Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
sobota, 19 czerwca 2021

BenQ E1050t
wtorek, 02 września 2008 22:05    Drukuj Email
Zobacz większeBenQ zaprezentował innowacyjną konstrukcję najnowszego aparatu cyfrowego BenQ E1050t wyposażonego w matrycę o rozdzielczości 10 milionów pikseli, 3x zoom optyczny i wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali. Innowacyjną cechą tego modelu jest wprowadzenie dotykowego interfejsu użytkownika, który pozwala na operacje związane z edycją zdjęć i filmów, podglądem oraz powiększenie obrazu, a także zrobienie zdjęcia przez zwykłe dotknięcie palcem wyświetlacza.
Model BenQ E1050t oferuje ponadto wspomaganie fleszem AF (autofocusa) – nastawiania ostrości w trudnych warunkach oświetlenia, tryb 16:9, wykonywanie zdjęć w nocy oraz 29 ustawień automatycznych.
Funkcja Tap to shoot to możliwość wykonania zdjęcia przez lekkie uderzenie w ekran LCD, zamiast naciśnięcia w wyzwalacz przyciskowy. Co więcej, funkcja pozwala na śledzenie poruszającego się obiektu, ale nie tylko – łatwo można przesunąć palcem ramkę ustawienia ostrości, która wyświetlana jest wyświetlaczu LCD na fotografowany obiekt, i wykonać zdjęcie.
Aby zobaczyć powiększenie wykonanego zdjęcia wystarczy zaznaczyć kółkiem ten obszar palcem. Aparat dokona powiększenia obszaru do 12x w stosunku do oryginalnego widoku. Zaznaczony i wyświetlony obszar można zapisać w pamięci jako nowe zdjęcie.
Dzięki funkcji Swipe to Browse przeglądanie zdjęć oraz filmów to rzecz praktyczna i wygodna, po prostu wystarczy w trybie podglądu przesunąć palcem po ekranie, aby przewinąć obraz do kolejnego zdjęcia. Funkcja działa w obie strony i pozwala na oglądanie zdjęć kolejnych jak również cofanie się. Funkcja ta obsługuje również tryb wideo – specjalny pasek przesuwu pozwala na płynne przewijanie filmu w obie strony do przodu i do tyłu. Ciekawą możliwość daje funkcja „Scribbling” pozwala na wprowadzanie notatek dotyczących zdjęć w czasie rzeczywistym.
Aparat BenQ E1050t dostępny będzie w Polsce w połowie listopada w sugerowanej cenie detalicznej 429 zł z VAT.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież