Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Eugenio Percossi …
piątek, 16 kwietnia 2021

Eugenio Percossi …
środa, 03 marca 2010 16:49    Drukuj Email
– „Sto lat / Cento anni”

100_0564----200Sto lat – słowa te, będące zarazem tytułem wystawy, ale też fotograficznego cyklu, który Eugenio Percossi pokaże w kwietniu w Studio BWA, odwołują się do biesiadnej piosenki, śpiewanej jubilatowi z okazji urodzin. Zarówno w polskim jak i włoskim języku osobie obchodzącej swe urodziny życzy się, by dożył stu lat. Rzecz o tyle ciekawa, że w innych tradycjach i językach takiej wyraźnej cezury szczęśliwego życia w życzeniach się nie stawia.

Życzymy jubilatowi dożycia setki ponieważ wątpimy, by udało mu się tego dokonać, a tym bardziej przekroczyć tą granicę. Setka stanowi w naszych językach symboliczną asymptotę szczęśliwego życia. fragment wstępu do wystawy, Piotr Stasiowski, "Sto lat, czyli ceremonie żałobne".

Eugenio Percossi (ur. 1974 Avezzano Aq, Włochy) mieszka i tworzy w Pradze, gdzie również współprowadzi znaną galerię FUTURA. W swoich pracach, za pomocą różnorodnych mediów takich jak fotografia, wideo, malarstwo czy instalacja dotyka kluczowych problemów wiązanych  z samotnością, przemijaniem, melancholią i obsesją. Twórca wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnik zbiorowych, organizowanych na całym świecie.


BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej,
Studio BWA, Wrocław, ul. Ruska 46a,
wystawa czynna od 15 do 29 kwietnia,
http://www.bwa.wroc.pl/.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież