Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Sony A5000: najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat Wi-Fi z wymiennymi obiektywami
piątek, 16 kwietnia 2021

Sony A5000: najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat Wi-Fi z wymiennymi obiektywami
niedziela, 12 stycznia 2014 00:06    Drukuj Email

Trzymając w ręku najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat Wi-Fi z wymiennymi obiektywami — Sony A5000 — trudno jest uwierzyć, że w jego wnętrzu kryje się duży przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 20,1 megapiksela i udoskonalony procesor BIONZ. A jeszcze trudniej, że ten miniaturowy korpus pozwala na wykonanie naprawdę pięknych zdjęć i zapewnia bogate możliwości twórczego kształtowania obrazu.

Sony A5000 1

Nowy model A5000 znacznie przewyższa możliwościami typowe aparaty automatyczne. Choć swobodnie mieści się w kieszeni, gwarantuje profesjonalną jakość obrazu. Ze względu na swą lekkość i małe wymiary będzie z kolei atrakcyjną alternatywą dla lustrzanek cyfrowych. Dzięki wbudowanej lampie błyskowej ważący jedyne 210 g korpus umożliwia nawet doświetlanie ciemniejszych scen. Dzięki specjalnie ukształtowanemu uchwytowi aparat pewnie i stabilnie leży w ręce, bez względu na model zainstalowanego obiektywu z mocowaniem typu E.

Znakomite obrazy to zasługa przetwornika Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 20,1 megapiksela, którego wielkość jest taka sama jak w wielu lustrzankach cyfrowych. Za przetwarzanie i optymalizację dużych ilości rejestrowanych danych odpowiada procesor BIONZ X nowej generacji, znany już z pełnoklatkowych korpusów α7 i α7R. W wiernym odwzorowaniu faktur i szczegółów oraz w zmniejszeniu zakłóceń pomaga szereg technologii, takich jak strefowa redukcja szumów i kompensacja dyfrakcji. Co więcej, czułość ISO można nastawiać ręcznie do ISO 16 000 — i dzięki temu wykonywać imponujące zdjęcia w gasnącym świetle dnia.

 

Sony A5000 3a

Odchylany o 180° ekran LCD znakomicie ułatwia wykonywanie autoportretów aparatem trzymanym w wyprostowanej ręce. Takie zdjęcie można dodatkowo przetworzyć przy użyciu efektu „Gładka skóra”, który automatycznie wygładzi zmarszczki na twarzach i skoryguje ziemisty odcień karnacji. Na korpusie znajduje się także dźwignia regulacji ogniskowej, dzięki czemu regulacja zoomu optycznego nie wymaga sięgania do elementów sterujących na tubusie obiektywu.

Aparat jest wyposażony w Wi-Fi, a nawiązywanie połączenia z produktami Xperia™ oraz z innymi smartfonami i tabletami z systemem Android i technologią NFC sprowadza się do prostego zetknięcia dwóch urządzeń. Równie łatwe jest prezentowanie zdjęć: wystarczy jedno dotknięcie, by uruchomić aplikację Smart Remote Control, połączyć aparat ze smartfonem lub tabletem i oglądać fotografie na większym ekranie albo zdalnie wyzwalać migawkę.
Sony A5000
Serwis PlayMemories Camera Apps oferuje szereg darmowych i płatnych aplikacji, między innymi dodatkowe filtry, efekty zdjęciowe i narzędzia. Jeśli w urządzeniu mobilnym jest zainstalowana aplikacja PlayMemories Online i włączona funkcja All Sync, odebrane z aparatu zdjęcia można również automatycznie umieścić na swoim koncie PlayMemories Online.

Więcej informacji na www.sony.net/pmca/

Unikatowy, opracowany przez Sony system obsługi „Kreatywność fotograficzna” pozwoli każdemu w intuicyjny sposób wybrać takie ustawienia, jak efekty zdjęciowe czy nieostrość tła. Wystarczy nacisnąć przycisk i obracać kółko sterujące, by na ekranie LCD natychmiast pojawił się podgląd działania wybranej funkcji lub efektu. Z myślą o mniej wprawnych użytkownikach wyświetlony zostanie także krótki opis.


Razem z modelem A5000 w sprzedaży pojawi się szereg akcesoriów, między innymi atrakcyjnie wyglądająca, stworzona na wymiar nowego korpusu osłona LCS-EBB. Do nabycia będzie również stylowa, dopasowana kolorystycznie torba LCS-BBN i pasek na ramię STP-XSR1. „Torba do torby” LCS-BBN to propozycja dla podróżników, którzy zamierzają pakować aparat do plecaka albo walizki. W ofercie znajdzie się również zestaw akcesoriów ACC-TRW zawierający ładowarkę BC-TRW i akumulator NP-FW50.

Nowy korpus A5000 doskonale współpracuje z uniwersalnym teleobiektywem zmiennoogniskowym SEL55210 (E 55 – 210 mm F4,5-6,3 OSS). Z tego względu do wersji srebrnej dołączy teraz nowa, czarna odmiana obiektywu.

Aparat z wymiennymi obiektywami Sony A5000 można już zamawiać na stronie www.sony.pl, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w marcu 2014 r.

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież