Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Canon PowerShot N100 z dwoma obiektywami!
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Canon PowerShot N100 z dwoma obiektywami!
sobota, 11 stycznia 2014 23:25    Drukuj Email

Firma Canon zaprezentowała PowerShot N100 – zupełnie nowy aparat koncepcyjny, pełen innowacyjnych technologii, dzięki którym można bez wysiłku zmienić obrazy i filmy w niezapomniane historie. PowerShot N100 to pierwszy kompaktowy aparat Canon wyposażony w obiektyw tylny i przedni, co pozwala uchwycić wyraz twarzy fotografa w momencie naciskania spustu migawki, a przez to opowiedzieć historię z różnych punktów widzenia. Aparat używa też technologii optycznych podobnych do tych, które zastosowano w cieszącej się dużym uznaniem serii PowerShot S, gwarantujących wyjątkową jakość obrazu.

 

canon-powershot-n100-camera

FUNKCJA DUAL CAPTURE

Nowa funkcja Dual Capture, która pozwala rejestrować akcję przed i za aparatem, gwarantuje uwiecznienie emocji na zdjęciu lub filmie dzięki skierowanemu do tyłu aparatowi Story Camera. PowerShot N100 rejestruje wyraz twarzy użytkownika, jako film lub zdjęcie i łączy go z główną sceną — przydaje się to w sytuacji, kiedy reakcja fotografującego jest równie ważna, jak sam moment, na przykład podczas oglądania pierwszych kroków dziecka.

Zdjęcia zawsze wyglądają doskonale dzięki technologii Canon Smart Auto – automatycznie wybiera ona ustawienia, które umożliwiają zrobienie idealnego zdjęcia w 58 różnych trybach tematycznych, od zachodu słońca po uśmiech dziecka. Ponadto funkcja Canon Hybrid Auto daje pewność, że nie przegapi się żadnego momentu, ponieważ aparat rejestruje cztery sekundy filmu przed naciśnięciem spustu migawki. PowerShot N100 łączy też inteligentne funkcje Hybrid Auto i Dual Capture, automatycznie rejestrując wyraz twarzy użytkownika przez dwie sekundy przed zrobieniem zdjęcia. Pod koniec dnia klipy są łączone w jeden film o rozdzielczości 720p, który pokazuje kulisy sesji zdjęciowej.

Nowy tryb Story Highlights to doskonałe narzędzie, które pomaga opowiedzieć historię bez żadnej edycji materiału. Tryb ten automatycznie łączy wszystkie opowieści w album wideo, który użytkownik może przejrzeć i udostępnić. Wykorzystując unikatowy algorytm i zaawansowany procesor DIGIC 6, aparat inteligentnie analizuje obrazy, aby stworzyć kronikę wideo według tematu, daty, a nawet twarzy zarejestrowanych w aparacie. Użytkownik może wybierać, organizować i ponownie przeżywać cenne wspomnienia, korzystając ze specjalnego przycisku, który pozwala natychmiast oznaczyć filmy i zdjęcia przeznaczone do zamieszczenia w albumie.

 

103703 mini n100 3

HISTORIE, KTÓRYMI WARTO SIĘ DZIELIĆ

Udostępnianie historii jest łatwiejsze, niż kiedykolwiek przedtem, ponieważ PowerShot N100 obsługuje bezprzewodową łączność Wi-Fi, więc może bezpośrednio przesyłać zdjęcia i filmy do sieci społecznościowych. Można też łatwo podłączyć aparat do smartfona — konfigurowalny przycisk Mobile Device Connect i obsługa NFC pozwalają połączyć się z aplikacją Canon CameraWindow w kilku szybkich i prostych krokach. Przycisk Mobile Device Connect umożliwia również łatwe tworzenie kopii zapasowych w chmurze, w serwisach takich jak Google Drive™ lub Flickr™, za pośrednictwem usługi CANON iMAGE GATEWAY. Za pomocą aplikacji CameraWindow można nawet zdalnie sterować aparatem PowerShot N100 z ekranu smartfona. Aplikacja zapewnia kontrolę nad najważniejszymi funkcjami aparatu, takimi jak zoom, lampa błyskowa, migawka, a nawet samowyzwalacz, co przydaje się, kiedy fotograf chce dołączyć do zdjęcia grupowego albo zachować dyskrecję podczas fotografowania przyrody.

WYSOKA JAKOŚĆ ZDJĘĆ, NA JAKĄ ZASŁUGUJĄ TWOJE HISTORIE

Unikatowe technologie przetwarzania obrazu opracowane przez firmę Canon pozwalają uwiecznić każdą ważną chwilę. Robienie naturalnych zdjęć w słabym świetle jest łatwe dzięki systemowi Canon HS, zaawansowanej kombinacji procesora DIGIC 6 oraz czułej matrycy CMOS 1/1,7 o rozdzielczości 12,1 megapiksela.  Obiektyw aparatu PowerShot N100 umożliwia fotografowanie rozległych krajobrazów z szerokim kątem widzenia (ogniskowa 24 mm), a także zbliżanie odległych obiektów za pomocą 5-krotnego zoomu optycznego. Skierowany w tył aparat Story Camera jest wyposażony w obiektyw 25 mm, który pracuje jednocześnie z obiektywem przednim i ma na tyle szeroki kąt widzenia, że umożliwia uchwycenie pary osób stojących za aparatem. Wiodący w branży optyczny stabilizator obrazu i technologia Intelligent IS gwarantują ostrość i przejrzystość obrazu, a zdjęcia lub filmy kręcone z ręki również są wyraźne, dzięki ulepszonemu trybowi Dynamic IS.

 

KREATYWNOŚĆ W ZASIĘGU RĘKI

Użytkownicy aparatu PowerShot N100 mogą łatwo wyrazić swoją kreatywność z wykorzystaniem trybów automatycznego fotografowania, które zwiększają jakość obrazu. W sytuacjach, w których liczy się pierwszy plan zdjęcia, można uzyskać efekt małej głębi ostrości za pomocą trybu Background Defocus, który automatycznie rozmywa tło w sposób znany z lustrzanek. Można też zrobić twórcze zdjęcie w unikatowym trybie Creative Shot, który umożliwia zarejestrowanie sześciu różnych wersji obrazu. Dostępnych jest 46 różnych efektów kreatywnych pogrupowanych w cztery kategorie — zdjęcia monochromatyczne, retro, specjalne i naturalne — spośród których wybiera się żądany tryb przed rozpoczęciem fotografowania. Wszystkie ustawienia zmienia się na 7,5-centymetrowym (3-calowym), odchylanym ekranie dotykowym, który umożliwia robienie zdjęć z różnej perspektywy.

 

POWERSHOT N100 — KLUCZOWE CECHY:

Funkcja Dual Capture ze skierowanym w tył aparatem Story Camera

System HS gwarantujący doskonałe wyniki w słabym świetle

Ultraszerokokątny, jasny obiektyw z 5-krotnym zoomem i systemem Intelligent IS

Łatwe tworzenie albumów w trybie Story Highlights

Łączność Wi-Fi i NFC

Duży, odchylany ekran dotykowy

Tryb Hybrid Auto z funkcją Dual Capture

Informacja prasowa

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież