Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Nowy, uniwersalny aparat kompaktowy Pansasonic LUMIX TZ55
piątek, 16 kwietnia 2021

Nowy, uniwersalny aparat kompaktowy Pansasonic LUMIX TZ55
czwartek, 16 stycznia 2014 00:13    Drukuj Email

Firma Panasonic zaprezentowała na CES 2014  wszechstronny aparat fotograficzny o rozmiarach kieszonkowych LUMIX TZ55 (LUMIX ZS35 w USA). 24-milimetrowy obiektyw o ultraszerokim kącie widzenia oraz mocny, 20-krotny zoom optyczny do zdjęć i wideo, gwarantują niezwykłą wyrazistość zarówno rozległych krajobrazów, jak i obiektów w zbliżeniu. Z pomocą odchylanego ekranu LCD można łatwo wybrać doskonałe ujęcie pod dowolnym kątem lub zrobić idealny autoportret.

LUMIX TZ55 wyróżnia się mocnym zoomem, przetwornikiem MOS o wysokiej czułości i rozdzielczości 16 megapiksela, a także autofokusem Sonic Speed.

Aparat LUMIX TZ55 oferuje liczne opcje łączności, z pomocą których można łatwo i błyskawicznie udostępniać zdjęcia oraz filmy za pośrednictwem smartfonu lub tabletu niezależnie od miejsca pobytu.

1

Wysoka jakość zdjęć oraz nagrań wideo — zawsze i wszędzie

LUMIX TZ55 to elegancki, kompaktowy aparat, który kryje w sobie zaawansowane technologie zapewniające najwyższą jakość zdjęć i wideo nawet w ruchu i przy słabym oświetleniu:

• Przetwornik o wysokiej czułości i procesor obrazu Venus Engine: współdziałanie przetwornika MOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz procesora Venus Engine w aparacie LUMIX TZ55 umożliwia rejestrację obrazu z wysoką jakością oraz jego szybkie przetwarzanie. System redukcji szumów (NR) zapewnia ponadto wyraźne zdjęcia i nagrania wideo nawet przy słabym oświetleniu.

• Nagrywanie wideo z jakością Full HD: LUMIX TZ55 wyróżnia się także wyższą jakością filmów wideo MP4 w rozdzielczości 1920 x 1080 Full HD. Spontaniczne uwiecznianie nieoczekiwanych scen ułatwia specjalny przycisk u góry aparatu, którego naciśnięcie błyskawicznie rozpoczyna nagrywanie wideo.

• Szybka fotografia w drodze: LUMIX TZ55 uruchamia się szybko i jest wyposażony w błyskawiczny autofokus Sonic Speed, dzięki czemu można uwiecznić nawet najbardziej ulotne chwile. Wydajna technologia przetwarzania wyjściowego sygnału cyfrowego umożliwia natomiast robienie 10 zdjęć na sekundę w trybie seryjnym.

Szeroki kąt widzenia i mocny zoom na każdą okazję

LUMIX TZ55 to aparat uniwersalny, którym można robić świetne zdjęcia i nagrywać znakomite filmy w każdej sytuacji. Umożliwia to ultraszerokokątny obiektyw LUMIX DC VARIO, rozszerzony zoom oraz technologia optycznej stabilizacji obrazu.

• Obiektyw o ultraszerokim kącie widzenia: ten 24-milimetrowy obiektyw obejmuje obszar o około 213% większy niż aparat z obiektywem 35 mm, dzięki czemu można znakomicie uchwycić zarówno krajobrazy, jak i zdjęcia grupowe.

• Rozszerzony zoom: korzystając z mocnego, 20-krotnego zoomu optycznego w aparacie LUMIX TZ55, można fotografować oddalone od użytkownika sceny. Dzięki technologii inteligentnej rozdzielczości zastosowano dodatkowo w aparacie funkcję inteligentnego zoomu, która zwiększa współczynnik zoomu do poziomu odpowiadającego 40-krotnemu powiększeniu z jedynie minimalnym pogorszeniem jakości obrazu.

• Zaawansowana stabilizacja obrazu: zaawansowana technologia optycznej stabilizacji obrazu firmy Panasonic, POWER O.I.S., minimalizuje rozmycia obrazu spowodowane ruchem dłoni lub wibracjami — nawet przy dłuższym czasie otwarcia migawki aparatu LUMIX TZ55.

Niezwykłe chwile uwiecznione w osobistym stylu

LUMIX TZ55 zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad kadrowaniem i kompozycją zdjęć. Fotografiom można nadać w pełni osobisty styl za pomocą odchylanego ekranu LCD i licznych funkcji kreatywnych:

• Odchylany ekran LCD: trzycalowy monitor LCD można przechylać w zakresie 180 stopni, co zapewnia niezwykłą wszechstronność aparatu LUMIX TZ55 i ułatwia kadrowanie autoportretów. Tryb autoportretów włącza samowyzwalacz, a w trybie seryjnym oraz gładkiej skóry zarówno obiekt, jak i detale tła, prezentują się wspaniale.

• Kreatywne sterowanie: korzystając z funkcji kreatywnego sterowania i retuszu w aparacie LUMIX TZ55, można nadać zdjęciom i nagraniom wideo osobisty styl. Funkcja kreatywnego sterowania umożliwia robienie zdjęć z 15 efektami filtrów, takimi jak Ekspresyjny, Retro i Dawne czasy. Przy użyciu funkcji kreatywnego retuszu można dodawać efekty do już zrobionych zdjęć. Nowa funkcja kreatywnej panoramy umożliwia natomiast robienie rozległych panoram i stosowanie 13 efektów filtrów.

Elastyczność dzięki zaawansowanym opcjom łączności

Wbudowane w aparat LUMIX TZ55 technologie łączności, w tym Wi-Fi, oferują użytkownikom niezwykłe nowe możliwości, takie jak błyskawiczne udostępnianie zdjęć i wideo czy zdalne rejestrowanie obrazu.

• Zdalne rejestrowanie obrazu: dzięki funkcji Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n) zastosowanej w modelu LUMIX TZ55 można łatwo sterować aparatem zdalnie przy użyciu smartfonu lub tabletu, co przydaje się zwłaszcza do robienia zdjęć grupowych oraz fotografowania dzikich zwierząt bez ich płoszenia. Obraz z aparatu na ekranie smartfonu lub tabletu jest wyświetlany płynnie z szybkością 30 klatek na sekundę. W trybie zdalnym można sterować takimi funkcjami, jak zoom, ostrość, spust migawki i ekspozycja.

• Natychmiastowe geotagowanie i udostępnianie: dzięki funkcji Instant Transfer aparat automatycznie przesyła dane zdjęcia do wskazanego smartfonu lub tabletu po każdym wyzwoleniu migawki. Na podstawie danych GPS smartfonu lub tabletu można dodać do zdjęcia informacje o lokalizacji, a następnie opublikować fotografię w ulubionym serwisie społecznościowym.

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież