Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Okiem i obiektywem Jerzego Lecha
niedziela, 20 czerwca 2021

Okiem i obiektywem Jerzego Lecha
Drukuj Email
Photokina 2008

Zobacz większe!Podstawą istnienia targów jest oczywiście kupno i sprzedaż, ale już od dawna ich znaczenie wykracza poza ekonomię. Tłumy odwiedzających to nie tylko handlowcy, ale przede wszystkim miłośnicy fotografii z całego świata. Ich reakcje i opinie to bardzo ważne doświadczenie dla producentów pragnących zaskoczyć i zdobyć potencjalnych klientów.

Zobacz większe!Centrum targowe

Dwa lata temu Photokina po raz pierwszy odbyła się w przebudowanym centrum targowym. Dawne hale 1,2,3 – te najbardziej odwiedzane, gdzie były najważniejsze aparaty fotograficzne, oddano telewizji ARD, a zamiast nich rozbudowano północny sektor targów.
Powstały nowe hale, wejście północne i luksusowe północne centrum kongresowe. Teraz układ hal jest przedzielony szerokim fantastycznym holem ciągnącym się jak oś symetrii od wejścia południowego do północnego. Myślę, że poprawiło to komunikację, choć z drugiej strony do dziś numeracja hal jest mało intuicyjna. Trochę dziwnie to wygląda, gdy naprzeciwko np.: hali 4 jest hala 10, albo pierwsza hala do której się skręca z holu głównego ma numer 3, a nie 1. Jednak nie zmienia to faktu, że targi są świetnie zorganizowane i odbywają się w fantastycznych warunkach zdolnych pomieścić wszystko, co stworzyła ludzkość w dziedzinie fotografii. 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież