowych weekendów spędzą na zakupach w Londynie.

Wojciech i Grażyna Lisiewscy, renciści, wprowadzili się w 1995r. Wojciech jest muzykiem bluesowym. Jego zespół, Mojo, nagrywa właśnie drugą płytę. Oboje deklarują, że po ukończeniu 60 lat przeprowadzą się w mniej zatłoczone i hałaśliwe miejsce.

Dorota Tatar przyjechała do Warszawy w 2008r. na studia. Obroniła dyplom z zarządzania i administracji, założyła własną firmę. Przygotowuje się do otwarcia kawiarni w centrum miasta.

Anna i Józef Krebs dostali mieszkanie w 1971r. Pani Anna wprowadzała dane do pierwszych działających w Polsce komputerów, a jej mąż, Józef, przez 44 lata wykładał fizykę na Politechnice Warszawskiej. Obecnie dużo podróżują.


Galeria Obok ZPAF, Warszawa, pl. Zamkowy 8, wystawa czynna od 29 kwietnia do 21 maja

{ddrfs}