Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna FOTOGRAFIA CYFROWA Fotografia Cyfrowa 11/2008
niedziela, 20 czerwca 2021

Fotografia Cyfrowa 11/2008
piątek, 12 grudnia 2008 00:40    Drukuj Email
Idą święta...

Zobacz większe!Jesień w pełni, prawie wszystkie liście spadły już z drzew, na nowościach Photokinowych też powoli osiada kurz. Zaczyna się okres wzmożonej, przedświątecznej krzątaniny. Dla wielu to też czas, w którym rośnie krzywa sprzedaży. Jak w tym tłoku znaleźć właściwy aparat - jednocześnie dobry i tani, wygodny i niezawodny. Oczywiście, liczymy na to, że Państwo znajdą te informacje na naszych łamach. To, dlatego testujemy sprzęt, wciąż fotografujemy, obrabiamy i drukujemy zdjęcia. Szukamy optymalnych rozwiązań, by ułatwić naszym Czytelnikom wybór. I dlatego też reaktywujemy znak jakości przyznawany przez redaktorów „Fotografii Cyfrowej" w postaci znaczka „Rekomendacja". W tym miesiącu mamy podwójny powód do satysfakcji - „Rekomendację FC" otrzymały aż dwa aparaty - każdy, zdaniem naszych autorów, w swojej klasie najlepszy. Wśród testowanych lustrzanek znak rekomendacji otrzymała Sony a900, natomiast Panasonic za „lustrzankę" bez lustra, czyli aparat Lumix G1.

Nie samymi aparatami fotografowie żyją - stąd w tym numerze „Fotografii Cyfrowej" sporo o peryferiach. Stają się one nieodłącznym jego towarzyszem - czy to zewnętrzne dyski twarde, czy coraz bardziej popularne, a przy tym wygodne netbooki. Co prawda do świąt niespełna miesiąc, ale kto jeszcze nie kupił prezentu, znajdzie być może coś interesującego, czytając nasze pismo. Dla koneserów Pentax K-m kryształkami zdobiony, albo złoty Nikon Coolpix.

A w jesienne wieczory proponujemy poćwiczyć w domowym studio fotograficznym. Ćwiczenia się przydadzą - o czym już wkrótce będziecie się Państwo mogli przekonać.

Zbigniew Włodarski 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież