Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna DIGITAL VISION Digital Vision 1/2010
niedziela, 09 maja 2021

Digital Vision 1/2010
środa, 20 stycznia 2010 21:11    Drukuj Email
DIGITAL VISION 1/2010W nowym ciele nowy duch

Czasy się zmianiają, zmieniają się technologie, zmianie musi ulegać też formuła pisma, które chce tę technologiczną czasoprzestrzeń ogarnąć i ułatwiać poruszanie się w niej użytkownikom rozmaitych cyfrowych urządzeń.

Choć Digital Vision wydaje się być nowym tytułem na rynku prasowym, ma jednak swoją blisko 10-letnią historię. Jest bowiem następcą FOTOGRAFII CYFROWEJ, która to wyrosła z miesięcznika e-photo – pierwszego bodaj tytułu na polskim rynku poświęconego błyskawicznie rozwijającym się technologiom związanym z cyfrowym obrazowaniem.

Przez ten czas fotografia coraz bardziej przenikała się z innymi dziedzinami elektroniki użytkowej, więc naturalną konsekwencją jest rozszerzanie tematyki pisma na te dziedziny, które wykorzystują obraz na swoje potrzeby.

Korzystając więc z bogatego doświadczenia będziemy starali się nie tylko informować o nowościach rynkowych i sprzętowych premierach, ale także, a może przede wszystkim będziemy służyć rzetelnymi poradami i fachowymi testami, które przystępnie, ale i profesjonalnie pomogą naszym czytelnikom poruszać się w technologicznej przestrzeni XXI wieku.

Myślę, że każdy, kto chce obłaskawić techniczne wynalazki, poszukuje obiektywnej opini lub porady, czy też pragnie poznać najnowsze trendy w dziedzinach z „cyfrą” w tle, znajdzie tu coś dla siebie.

W tym numerze, obok licznych informacji sprzętowych, polecamy interesujący materiał o fotografowaniu obiektywami typu „rybie oko”, które nie zawsze musi się kończyć efektownymi ujęciami z pogiętą perspektywą.

Życzę ciekawej lektury w nowym roku.

Grzegorz Mosieniak 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież