Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Przestrzeń Fotografii
niedziela, 09 maja 2021

Przestrzeń Fotografii
wtorek, 29 marca 2011 23:58    Drukuj Email

Wernisaż wystawy GRZEGORZA PRZYBORKA

Zaproszenie-Grzegorz-Przyborek-Okręg Warszawski ZPAF zaprasza na wystawę fotografii Grzegorza Przyborka, jednego z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych Polskich fotografów. Grzegorz Przyborek od lat konsekwentnie rejestruje aparatem fotograficznym wykreowane przez siebie trójwymiarowe inscenizacje. Jak mówi artysta: Fotografia dała mi możliwość powołania do życia świata, który w obrazie fotograficznym egzystuje samodzielnie. Nie jest reprodukcją rzeczywistości. Potocznie mówiło się, że fotografia jest „lustrem rzeczywistości” lub oknem, przez które patrzymy na rzeczywistość. Ale to rozumienie dzisiaj, staje się nieaktualne. Moim zdaniem, fotografia nie ma nic wspólnego z obiektywnie istniejącą rzeczywistością. Jest raczej odbiciem naszego postrzegania i rozumienia rzeczywistości. Fotografia jedynie poszerzyła nasze widzenie świata. Do końca nie zdajemy sobie sprawy, że dzisiaj nasza świadomość widzenia w dużym stopniu opiera się na fotografii. Fotografia oprócz wolności w budowaniu własnej przestrzeni, dała mi możliwość pełnej wypowiedzi, balansowania pomiędzy fikcją a realnością, odkrywaniem nowych egzystencji".

Na prezentację w Starej Galerii składają się trzy cykle: „Cantus lamentus“ z 2010, „Utopie“ z 2003 oraz „Thanatos“ z 1997. Będą to zarówno wydruki cyfrowe, jak i fotografie barytowe.

Grzegorz Przyborek jest Absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki w l974 roku. Od 1976 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 1999 roku jako profesor tytularny, kieruje Pracownią Fotografii w Katedrze Multimediów. Ponadto pisze teksty o fotografii. Ma w swoim dorobku dydaktycznym wielu wychowanków aktywnie działających w sztuce.Twórczość obejmuje zakres fotografii, mediów elektronicznych, obiektu, instalacji, rysunku, grafiki, rzeźby oraz pogranicza innych dyscyplin sztuki. Brał udział w wielu wystawach w Polsce oraz za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach między innymi Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Stadtmuseum Gross-Gerau, Collectiones des Artotheques „Photographie d’Auteur” w Lyonie, Promocje Broncolor, Promocja Radici-Grou w Bergamo, Fond National d’Art Contemporain (FNAC) we Francji, Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Organizatorem wystawy jest Okręg Warszawski ZPAF.
Więcej informacji na www.zpaf.waw.pl
Patroni medialni: fotopolis.pl, artinfo.pl oraz sztuka.pl
Sponsorem wernisażu jest Coca-Cola.
Serdecznie zapraszamy!


Wernisaż: Poniedziałek 4 kwietnia godz 18.00
Stara Galeria ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa
Wystawa czynna do 29 kwietnia codziennie godz. 12-18

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież