Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Rafał Chmielewski …
czwartek, 15 kwietnia 2021

Rafał Chmielewski …
środa, 03 marca 2010 17:08    Drukuj Email
– „Inwentaryzacja 2

chmielewski--200Praca bezpośrednio na negatywie jest dla mnie jak operowanie żywego organizmu. Ze skalpelem, igłą i klejem, w jarzeniowym świetle podświetlarki fotograficznej zdany jestem na własną rękę i podatność materiału. Nie ma miejsca na powtórzenie bez widocznego już śladu.

„Żywość” negatywu podkreśla bezpośredni, fizyczny ślad pozostawiony przez światło w momencie fotograficznej rejestracji. Świadomość ta powołana przez wielkiego „Archeologa Fotografii” – J. Lewczyńskiego – podnosi rangę materii do jedynej i niepowtarzalnej. Użycie negatywowego obrazu oraz wypreparowywanie z dotychczasowego kontekstu fragmentów obrazu jest oczyszczaniem, redukcją dotychczasowych znaczeń, które dają miejsce pod budowę nowych treści. Korzystam z własnych oraz obcych zbiorów materiałów negatywowych składając je w komentarze i interpretacje zjawisk oraz zdarzeń z pola kultury i otaczającej rzeczywistości.

Rafał Chmielewski eksperymentuje z różnymi „dialektami” fotograficznego języka oraz filmem video. Od 1998 roku prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych.


Galeria 2b+r, Bukowińska 22a, Warszawa, budynek "Przyorle", najbliższe metro Wilanowska,
lobby, galeria czynna całą dobę,
wystawa czynna od 6 marca.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież